Latvijā
Valmieras tehnikumā Jauniešu garantijas programmā pieprasītākie arodi – pavārs un konditors
Pēdējo trīs gadu laikā vairāk nekā seši tūkstoši jaunu cilvēku vecumā no 17 līdz 29 gadiem apguvuši profesiju Jauniešu garantijas programmā. Lielākā daļa no viņiem veiksmīgi iekārtojušies darbā. Pašlaik norit pēdējā uzņemšana šajā programmā. Valmieras tehnikumā visvairāk pieprasītie arodi programmā ir pavārs un konditors. Studenti atzīst – tās ir profesijas, kas vienmēr noderēs.
Daugavpils Medicīnas koledžu no marta pievienos Daugavpils Universitātei
Daugavpils Medicīnas koledža līdz šim bijusi tiešā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pakļautībā. Gandrīz četrus gadus ministrija plānoja koledžas reorganizācijas iespējas, lai samazinātu kopējo augstākās izglītības iestāžu skaitu valstī, koncentrējot resursus ap augstskolām un universitātēm, kā tas paredzēts Eiropas Savienības stratēģijā. Pagājušā gada pavasarī izskanēja viedoklis par Medicīnas koledžas pievienošanu Daugavpils Universitātei, un tagad plāns jau ir izpildes procesā.
Saeimā asas diskusijas par e-veselību
E-veselības sistēmā joprojām ir trūkumi, kas apgrūtina gan ārstu darbu, gan pacientu iespējas tikt pie zālēm vai slimības lapām. Asas diskusijas par to notika atbildīgajā Saeimas komisijā.
Zolitūdes traģēdijas tiesā eksperts liecina pretēji kolēģu paustajam
Lielveikala „Maxima” Priedaines ielā jumta iegruvumu sekmēja metāla kopņu pārslodze, taču projekta tehniskā dokumentācija bijusi tā laika regulējumam atbilstoša un darbi būvniecības laikā nebija jāpārtrauc. Tā otrdien, 16.janvārī, Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesā liecināja būvinženieris Artis Dzirkalis. Viņa liecības nesakrīt ar citu ekspertu pausto, un neizpratni par to pauž prokurori un atsevišķi apsūdzēto aizstāvji.
Otrdien noticis uzbrukums e-veselībai
Otrdien, 16.janvārī, plkst.13.14 Nacionālā veselības dienesta informācijas sistēmai un e-veselībai ir noticis uzbrukums. Vēlāk sistēmas darbība atjaunota, informēja Veselības ministrijā.
Madonietei Ilvai pēc atgriešanās no Anglijas problēmas iegūt autovadītāja apliecību
Latvijā bijis gan reemigrācijas plāns, gan tiek spriests par jauniem atbalsta pasākumiem, kā atpakaļ uz dzimteni vilināt tos Latvijas iedzīvotājus, kuri aizbraukuši peļņā uz ārzemēm. Pēc sešiem Lielbritānijā pavadītiem gadiem Latvijā nolēma atgriezties Ilva, cerot, ka dzimtenē palīdzēs. Taču pēc atgriešanās sieviete saskārās ar grūtībām, tostarp autovadītāja apliecības iegūšanai.
Premjers: No e-veselības neatkāpšos – nepieciešama precīza uzskaite
Lai sakārtotu veselības aprūpes nozari, nepieciešama precīza uzskaite par cilvēkiem, kas saņem valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, un tāpēc nepieciešama e-veselības sistēma, no kuras ieviešanas neatkāpsies, LTV “Rīta panorāmā” sacīja premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).
Pavļuts: Latvija pelnījusi sociāli atbildīgāku politiku
Partijas “Kustība “Par!”” līderis, bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pieļauj, ka pirms Saeimas vēlēšanām varētu sadarboties ar politiskiem spēkiem, ar kuriem kustībai ir kopīgas vērtības, un ne obligāti labējiem spēkiem.
Premjers: Ziņas par uzbrukumu e-veselības sistēmai neapstiprinājās
Informācija par ļaunprātīgu ielaušanos e-veselības sistēmā, lai traucētu tās darbību, par ko otrdien, 16.janvārī,  paziņoja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)), neapstiprinājās, un sistēma darbojas un ir kārtībā, LTV  raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS).
Rosina noteikt kritērijus slēgtām pašvaldības domes sēdēm
Rosinājums ļaut pašvaldībām rīkot slēgtas domes sēdes virknē gadījumu raisījis plašu rezonansi. Sabiedriskā organizācija “Delna” norāda uz riskiem sabiedrībai zaudēt iespēju sekot līdzi būtisku lēmumu pieņemšanai. Tikmēr pašvaldības uzraugošā ministrija jaunajā regulējumā saskata risinājumus nevienlīdzīgai attieksmei pret pozīcijas un opozīcijas deputātiem.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti