Kultūra / Kultūrtelpa
«Satori» rīko dārgumu izsoli

Otrdien, 7. novembrī, plkst. 19.30 Kaņepes Kultūras centrā notiks “Satori dārglietu izsole” – pasākums, kurā savā īpašumā varēs iegūt tādus kultūrvēsturiskus priekšmetus kā režisora Alvja Hermaņa portretu, dzejnieces Ingas Gailes dienasgrāmatu, Jāņa Joņeva kulta romāna “Jelgava 94” nepublicētus fragmentus, kas ierakstīti audiokasetē, un citus. Izsolē iegūtie līdzekļi būs ziedojums interneta žurnāla “Satori” darbībai.

«Mikrofons» cauri laikiem

Raidījums „Īstenības izteiksme” sākas ar divu izcilu radio personību balsīm – tie ir Lia Guļevska un Gunārs Jākobsons, kuru kopīgi sarakstītā grāmata par leģendāro radio raidījumu „Mikrofons” tikko piedzīvojusi atvēršanas svētkus.

Iznākusi Viktora Ivbuļa grāmata par Indijas tapšanas vēsturi

 „Apgādā Zvaigzne ABC” dienasgaismu ieraudzījis izdevums – emeritētā profesora Viktora Ivbuļa darbs “No indiešu civilizācijas vēstures”. Lasītāju sagaida gandrīz 500 lappušu garš ceļojums eksotiskās valsts vēsturē, sākot ar pirmajām civilizācijām un beidzot ar 1947. gadu, kad Indija sadalījās divās neatkarīgās valstīs: Indijā un Pakistānā. Ne velti grāmatai dots apakšvirsraksts “Kā radusies mūsdienu Indija”.

FOTO un VIDEO: Spāru svētki Mežaparka estrādē

Mežaparka estrādē divarpus mēnešus pirms plānotā datuma nosvinēti spāru svētki. Estrādes skatītāju daļas pārbūve pašlaik rit raitāk, nekā plānots, un pirms ziemas izdevies pabeigt visus betonēšanas darbus.

Radošo personu likums - 2018.gada budžeta «karstais kartupelis»

Kultūrpolitikā nākamā gada budžets nesīs vairākas būtiskas pārmaiņas – gan ilgi gaidītu algu kāpumu nozarē, gan atsevišķu finansējumu sakrālā mantojuma saglabāšanai. Viens no būtiskākajiem jaunumiem pēc daudzu gadu diskusijām būs Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likums.

Evas Johansones piecas kultūras pieturzīmes jaunajai nedēļai

Tūlīt sāksies novembris. Man personīgi šķiet, ka, daļēji pateicoties tieši vienpadsmitā mēneša bezcerīgajam pelēkumam, drēgnumam un vīrusu galvassāpēm, mūsu mākslinieki no tā visa destilē latviešiem raksturīgo mākslu. Daudzi gudri vīri un sievas man stāstījuši, ka saulainā pludmalē eksistenciāli nozīmīgi mākslas darbi nerodas. Tātad laiks ne tikai sākt gatavoties Latvijas dzimšanas dienai, bet arī uzaicināt draugu, sievu, māsīcu līdzi uz kādu kultūras pasākumu. 

Tāšu muiža – paraugs izpratnei par kultūras mantojuma saglabāšanu

Ar lielu pietāti un izpratni par kultūrvēsturiskajām vērtībām nu jau daudzu gadu garumā savu atdzimšanu piedzīvo Tāšu muižas komplekss Grobiņas novadā. Par izcilā vēlā baroka laika muižas saglabāšanu un atjaunošanu rūpējas biedrība „Tāšu muiža”. 18. gs. būvētā kompleksa atjaunošanai tiek izmantotas senas detaļas, kas nāk no citām Latvijas vietām, kur logi, durvis vai koka konstrukcijas vairs nav vajadzīgas vai tiek vienkārši izmestas.

Čaka balvu šogad saņem Silvija Radzobe, Māris Subačs un Mārīte Rukmane

Dzejnieka Aleksandra Čaka vārdā nosaukto balvu par ieguldījumu Čaka personības un daiļrades izpētē un popularizēšanā, kā arī Rīgas pilsētas tēla mākslinieciski augstvērtīgā interpretējumā šogad saņēmusi Silvija Radzobe, Māris Subačs un Mārīte Rukmane, informēja Aleksandra Čaka memoriāla muzeja direktore Antra Medne.

Reģionālie kultūras svētki Stokholmā pulcē ap 800 dalībnieku un skatītāju

Nule Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā norisinājās nu jau otrie Reģionālie kultūras svētki, kuros pulcējās ap 800 dalībnieku – latviešu kori, dejas kopas un skatītāji no vairākām Eiropas valstīm, tai skaitā arī no Latvijas, informēja Eiropas Latviešu apvienības (ELA) pārstāve Ingūna Grietiņa-Dārziņa.

Notiks Veidenbauma 150.jubilejai veltīta konference

26. oktobrī Raiņa un Aspazijas mājā un 27. oktobrī Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātē notiks dzejnieka Eduarda Veidenbauma (1867-1892) simtpiecdesmitgadei veltīta konference “…kaut šaubās un šaubīsies cilvēka prāts..”. Gaidāms arī komponista Andra Dzenīša dziesmu cikla “Četras Eduarda Veidenbauma dziesmas un veltījums” pirmatskaņojums un tēlnieces Olgas Šilovas radītās piemiņas plāksnes prezentācija. Konferenci rīko Rakstniecības un mūzikas muzejs un LU.

Rīgas Latviešu biedrība 150. jubilejas gaidās

Nākamgad, kad Latvijas valsts svinēs simtgadi, vienai no senākajām, joprojām funkcionējošām latviešu biedrībām apritēs 150 gadi. Un tā ir Rīgas Latviešu biedrība, kura 24.oktobrī, tieši gadu pirms lielajām svinībām, izziņoja svētku programmu.

Četri muzikāli pieturpunkti jaunajai nedēļai. Iesaka Gunda Vaivode

Kad pirmais sals sāk kniebt degunā, siltumu miesai un garam jādodas meklēt uz daudzajām Latvijas koncertzālēm un zālītēm, kas nepagurstoši piedāvā aizraujošus ceļojumus mūzikā visdažādākajām gaumēm. Sabiedrisko mediju gada balvas "Kilograms kultūras" locekle un Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode jaunajai nedēļai izvēlējusies četrus muzikālus notikumus, no kuriem viens jums ļaus pat nepamest savu viesistabas dīvānu.

Pērn bibliotēkas no krājumiem izslēdza teju četrus miljonus vienību

Pērn bibliotēkas no saviem krājumiem izslēdza teju četrus miljonus vienību. Šķīrās gan no grāmatām, žurnāliem un avīzēm, gan notīm, spēlēm un audiovizuālajiem materiāliem. Norakstīšanas iemesli ir dažādi, bet kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi. Kādas grāmatas bibliotēkas noraksta visbiežāk un kas notiek ar izslēgtajiem eksemplāriem?

Tagad var baudīt Melngalvju nama pagrabus un prezidentu kabinetus

Pēc piecu gadu pārtraukuma no šodienas apmeklētājiem durvis atkal ver Melngalvju nams Rīgā. No 2012. līdz 2016.gadam tas kalpoja Valsts prezidenta vajadzībām, kamēr remontā bija Rīgas pils. Pēc tam savukārt vairāk nekā gadu remontēja Melngalvju namu, lai to pielāgotu no jauna apmeklētājiem. No šodienas to varēs apmeklēt ikviens interesents.

Kurzemē kultūras notikumiem bagāta nedēļas nogale

Šajā nedēļas nogalē, 21. un 22.oktobrī, Kurzemes pusē iecerēti vairāki augstas raudzes kultūras notikumi. Kuldīgā notiks jau otrais skatuves mākslas festivāls „Teātris ir visur Kuldīgā”. Koncertzālē „Lielais dzintars” klausītājiem būs iespēja dzirdēt pasaules mūziku, bet plašu kultūras programmu Durbē piedāvās festivāls „Zemlika”.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti