Kultūra / Literatūra
Lūcija Ķuzāne: Grāmata par Jaunsudrabiņu iznākusi daudz pilnīgāka

Mūsu literatūras klasiķa Jāņa Jaunsudrabiņa 140. jubilejas gadā klajā nākusi viņam veltītā Lūcijas Ķuzānes grāmata „Saule mūžam mana”. Tās pirmā versija iznāca pirms 30 gadiem, taču bija cenzūras pamatīgi apstrādāta un labota. Tagad dienas gaismu ierauga pilnā versija, kas papildināta vēl ar jauniem faktiem un fotomateriāliem. Kā saka pati Ķuzāne, grāmata iznākusi daudz pilnīgāka, labāka un ārēji spožāka.

Dzejas dienas aicina iepazīt Eduardu Veidenbaumu

Šogad starptautiskais dzejas festivāls “Dzejas dienas 2017” norisināsies no 7. līdz 17. septembrim, kad Rīgu piesātinās poētisma vilnis, bet visā Latvijas teritorijā ar dzeju saistīti notikumi piepildīs septembra kultūras programmu. Šogad viena no Dzejas dienu centrālajām personībām ir latviešu dzejnieks Eduards Veidenbaums, kuram drīz gaidāma 150 gadu jubileja.

Iznāk Lūcijas Ķuzānes grāmata par Jāni Jaunsudrabiņu «Saule mūžam mana»

Apgāds “Lasītava” izdevis Lūcijas Ķuzānes grāmatu par Jāni Jaunsudrabiņu “Saule mūžam mana” — būtiski papildinātu 1986. gada izdevumu, kura manuskripts tagad restaurēts atbilstoši iecerei, bez cenzūras svītrojumiem un labojumiem, papildināts ar jauniem faktiem un fotomateriālu (fotovēsturnieka Pētera Korsaka atlase). Grāmatai pievienots plašs skaidrojošs personu rādītājs.

Top unikāls lībiešu dzejas krājums

Drīzumā dienasgaismu ieraudzīs trīs lībiešu mūsdienu dzejnieku - Baibas Dambergas, Ķempju Kārļa un Valta Ernštreita - kopīgs dzejas krājums. Tas ir īpašs ne vien ar to, ka pirmoreiz vienā izdevumā būs apkopota lībiešu dzejnieku jaunrade. Izdevums būs unikāls arī ar to, ka kļūs par pirmo lībiešu daiļliteratūras tulkojumu angļu valodā.   

Egona Līva piemiņas balvai «Krasta ļaudis» izvirza 12 grāmatas

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūras pārvalde” informē, ka izsludinātajam konkursam uz Egona Līva piemiņas balvu ”Krasta ļaudis” nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā” izvirzīti 12 literārie darbi; nominācijai “Labākais skolu jaunatnes literārais darbs „Ietin Latviju pasaku villainē”” saņemti 19 darbi.

Iznākusi Silvijas Radzobes grāmata par pēdējiem pieciem Čaka dzīves gadiem

Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā apgādā izdota Silvijas Radzobes grāmata „„Kosmopolītu” lieta un Aleksandrs Čaks”, kas veltīta dzejnieka pēdējiem pieciem dzīves gadiem. Autore to nosaukusi par dokumentālu hroniku ar komentāriem, un šis ir otrais izdevums LU Humanitāro zinātņu fakultātes (HZF) Latvistikas un baltistikas nodaļas sērijā „Latvijas gadu gredzeni literatūrā”.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti