Kultūra / Literatūra
Rakstnieks Dens Brauns: Cenšos rast līdzsvaru starp zinātni un reliģiju

Otrdien, 17.oktobrī, Barselonā notika amerikāņu rakstnieka Dena Brauna jaunākā romānā “Origin” pasaules prezentācija un izdevēju bankets. Pasaulslavenā “Da Vinči koda” autors ar žurnālistiem tikās ievērojamajā “Casa Mila”, kuru projektējis ģeniālais Antonio Gaudi. Vieta nebija izvēlēta nejauši, jo tieši šīs ēkas augšstāvā mitinās viens no romāna galvenajiem varoņiem.

«Dieva riekšavā» - romāns par sapņotāju ar zelta rokām

"Apgādā Zvaigzne ABC" klajā laists Ingunas Baueres romāns par pirmo ievērojamo latviešu būvmeistaru, lībiešu izcelsmes dzimtcilvēku Mārci Sārumu. Romāna “Dieva riekšavā” atvēršanas svētki notiks Rīgas Grāmatu svētkos 21. oktobrī plkst. 15.00  Kongresu namā K. Valdemāra ielā 5, 215. auditorijā.

O.Vācieša literāro prēmiju dzejā saņem Anna Auziņa

Sagaidot izcilā dzejnieka Ojāra Vācieša 84. gadskārtu, Carnikavā jau piecpadsmito reizi pasniegta viņa vārdā nosauktā literārā prēmija. No desmit izdevniecību iesūtītajiem dzejoļu krājumiem par labāko žūrija šoreiz atzinusi Annas Auziņas dzejoļu krājumu “Annas pūra govs”.

Klajā laists dramaturga Harija Gulbja Rakstu pirmais sējums

2016. gadā vienam no izcilākajiem latviešu dramaturgiem Harijam Gulbim apritēja 90 gadu jubileja. Apgāds “Mansards” šim notikumam par godu izdod viņa Rakstu pirmo sējumu: septiņas lugas, kas aizsāk abus dramaturga pārstāvētos žanrus — drāmu un komēdiju.

Iznācis Kristas Annas Belševicas debijas dzejas krājums

"Apgāds Zvaigzne ABC" laidis klajā Kristas Annas Belševicas debijas dzejas krājumu "Medījot dzīvi". Krājuma atvēršanas svētki notiks 17. oktobrī pulksten 18.00 bārā “Taka” Miera ielā 10. Būs iespēja satikt dzejnieci, uzdot jautājumus, klausīties dzeju un mūziku, kā arī iegūt savā īpašumā grāmatu ar autogrāfu. 

«Punctum» aicina uz diskusiju par literatūrkritikas iespējamību

Sestdien, 7. oktobrī, pulksten 18.30, Raiņa un Aspazijas mājā (Rīgā, Baznīcas ielā 40) filosofijas un literatūras interneta žurnāls "Punctum" aicina uz literatūrkritikai veltītu diskusiju ar literatūrzinātnieka Jāņa Ozoliņa un literatūrkritiķu Andas Baklānes un Ilvas Skultes piedalīšanos. Sarunu „Literatūrkritikas iespējamība” vadīs dzejnieks, kritiķis un „Punctum” galvenais redaktors Artis Ostups.

Iznācis Kristofa Onodibio romāns par sapņiem un mīlestību – «Ienirt»

Ar „Apgāda Zvaigzne ABC” gādību ceļu pie lasītājiem sāk franču rakstnieka Kristofa Onodibio romāns “Ienirt”, smalki niansēts un dziļi poētisks darbs. Mīlas stāsts par sievieti un vīrieti un arī par laikmetu, kurā mīlēt kļūst arvien grūtāk. Par sapņiem, kurus piepildot, tie izgaist, atstājot vien atmiņas, un par sapņiem, kurus piepildīt nav iespējams...

Jau vairāk nekā pustūkstotis Veidenbauma dzejas skandējumu
Sabiedrības iesaistes akcija “Skandē Veidenbaumu!”, ko rīko LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, norisinās kopš 1. septembra, kad Latvijas Nacionālajā bibliotēkā par godu Eduarda Veidenbauma 150 gadu jubilejai kā viens no Dzejas dienu pasākumiem tika atklāta īpaša audio ierakstu kabīne. Jau pirmajā akcijas mēnesī ar sabiedrības aktīvu līdzdalību ir iegūti 560 Eduarda Veidenbauma dzejas skandējumi, informē akcijas rīkotāji.
Oktobrī latviešu literāti viesojas festivālos Lielbritānijā

Pateicoties Latvijas autoru daiļliteratūras grāmatām, kas drīzumā tiks izdotas angļu valodā, latviešu rakstnieki Nora Ikstena, Pauls Bankovskis, Daina Tabūna un dzejas grupa “Orbīta” oktobrī viesojas ievērojamos Lielbritānijas literārajos festivālos.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti