Latvijā
«Vienotības» Saeimas frakcijā ievēl divus vietniekus – Upenieku un Dālderi
Politiski raibajā Saeimas “Vienotības” frakcijā ievēlēti priekšsēdētāja vietnieki. Ievērību šis process iemantojis ar to, ka caur šiem amatiem tiek īstenots mēģinājums nodrošināt stabilitāti frakcijā. Viens vietnieks būs Jānis Upenieks, otrs – jaundibinātā politiskā spēka “Kustības “Par!”” pārstāvis Ints Dālderis.
Mediju asociācijas iebilst pret ieceri neierobežot vietvaru izdevumus
Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) un Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) kategoriski iebilst pret ieceri likumā atļaut pašvaldībām pašām noteikt savu izdevumu iznākšanas biežumu, jo šis “pēdējā brīdī iesniegtais anonīmu autoru priekšlikums apdraud neatkarīgās preses ilgtspēju Latvijā”.
Augot labklājībai, sagaida vairāk namsaimnieku un īrnieku strīdu par cenas celšanu
Pēc ilgiem strīdiem komitejā un vēlāk vienā no gada pēdējām domes sēdēm Rīgas domniekiem ir izdevies apstiprināt četrus no pieciem Rīgas pilsētas Īres valdes locekļiem. Tā ir institūcija, ko katrs sasaukums izveido no jauna, bet šim domes sasaukumam tas arvien nav izdevies. Tādēļ nu konkursā meklē pēdējo pārstāvi. Taču pienākumu Īres valdei netrūkst, jo tā risina visus ar galvaspilsētas īres tirgu saistītos strīdus. Gadā tādu ir simtiem, un šā gada biežākie varētu būt par īres maksas celšanu.
Vēlas uzlabot likumu par orgānu ziedošanu – ārstiem varētu būt pienākums runāt ar donora piederīgajiem
Likums par orgānu ziedošanu ir jāpilnveido, jo pašlaik to var interpretēt dažādi – šāds viedoklis vairākkārt otrdien, 9.janvārī, izskanēja Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā. Pērn Stradiņa slimnīcā no 50 sarunām ar potenciālo orgānu donoru tuviniekiem, kad ārsti jautāja par cilvēka dzīves laikā pausto gribu, aptuveni puse beidzās ar noraidījumu.
Darba grupā vērtēs policijas augstskolas izveides iespēju
Otrdien, 9. janvārī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja priekšlikumu veidot darbu grupu, lai izvērtētu jaunas policijas augstskolas izveides iespēju. Šādu priekšlikumu Iekšlietu ministrija ir izteikusi atbalstītajā MK atbildes vēstulē Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai par tiesību aizsardzības iestāžu amatpersonu sagatavošanu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti