Kultūra / Literatūra
Ferrantes Neapoles tetraloģiju noslēdz romāns «Pazudušais bērns»

Ar ceturto, – pašu spilgtāko un piesātinātāko, pašu atklātāko darbu “Pazudušais bērns”, – noslēdzas pasaulslavenās itāļu rakstnieces Elenas Ferrantes tetraloģija par divu draudzeņu likteņiem. Neapoles romānu cikla pirmās trīs grāmatas secībā ir: “Brīnišķīgā draudzene”, “Jaunais uzvārds”, “Aizbēgt vai palikt”, lsm.lv informē izdevēju - "Apgāda Zvaigzne ABC" pārstāve Kristīne Ilziņa. No itāļu valodas grāmatu tulkojusi Dace Meiere.

Jundze: Ļoti gribējās, lai romāns «Sarkanais dzīvsudrabs» nav «melns»

Atvēršanas svētkus Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 27.septembrī piedzīvo Arno Jundzes jaunais romāns „Sarkanais dzīvsudrabs”. Tas iekļaujas vēsturisko romānu sērijā „Mēs. Latvija, XX gadsimts” un vēsta par 90. gadiem. Šī desmitgade mūsu vēsturē ir bijusi tik dinamiska un piesātināta, ka arī romāns gluži dabiski sanācis spriedzes un negaidītu sižeta pavērsienu pārpilns. Arī personāžu galerija ir ļoti plaša, netrūkst ne čekas aģentu, reketieru un bandītu, ne stipru lauku cilvēku un īstenu darbarūķu. Doma visus 90 gadus iespiest vienā grāmatā varbūt bija nedaudz neprātīga, atzīst rakstnieks.

Izdots Ventera kriminālstāstu krājums

"Apgāds Zvaigzne ABC" laidis klajā Egīla Ventera stāstu krājumu "Poseidona galva", kurā iekļauti astoņi īsprozas darbi, kas tapuši trīsdesmit gadu laikā -  no 1987. līdz pat 2017. gadam.

Jaunieši lasa Veidenbaumu. Elza Marta Ruža un «Īsts filozofs nav pesimists»

Latvijas dzejā šis rudens aizrit klasiķa Eduarda Veidenbauma zīmē, kuram 3.oktobrī svinēsim 150. Veidenbaums nodzīvoja tikai 24 gadus, taču viņa skaudri ironiskie, taisnīguma un cīņas gara pilnie dzejoļi kļuvuši par neatņemamu latviešu literatūras sastāvdaļu. Veidenbauma apaļās jubilejas priekšvakarā mums likās interesanti uzzināt, ko par Veidenbaumu domā šodienas jaunieši? Tādēļ līdz pat dzejnieka dzimšanas dienai ik rītu programmā “Labrīt” dzirdēsim Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas vidusskolēnus, kuriem Latvijas Radio lūdza izvēlēties vienu sev tuvu dzejoli un pastāstīt, kāda viņiem šķiet Veidenbauma dzeja.

Dzejas dienas Jelgavā ieguvušas jaunu apveidu

"Kārdinājums ar dzeju". Ar šādu moto aizvadītas sestās dzejas dienas Jelgavā. Lai raisītu lielāku publikas interesi, dzejas dienas ieguvušas jaunu apveidu. Skolēnus kārdināja dzejas busiņš, jaunie autori sacentās dzejas slamā, bet šā žanra gardēžus priecēja dzejas performance.

Krievijā aizliegta grāmata izdota Latvijā

Rīgā atvēršanas svētkus piedzīvo krievu žurnālista un rakstnieka Sergeja Loiko grāmatas “Reiss” izdevums latviešu valodā. Grāmata Krievijā ir aizliegta, jo tās pamatā ir Kremlim tik neērtais notikums – pirms trim gadiem Ukrainas gaisa telpā notriektās „Boeing” lidmašīnas „MH17” katastrofa, kurā bojā gāja ap 300 cilvēku. Intervijā Kultūras ziņām Sergejs Loiko pauž pārliecību, ka šis romāns liks aizdomāties arī kaislīgiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina atbalstītājiem.

Račs: Varbūt mana grāmata pamudinās lasīt dzeju

Tikko „MicRec izdevniecībā” laista klajā mūziķa, producenta un dzejnieka Guntara Rača dzejas grāmata „365. Pirmā daļa”. Varbūt kādam, kas grāmatu iegādājies, tā nepatiks, bet varbūt tā pamudinās lasīt dzeju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” saka Guntars Račs.

Ludzā dzejas vakars rit dzelzceļa stacijā

Ludzā aizvadīta dzejas diena. No ierastajiem lasījumiem un grāmatu prezentācijām bibliotēkas telpās tā pārvērtusies par radošām aktivitātēm un koncertiem bagātu notikumu. Šoreiz iedzīvotāji tikās vēsturiskajā Ludzas tirgus laukumā un dzelzceļa stacijā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti