Latvijā
Premjers: No e-veselības neatkāpšos – nepieciešama precīza uzskaite
Lai sakārtotu veselības aprūpes nozari, nepieciešama precīza uzskaite par cilvēkiem, kas saņem valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, un tāpēc nepieciešama e-veselības sistēma, no kuras ieviešanas neatkāpsies, LTV “Rīta panorāmā” sacīja premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).
Pavļuts: Latvija pelnījusi sociāli atbildīgāku politiku
Partijas “Kustība “Par!”” līderis, bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pieļauj, ka pirms Saeimas vēlēšanām varētu sadarboties ar politiskiem spēkiem, ar kuriem kustībai ir kopīgas vērtības, un ne obligāti labējiem spēkiem.
Premjers: Ziņas par uzbrukumu e-veselības sistēmai neapstiprinājās
Informācija par ļaunprātīgu ielaušanos e-veselības sistēmā, lai traucētu tās darbību, par ko otrdien, 16.janvārī,  paziņoja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)), neapstiprinājās, un sistēma darbojas un ir kārtībā, LTV  raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS).
Rosina noteikt kritērijus slēgtām pašvaldības domes sēdēm
Rosinājums ļaut pašvaldībām rīkot slēgtas domes sēdes virknē gadījumu raisījis plašu rezonansi. Sabiedriskā organizācija “Delna” norāda uz riskiem sabiedrībai zaudēt iespēju sekot līdzi būtisku lēmumu pieņemšanai. Tikmēr pašvaldības uzraugošā ministrija jaunajā regulējumā saskata risinājumus nevienlīdzīgai attieksmei pret pozīcijas un opozīcijas deputātiem.
Rīgas domes komiteja atbalsta Āgenskalna tirgus nodošanu privātās rokās
Tiks pārtraukts Rīgas pašvaldības AS "Rīgas centrāltirgus" nomas līgums par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu. Tā vietā izsolē meklēs privātu uzņēmēju, kas nomās tirgu uz 30 gadiem. Šādu lēmumu pirmdien, 15. janvārī, pieņēma Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pēc trīs stundu spriešanas. Gala lēmums gan tiks pieņemts Rīgas domes sēdē.
Magoņa kukuļa tiesa: miljonāra Osinovska firmas lietu nosūta Igaunijai
Limbažu rajona tiesa pirmdien, 15.janvārī, izskatot kukuļošanas lietu, kurā apsūdzēti bijušais "Latvijas dzelzceļa" (LDz) vadītājs Uģis Magonis un Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis, nolēma lietu pret Osinovskim piederošo uzņēmumu "Skinest Rail" izdalīt atsevišķi un nosūtīt izskatīšanai Igaunijā.
Patērētāju strīdus ar uzņēmējiem biežāk risina ārpus tiesas; radīts tirgotāju melnais saraksts
Aizvadītajā gadā strauji pieaudzis Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) saņemto patērētāju sūdzību skaits. Par neapmierinošu preču kvalitāti, nopirktās preces nepiegādāšanu un citām likstām pircēji sūdzējušies teju uz pusi biežāk nekā 2016. gadā. Attiecīgi pieaudzis arī patērētāju strīdu risināšanas komisijās izskatīto sūdzību skaits. Ir pat izveidots melnais saraksts, kurā pašreiz ir 19 uzņēmumi.
Pierīgā aug zagļu apetīte; arvien vairāk guvumu iznes no mājām, kad tajās ir cilvēki
Garkalnes novada iedzīvotājiem šis gads sācies ar satraukumu, jo zagļi esot apsēduši privātmāju ciematus. Gadumijas dienās vien Garkalnē apzagtas piecas privātmājas. Novada iedzīvotāji domei prasījuši pastiprināt pašvaldības policijas darbu un nodrošināt patruļas naktīs. Tomēr domē atbildēts, lai par drošību gādā paši māju saimnieki, aizslēdzot durvis un neturot dārglietas priekštelpās. Tikmēr policija vēro, ka pēdējā laikā noziedzība palielinās visā Rīgas reģionā. Turklāt zagļi arvien biežāk savu guvumu iznes, kamēr mājinieki ir pašā ēkā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti