Latvijā
Magoņa kukuļa tiesa: miljonāra Osinovska firmas lietu nosūta Igaunijai
Limbažu rajona tiesa pirmdien, 15.janvārī, izskatot kukuļošanas lietu, kurā apsūdzēti bijušais "Latvijas dzelzceļa" (LDz) vadītājs Uģis Magonis un Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis, nolēma lietu pret Osinovskim piederošo uzņēmumu "Skinest Rail" izdalīt atsevišķi un nosūtīt izskatīšanai Igaunijā.
Patērētāju strīdus ar uzņēmējiem biežāk risina ārpus tiesas; radīts tirgotāju melnais saraksts
Aizvadītajā gadā strauji pieaudzis Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) saņemto patērētāju sūdzību skaits. Par neapmierinošu preču kvalitāti, nopirktās preces nepiegādāšanu un citām likstām pircēji sūdzējušies teju uz pusi biežāk nekā 2016. gadā. Attiecīgi pieaudzis arī patērētāju strīdu risināšanas komisijās izskatīto sūdzību skaits. Ir pat izveidots melnais saraksts, kurā pašreiz ir 19 uzņēmumi.
Pierīgā aug zagļu apetīte; arvien vairāk guvumu iznes no mājām, kad tajās ir cilvēki
Garkalnes novada iedzīvotājiem šis gads sācies ar satraukumu, jo zagļi esot apsēduši privātmāju ciematus. Gadumijas dienās vien Garkalnē apzagtas piecas privātmājas. Novada iedzīvotāji domei prasījuši pastiprināt pašvaldības policijas darbu un nodrošināt patruļas naktīs. Tomēr domē atbildēts, lai par drošību gādā paši māju saimnieki, aizslēdzot durvis un neturot dārglietas priekštelpās. Tikmēr policija vēro, ka pēdējā laikā noziedzība palielinās visā Rīgas reģionā. Turklāt zagļi arvien biežāk savu guvumu iznes, kamēr mājinieki ir pašā ēkā.
LIZDA: Ar skolu slēgšanu vien pedagogu algām nepietiks
Naudas, ko varēs ietaupīt uz skolu tīkla optimizācijas rēķina, nepietiks, lai palielinātu skolotāju algas atbilstoši valdības apstiprinātajam grafikam, tāpēc būs jāmeklē papildu līdzekļi, uzskata Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.
E-veselības atbalsta dienests saņem 500 – 600 zvanus dienā
Nacionālais veselības dienests (NVD) turpina darbu, lai uzlabotu no 1.janvāra obligāti lietojamo e-veselības sistēmu, taču problēmas vēl ir  un lietotāju atbalsta dienests saņem 500 – 600 zvanus dienā, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja NVD pārstāve Linda Freimane.
Nav vienošanās par Maizīša palikšanu Satversmes aizsardzības biroja vadītāja amatā
Viens no šīs Saeimas atlikšajiem pienākumiem būs izraudzīties izlūkošanas un pretizlūkošanas iestādes Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoru. Piecus gadus SAB vadījis Jānis Maizītis. Pagaidām neviena partija neuzstāj, ka Maizītim būtu jāturpina vadīt izlūkošanas iestāde. Atbalstu viņam izsaka atsevišķi politiķi, kas ar viņu strādājuši, šovakar ziņo LTV raidījums “De facto”.
NA vadību neuztrauc partijas biedru saikne ar maksātnespējas administratoriem
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība (NA)) gan pirms trim gadiem, gan arī tagad medijos apgalvo, ka maksātnespējas administratoru ietekme uz Nacionālo apvienību esot tikai konkurentu un nelabvēļu radīts mīts. Tomēr Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” pārliecinājās, ka vairākiem bijušā administratora Māra Sprūda kriminālprocesos aizdomās turētajiem ir dažādas saites ar partijas politiķiem. No Sprūda ģimenes ziedojumiem Nacionālā apvienība tagad gan atsakās. Tomēr tos labprāt pieņem cita varas partija – Zaļo un Zemnieku savienība.
Uzlabo HIV ārstēšanas kārtību; palīdzību varēs saņemt pēc mazākajām problēmām
Vai jābūt ļoti slimam, lai drīkstētu saņemt valsts apmaksātu ārstēšanu? Šādu jautājumu jau gadiem uzdevuši ar imūndeficīta vīrusu jeb HIV inficētie Latvijas iedzīvotāji. Raidījumā “De facto” par savu negatīvo pieredzi dalījās arī kāda paciente. Iespējams, tieši viņa sakustinājusi ūdeņus un amatpersonas uzlabojušas ārstēšanās kārtību. Tas izdevies arī tāpēc, ka šogad ar HIV inficēto pacientu ārstēšanai piešķirts vairāk naudas un saslimušie palīdzību varēs saņemt jau pēc mazākajām problēmām.
Rēzeknē brīvprātīgais darbs jauniešiem atver durvis uz darba tirgu
Lai popularizētu brīvprātīgo darbu jauniešu vidū, Rēzeknes novadā un pilsētā ir izstrādāta brīvprātīgā darba grāmatiņa un brīvprātīgo darba līgums. Brīvprātīgo darba grāmatiņā varēs vienuviet apkopot darbus, kurus jaunietis veic kā brīvprātīgais. Veicot brīvprātīgo darbu būs iespēja saņemt arī brīvprātīgā sertifikātu, kas būs jau kā nopietns dokuments, kas apliecinās, piemēram, nākamajam darba devējam par jaunieša aktivitātēm un iegūtajām prasmēm.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti