Kultūra / Kultūrtelpa
LTV žurnāliste Maija Amoliņa saņem Cicerona balvu

22.novembrī svinīgā ceremonijā Latvijas Zinātņu akadēmijā pasniegtas Cicerona balvas, kuru mērķis ir novērtēt labas profesionālās komunikācijas nozīmi. Mediju jomā balvu saņēmusi Latvijas Televīzijas žurnāliste Maija Amoliņa par kvalitatīvu sniegumu mūzikas žurnālistikā.

Jūrkalnē atklās «Vētru muzeju»

1. decembrī Jūrkalnes tautas nama otrajā stāvā atklās Latvijas zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīciju "Vētru muzejs". Svinīgajā pasākumā piedalīsies ekspozīcijas veidotāji, arī Zemūdens arheoloģijas centra pārstāvji un biedrības "Zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma asociācija" aktīvisti.

Māra Rozenberga iesaka kultūras notikumus šai nedēļai

Nupat svinīgā gaisotnē aizvadījām Latvijas 99. dzimšanas dienu, kurā netrūka ne pasākumu, ne runu, kas centās sasildīt novembra drēgnumā. Pēcsvētku nedēļā arī vērts sasildīties, pavadot kultūras notikumu gaismā. Šī nedēļa sola labu kino, samtainu dziesminieces balsi, latviešu un igauņu dzeju, kā ar teātra balvas svinīgu pasniegšanas ceremoniju. "Kilograma kultūras" žūrijas pārstāves, Latvijas Radio žurnālistes Māras Rozenbergas ietekumi, plānojot šo nedēļu.

Tiesa apmierina Zinātņu akadēmijas apelāciju koncertzāles «Rīga» lietā

Trešdien, 15. novembrī, Latgales apgabaltiesa apmierināja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) apelācijas sūdzību koncertzāles “Rīga” lietā, tādējādi piekrītot akadēmijas viedoklim, ka tās lēmums lauzt līgumu ar koncertzāles nomnieku SIA "Rīgas koncertzāle" ir pamatots nomnieka radīto parādu dēļ. Tomēr tiesas procesi, visticamāk, vēl nav beigušies, jo koncertzāles "Rīga" vadītājs Juris Millers norādīja, ka, visticamāk, saistībā ar Latgales apgabaltiesas spriedumu vērsīsies Augstākajā tiesā.

Radīts videodzejolis «Latvijai 99! Dzimšanas dienas»

Lai sveiktu Latvijas iedzīvotājus mūsu valsts 99. dzimšanas dienā, radīts minūti garš videodzejolis, kurā dokumentēti dažāda vecuma, profesiju un interešu Latvijas cilvēki viņu dzimšanas dienās. Apkopotie dokumentālie kadri savīti ar Edgara Šubrovska dzejoli par dzimšanas dienām. Apsveikums skatāms Latvijas Televīzijas ēterā un Latvijas valsts simtgades Youtube kanālā.

Kultūras notikumu birums novembra vidum. Iesaka Anete Lesīte

Interesē dzeja, tēlotāja māksla, teātris, padomju kultūras mantojuma pērles? Šonedēļ kultūras galds vai lūst no piedāvājumiem visām gaumēm. Sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" pārstāve un LTV Kultūras ziņu žurnāliste Anete Lesīte piedāvā savu izlasi:

Ar Lāčplēša dienas atzīmēšanu pievērš uzmanību postažai Majoru muižā

Lai pievērstu plašākas sabiedrības un pašvaldības uzmanību postažai teju pašā Majoru centrā, biedrība “Majoru muiža” sestdien organizēja Lāčplēša dienas atzīmēšanu senajā Kurzemes muižkunga Firksa vasaras rezidencē. Majoru muižas dzīvojamā ēka jau gandrīz 20 gadu ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Pēdējos septiņus gadus tās īpašnieks ir Jūrmalas dome, tomēr pašvaldībai tā izrādījusies nevajadzīga un lieka.

Izdots viens no nozīmīgākajiem kapitālisma sabiedrības kritikas darbiem

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) piektdien, 17. novembrī plkst. 18.00 aicina uz franču teorētiķa un filozofa Gija Debora grāmatas „Izrādes sabiedrība” tulkojuma latviešu valodā atklāšanu. Šis darbs tiek uzskatīts par kanonisku vērtību pasaules kritiskās domas evolūcijā un ir viens no nozīmīgākajiem teorētiskajiem sacerējumiem, kas kritiski izskata moderno kapitālisma sabiedrību un tās atkarību no mediju radītās realitātes. 

Aicina grāmatu draugu ķēdē palīdzēt pārcelt Neredzīgo bibliotēku

Šogad Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā, Juglas ielā 14, uz laiku tiek pārcelta uz citām telpām Strazdumuižas ielā 80. Lielie darbi padarīti, atlikusi pēdējā Braila raksta un palielinātās drukas grāmatu krājuma daļa, ko nepieciešams pārvietot. Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ir vienīgais nacionālais Braila raksta grāmatu krājums, tāpēc bibliotēkas pārstāvji aicina patriotu nedēļas otrdienā, 14. novembrī, plkst. 11.00 piedalīties "Grāmatu draugu ķēdē”, lai bibliotēka varētu noslēgt krājuma pārcelšanu un pēc iespējas ātrākā laikā atsākt mērķauditorijas apkalpošanu. Braila raksta grāmatu draugu ķēdē nepieciešami ne mazāk kā 300 brīvprātīgie.

Nora Ikstena: Par radošajiem cilvēkiem vairāk domā mecenāti nekā politiķi

Vairāk nekā politiskā elite par radošajiem cilvēkiem un kultūras atbalstu domā mecenāti, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" norāda rakstniece Nora Ikstena. Tāpat rakstniece, komentējot Radošo personu likumprojektu, norāda, ka politiķi nav izdarījuši savu "mājasdarbu" - nav izlasījuši likumu.

Četri kultūras notikumi krāsainākam novembrim. Iesaka Lilita Eglīte

Iespējams, ka daudzi no jums, pat iepriekš nesarunājot, sestdien satiksies pie svecīšu sienas Daugavmalā, lai sirsnīgi un bez lieka patosa, sarunājoties un dziedot, pabūtu kopā Lāčplēša dienā. Vismaz man šis vakars allaž bijis viens no dvēselīgākajiem gada notikumiem. Bet arī pārējās nedēļas dienās var atrast mirdzumu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Gaismas pils telpas pērn izīrētas vairāk nekā 600 pasākumiem, šogad - jau ap 400

Kad lēma par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) celtniecību, bija skaidrs, ka ēka būs gan kultūras, gan mākslas un zinātnes centrs. Arī ar telpu īri plānoja nodrošināt daļu no darbībai vajadzīgās summas. Pēc Gaismas pils atklāšanas 2013.  gadā telpās risinājās Eiropas Savienības prezidentūras pasākumi un jau pēc tam telpas varēja sākt īrēt. Nu tas iespējams jau divus gadus.

Hārvijs Vainstains degs uguns liesmās

Par uzmākšanos sievietēm vairāku gadu garumā apsūdzētais kino producents Hārvijs Vainstains šajā nedēļas nogalē degs zilās liesmās. Tādu likteni viņam pielēmuši ikgadējās Gaja Foksa nakts rīkotāji Lielbritānijā. Ugunskura nakts ir sena angļu tradīcija, kas radusies 17.gadsimtā. Ik gadu naktī no 4. uz 5. novembri tiek sadedzināts kādas tobrīd sabiedrībā kritizētas personas atveids vai lelle. Pērn ugunskura naktī savu spriedumu piedzīvoja Donalda Trampa figūra, bet naktī uz gaidāmo svētdienu nežēlastībā kritīs Vainstains.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti