Kultūra / Kultūrtelpa
Muzeju krātuves celtniecība ieilgst bažās par konstrukciju drošību

Pērn ar lielu vērienu sāktā muzeju krātuves celtniecība Rīgā, Pulka ielā, ieilgs vēl uz gandrīz gadu. Gala termiņš pārcelts no nākamā gada aprīļa uz 2019.gada februāri, kas nozīmē, ka nacionālajiem vēstures, mākslas, rakstniecības un kino muzejiem vēl ilgāk būs jādzīvo bez piemērotām krājumu glabātavām. Būvdarbi ieilguši bažās par izprojektēto konstrukciju stiprību.

Četri kultūras pieturpunkti jaunajai nedēļai. Iesaka Ieva Rozentāle

Oktobra otrā nedēļa piedāvā tik daudz kultūras notikumu, ka izvēlēties ir teju neiespējami. Sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas priekšsēdētāja Ieva Rozentāle iesaka četrus notikumus, kas viņu intriģē visvairāk un kur nākamnedēļ varēsiet sastapt arī viņu pašu.

Vāgnera mazmazmeita: Kļūt par Vāgnera zāles patronesi man ir liels gods

Komponista Riharda Vāgnera mazmazmeita Eva Vāgnere-Paskjē uzskata par lielu godu kļūt par Vāgnera zāles patronesi.  Vāgnere-Paskjē apmeklēja Rīgu, lai ar uzrunu sveiktu Rīgas Riharda Vāgnera biedrības organizētās vērienīgās zibakcijas dalībniekus. Kundze apmeklēja arī Latvijas Nacionālās operas iestudējumu “Tanheizers”.

Baltijas Asamblejas balvu mākslā iegūst Laima Slava

Otrdien, 3.oktobrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija nolēma 2017.gada balvu mākslā piešķirt mākslas zinātniecei un redaktorei Laimai Slavai par izcilo profesionālo ieguldījumu mākslas zinātnes teorijas attīstībā un grāmatu izdevniecības jomā, veicinot Latvijas kultūras atpazīstamību arī starptautiskā līmenī.

Mūzikas profesionāļi apvienojas Rīgas koncertzāles atbalstam

Būsim kā garainis, kas veicina vārīšanos – tā sevi raksturo Latvijas mūzikas dzīves profesionāļi, kuri apvienojušies jaunās Rīgas koncertzāles atbalstam. Organizācija izveidota aizvadītās nedēļas nogalē, par tās vadītāju ievēlēts mūziķis, bijušais Kultūras ministrs Ints Dālderis. Mērķis ir – sekot līdzi projekta virzībai un palīdzēt ar profesionāliem padomiem, lai koncertzāle akustiski un funkcionāli atbilstu pašiem augstākajiem standartiem.

Kultūras prieciņi jaunajai nedēļai. Izvēlas Toms Treibergs

Sabiedrisko mediju gada balvas "Kilograms žūrija" sveicina jūs ar oktobra atnākšanu un turpina lutināt ar siltiem ieteikumiem nedēļas kultūras ēdienkartei! Šonedēļ Toms Treibergs aicina pievērst uzmanību diviem interesantiem neakadēmiskās mūzikas koncertiem, aiziet uz Rīgas Mākslas telpu un "Rīgas biržu", kā arī sekot līdzi "Patriarha rudenim". Izbaudiet!

Nacionālās bibliotēkas Audiovizuālā lasītava gaida vairāk apmeklētāju

Kopš Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Audiovizuālās lasītavas pārvākšanās uz jaunajām telpām Gaismas pilī pagājuši jau trīs gadi. To laikā iegūts labs tehniskais nodrošinājums un bagātīgi papildināts lasītavas krājums, bet labiekārtotās telpas alkst pēc apmeklētājiem. Lasītavā bez maksas var skatīties filmas, klausīties arī pagājušā gadsimta skaņu ierakstus, darboties ar dažādām datorapstrādes programmām. Kādas iespējas ir audiovizuālajā lasītavā un kā neapjukt plašajā piedāvājumu klāstā?

FOTO: Atgūta Hūnu kapenes plāksne

Tēvs un dēls Lapiņi 28.septembrī atdevuši Rīgas pieminekļu aģentūrai Hūnu kapenes plāksni, ko 2005.gadā atņēma zagļiem un apraka zemē. Piedāvājam fotoreportāžu no šī notikuma.

Snēpelē atklāta grafiķa Indriķa Zeberiņa piemiņas istaba

Pirms pāris nedēļām apritēja 135 gadi, kopš Kuldīgas novada Snēpeles pagastā dzimis Indriķis Zeberiņš. Viņš savas dzīves laikā kļuva par ievērojamu gleznotāju, grafiķi, grāmatu ilustrētāju un karikatūristu. Lai atzīmētu mākslinieka jubileju, viņa dzimtajā Snēpeles pagastā vietējie entuziasti savākuši dažādus materiālus un ir atklāta mākslinieka piemiņas istaba.

Valdība apstiprina Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likumprojektu

Lai piedāvātu ietvaru pakāpeniskai un plānveidīgai Latvijas sakrālā mantojuma – 357 valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļauto dievnamu un to reliģisko rituālu priekšmetu – sakārtošanai un saglabāšanai nākamajām paaudzēm, valdība 26. septembra sēdē atbalstīja tālāku likumprojekta „Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likums” virzību.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti