Kultūra / Teātris un deja
Skatuves gaitas sāk «Mazais ganiņš»
Latviešu mākslinieka un dzejnieka Alberta Kronenberga 130. jubilejas gadā Latvijas Nacionālajā teātrī skatuves gaitas sācis viņa populārākais grāmatu varonis “Mazais ganiņš”. Ar šo iestudējumu Nacionālajā teātrī debitē režisors Jānis Znotiņš, kurš “Mazā ganiņa” piedzīvojumu uzburšanai izticis tikpat kā bez dekorācijām un aktīvi izrādē iesaista arī skatītājus.
Rīgā mirdz Eiropas baleta zvaigznes

4.decembra vakarā Latvijas Nacionālajā operā baleta mākslas cienītājus priecēja piecu Eiropas teātru baleta zvaigznes. Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonda rīkotajā “Eiropas baleta galā koncertā” klasiskā baleta pamatlicēja Mariusa Petipā horeogrāfija mijās ar laikmetīgās dejas spilgtākajiem piemēriem, un līdzās ārzemju baleta zvaigznēm uzstājās arī pašmāju jaunie talanti.

Operā šovakar Eiropas baleta galā koncerts

Latvijas Nacionālajā operā 4.decembra vakarā notiks Eiropas baleta galā koncerts. Tajā piedalīsies Londonas Karaliskā baleta zvaigznes Laura Morera un Federiko Bonelli, kā arī izcili dejotāji no Holandes Nacionālā baleta un Polijas Nacionālā baleta.

«Zirgu pastā» notiks studentu etīžu skate «MALKA»

Sestdien, 2. decembrī, plkst. 12.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā "Zirgu pasts" (Dzirnavu ielā 46, Rīgā) notiks Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu etīžu skate "MALKA". Ieeja - bez maksas.

Rīgas Krievu teātrī - izrāde «1900. Leģenda par pianistu»

“Mūzika neeksistēja, kad viņš nespēlēja, mūzika izgaisa, kad viņš aizgāja no klavierēm,” šos vārdus Rīgas Krievu teātra iestudējumā “1900. Leģenda par pianistu” saka aktieris Maksims Busels. Darba autors Alesandro Bariko devis lielisku iespēju diviem cilvēkiem – aktierim Maksimam Buselam un pianistam Uldim Marhilevičam izstāstīt stāstu par puiku vārdā 1900, kurš kļuva par izcilu pianistu un dzīvoja tikai uz kuģa. Izrādes "1900. Leģenda par pianistu" Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī pirmizrādi piedzīvos 23.novembrī.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti