Latvijā
Ministrs: Latvijas ceļu sakārtošanai vajag 4 miljardus eiro
Ceļi 25 gadu laikā dažādu iemeslu dēļ, galvenokārt naudas trūkuma dēļ, nav pienācīgi uzturēti. Visu ceļu sakārtošanai būtu nepieciešami četri miljardi eiro – tā ir aptuveni puse no valsts ikgadējā budžeta. To intervijā Latvijas Radio atzina satiksmes ministrs Uldis Augulis (Zaļo un Zemnieku savienība).
Liepājā ceļā uz jūrā nobrukušajiem fortiem pat sastrēgums; apmeklētājus brīdina par nogruvuma draudiem
Nebeidz rimties cilvēku interese par jūras noskaloto Kurzemes piekrasti. Pagājušajā nedēļas nogalē Liepājā uzstādīts pat zināms Ziemeļu fortu apmeklējumu rekords, jo uz piebraucamā ceļa brīvdienās veidojās sastrēgumi. Tajā pašā laikā fortu apmeklētāji pilnībā ignorē aicinājumu nedoties aiz norobežojošām lentām. Pašvaldības policijas darbinieki ik pa brīdim apseko teritoriju, lai brīdinātu cilvēkus rūpēties par savu drošību.
Sudrabas pielaide valsts noslēpumam: Lieta apjomīga, bet SAB kapacitāte - nepietiekama
Lai arī “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs ieiet finiša taisnē, tās vadītāja Inguna Sudraba (“No sirds Latvijai”) pati šajā laikā tā arī netika pie pielaides valsts noslēpumam. Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis skaidro – izskatīšanas ilgums tieši atkarīgs no pārbaudāmo materiālu daudzuma un biroja kapacitātes. Termiņi gan neesot pārkāpti, lai arī komisija drīz savu darbību būs beigusi.
Balvu baznīcai uzdāvina trīsstāvīgu lustru
Mākslinieka Rūdolfa Matīsa meita Vita Matīsa Balviem dāvinājusi tēva radītos stikla mākslas darbus, bet tagad Balvu luterāņu baznīca saņēmusi lustru. Pirms Otrā pasaules kara šajā baznīcā mākslinieks Rūdolfs Matīss arī iesvētīts.
Jaunolaines skolā vēsturiskas pārmaiņas - durvis vaļā vēris sporta nams
Jaunais gads Jaunolaines sākumskolai sācies ar vēsturiskām pārmaiņām, jo durvis vaļā vēris ilgi gaidītais sporta nams. Līdz šim visā mācību iestādes pastāvēšanas vēsturē sporta stundas notikušas Kultūras nama disko zālē. Jaunā būve no pašvaldības budžeta prasījusi 2,5 miljonus eiro. Līdztekus skolēnu sporta nodarbībām tajā notiks arī sacensības un treniņi pieaugušajiem.
Jūra aizvien vairāk apdraud Liepājas attīrīšanas iekārtas un fortus
Lai novērstu Liepājas attīrīšanas iekārtu stacijas ieskalošanu jūrā, pašvaldība plāno puskilometra attālumā no tās būvēt jaunu molu. Būvniecība, kas varētu sākties šogad, iespējams, pasargātu arī tūrisma objekta – Ziemeļu fortu – ieslīdēšanu jūrā, kas šajās dienās norit arvien redzamāk, un tie kļūst par apmeklētajiem bīstamu vietu.
Ar svecīšu gājienu piemin Ziemassvētku kaujas
1917.gada Ziemassvētku kaujās, latviešu strēlniekiem plecu pie pleca cīnoties pret vācu armijas daļām, nostiprinājās ideja par iespēju panākt arī Latvijas neatkarību. To šodien, 101 gadu pēc notikuma, kā jau ierasts, pieminēja ar svecīšu gājienu.  
Lieta pret uzņēmumu par gandrīz 100 bērnu inficēšanos ar salmonellu nonāk tiesā
Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu par juridiskās personas higiēniskās un epidemioloģiskās drošības neievērošanu, sniedzot ēdināšanas pakalpojumus, tādējādi 2016.gadā septembrī izraisīta salmonelozes epidēmija. Toreiz vairākos bērnudārzos, kur ēdināšanu nodrošināja uzņēmums “Kindercatering”, vairāki desmiti bērnu saslimuši ar salmonelozi.
SAB direktors vēlētājiem: «Galvenais ir mūsu galvās»
Šogad gaidāmo Saeimas vēlēšanu drošība ir pašu iedzīvotāju ziņā un tajā, kā viņi uztver un analizē apkārt esošo informāciju pirms vēlēšanām, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” norādīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis.
Maizītis: VDK darba pētniekiem ir jādod ieteikumi politiķiem, nevis jāizsaka viedoklis
Valsts drošības komitejas (VDK) kartotēkas pētniekiem ir jādod ieteikumi politiķiem, kādu lēmumu viņiem pieņemt attiecībā uz arhīvā pieejamajiem dokumentiem, nevis jāizsaka sava pozīcija, vēl neiepazīstoties ar tiem, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pirmdien, 8. janvārī, sacīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis.
Dika-Bokmeldere darbu Latvijas Radio sāk ar ugunskristībām
Latvijas Radio darbu pirmdien, 8 janvārī, uzsāk jaunā valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere. Mediju uzraugs decembra vidū par jauno valdes locekli izraudzījās Nacionālo apvienību pārstāvošā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda padomnieci. Šodien notika arī pirmā tikšanās ar medija darbiniekiem.
Revīzija: Rūpīgāk jāanalizē dati par avārijām, lai novērstu to cēloņus
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un mazinātu cietušo un bojāgājušo skaitu, būtu rūpīgāk jāanalizē informācija par negadījumiem, un Satiksmes ministrijai (SM) un Iekšlietu ministrijai (IeM) jāsadarbojas, lai iegūtu pilnvērtīgu informāciju, bet ceļu atjaunošana un rekonstrukcija jāplāno, ņemot vērā arī avāriju skaitu, secināts Valsts kontroles revīzijā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti