Kultūra / Kultūrtelpa
Ko izbaudīt kultūrā šonedēļ? Izvēlas Henrieta Verhoustinska

Sabiedrisko mediju gada balvas "Kilograms kultūras" žūrija turpina pievērst uzmanību arī vēl gaidāmiem kultūras notikumiem, kas varētu sagādāt daudz prieka. Žūrijas pārstāve un teātra kritiķe Henrieta Verhoustinska šai nedēļai izvēlējusies trīs pirmizrādes, vienu koncertu un kādu intriģējošu kino darbu. Ieskatieties!

Uzvaras pieminekļa turpmākajam liktenim vairāki scenāriji

Ar zināmu regularitāti sabiedrībā uzvirmo diskusijas, ko iesākt ar Uzvaras pieminekli, taču risinājuma nav gadiem. Šoruden kārtējo reizi vietnē manabalss.lv sākta parakstu vākšana par Uzvaras pieminekļa demontāžu. Iniciatīvu rosinājis kāds Uģis Polis, kurš darbojas celtniecībā. Divu nedēļu laikā savākti jau nepilni divi tūkstoši parakstu.

Atklāta «Bilžu 2017» izstāde «Instrumenti. Pārvērtības»

No 10. oktobra tirdzniecības centrā “Spice” otrajā stāvā atklāta mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2017” izstāde “Instrumenti. Pārvērtības”, kurā tradicionāli apskatāmi mūziķu, mākslinieku un citu radošu personību radīti tematiskie mākslas darbi. Šogad uzstādījums bija apgleznot, apdarināt savu muzikālo dzīvi jau nokalpojušus mūzikas instrumentus.

Nākampavasar plāno sākt «Zuzeum» būvniecību

Mūkusalas Mākslas salonā ir iespēja aplūkot, kā tuvāko gadu laikā pārdzims Lāčplēša un Satekles ielu apkaime. 2021. gadā šajā vietā durvis vērs privātais muzejs “Zuzeum”, kas latviski mīļi dēvējams par Zuzeju. Tajā ikviens varēs aplūkot mecenātu Dinas un Jāņa Zuzānu plašo mākslas kolekciju, kā arī apmeklēt kino, restorānu un pat balles. Būvdarbus iecerēts sākt nākamā gada pavasarī, un vispirms tapšot milzu dārgumu lāde, kurā glabāsies latviešu māksla.

Rīgā izrādīs Josifa Brodska literatūras un džeza izrādi «Piligrims»

17. novembrī kinoteātrī  “Splendid Palace” notiks literatūras un džeza izrāde “Piligrims”, kurā tiks lasīta dzejnieka Josifa Brodska dzeja. Izrādi “Piligrims” veidojuši Sanktpēterburgas teātra “Vertumn” mākslinieki, kuri iedziļinājušies viena no izcilākajiem 20. gadsimta krievu dzejnieka Josifa Brodska dzīvē un daiļradē.

Paplašinās Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju

Gadu pēc Latvijas simtgades svinībām, 2019. gadā, savu simtgadi svinēs Latvijas dzelzceļš. Šim notikumam par godu plānots paplašināt Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju. Un brīvas telpas tālu nav jāmeklē – turpat, muzeja teritorijā, atrodas 19. gadsimta depo, kas, pirms uzbūvēja dzelzceļa tiltu pāri Daugavai, bija gala pietura, pasažieru vilcienam iebraucot Rīgā. Līdz šim tā bija sabiedrības acīm slēgta teritorija.

Nacionālajā bibliotēkā darbosies «Melnās mākslas darbnīca»

No 26. oktobra Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pirmā stāva izstāžu zālē būs atvērta dažādām iespiedtehnikām veltīta izstāde “Melnās mākslas darbnīca”. Pirmoreiz Latvijā varēs vienkopus izstādē aplūkot un izmēģināt dažādas iespiedpreses un drukas iekārtas – no 19. gs. bostonpreses līdz mūsdienās Latvijā ražotam trīsdimensiju (3D) printerim. Ieeja bez maksas.

Jūrmalā sākas Alberta Kronenberga 130.jubilejas pasākumi

Sirsnīgas, asprātīgas un ļoti latviskas ir Alberta Kronenberga radītās grāmatas bērniem, kas spēj priecēt arī daudzus pieaugušos. Vairākas paaudzes izaugušas ar „Mazo ganiņu”, „Jērādiņu” un citām viņa sarakstītajām un ilustrētajām grāmatām. 18.oktobrī Kronenbergam aprit 130.jubileja, un jau šonedēļ Jūrmalā sāksies dažādi viņam veltīti pasākumi, kas aktualizēs mākslinieka personību un viņa radītos tēlus.

Nodibināta Rīgas koncertzāles biedrība

Vairāki akadēmiskās mūzikas profesionāļi ir apvienojušies biedrībā, lai turētu roku uz Rīgas akustiskās koncertzāles projekta pulsa. Biedrības dibinātāji teic – no vienas puses slikti, ka galvaspilsētā, atpaliekot no reģioniem, joprojām nav akustiskās koncertzāles. No otras – pat labi, jo Rīgas koncertzāles projektēšanā var ņemt vērā Liepājas “Lielajā dzintarā”, Rēzeknes “Gorā” un Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pieļautās kļūdas.

Muzeju krātuves celtniecība ieilgst bažās par konstrukciju drošību

Pērn ar lielu vērienu sāktā muzeju krātuves celtniecība Rīgā, Pulka ielā, ieilgs vēl uz gandrīz gadu. Gala termiņš pārcelts no nākamā gada aprīļa uz 2019.gada februāri, kas nozīmē, ka nacionālajiem vēstures, mākslas, rakstniecības un kino muzejiem vēl ilgāk būs jādzīvo bez piemērotām krājumu glabātavām. Būvdarbi ieilguši bažās par izprojektēto konstrukciju stiprību.

Četri kultūras pieturpunkti jaunajai nedēļai. Iesaka Ieva Rozentāle

Oktobra otrā nedēļa piedāvā tik daudz kultūras notikumu, ka izvēlēties ir teju neiespējami. Sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas priekšsēdētāja Ieva Rozentāle iesaka četrus notikumus, kas viņu intriģē visvairāk un kur nākamnedēļ varēsiet sastapt arī viņu pašu.

Vāgnera mazmazmeita: Kļūt par Vāgnera zāles patronesi man ir liels gods

Komponista Riharda Vāgnera mazmazmeita Eva Vāgnere-Paskjē uzskata par lielu godu kļūt par Vāgnera zāles patronesi.  Vāgnere-Paskjē apmeklēja Rīgu, lai ar uzrunu sveiktu Rīgas Riharda Vāgnera biedrības organizētās vērienīgās zibakcijas dalībniekus. Kundze apmeklēja arī Latvijas Nacionālās operas iestudējumu “Tanheizers”.

Baltijas Asamblejas balvu mākslā iegūst Laima Slava

Otrdien, 3.oktobrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija nolēma 2017.gada balvu mākslā piešķirt mākslas zinātniecei un redaktorei Laimai Slavai par izcilo profesionālo ieguldījumu mākslas zinātnes teorijas attīstībā un grāmatu izdevniecības jomā, veicinot Latvijas kultūras atpazīstamību arī starptautiskā līmenī.

Mūzikas profesionāļi apvienojas Rīgas koncertzāles atbalstam

Būsim kā garainis, kas veicina vārīšanos – tā sevi raksturo Latvijas mūzikas dzīves profesionāļi, kuri apvienojušies jaunās Rīgas koncertzāles atbalstam. Organizācija izveidota aizvadītās nedēļas nogalē, par tās vadītāju ievēlēts mūziķis, bijušais Kultūras ministrs Ints Dālderis. Mērķis ir – sekot līdzi projekta virzībai un palīdzēt ar profesionāliem padomiem, lai koncertzāle akustiski un funkcionāli atbilstu pašiem augstākajiem standartiem.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti