Latvijā
Šķīdonis uz grants ceļiem ziemā – jauna realitāte
 Šoziem neraksturīgi siltu laika apstākļu un mitruma dēļ bija jāslēdz rekordliels vietējo ceļu posmu skaits, un acīmredzot ir nopietni jādomā par meliorācijas sistēmām visā valstī, jo mitras ziemas ir jauna realitāte, kurai jāpielāgojas, intervijā LTV “Rīta panorāma” atzina “Latvijas Valsts ceļu” (LVC) vadītājs Jānis Lange.
Sola neslēgt vienīgos autobusu maršrutus un «skolēnu reisus»
Pieejamais finansējums neļauj uzturēt pašreizējo autobusu maršrutu un reisu tīklu, un vairāki reisi būs jāslēdz, taču Autotransporta direkcija sola neslēgt reisus, kas kalpo bērnu nokļūšanai uz skolu, un vienīgos reisus, kas ļauj nokļūt uz darbu vai novadu centru.
Daugavpilī plāno būvēt 2,6 miljonus eiro vērtu aizsargdambi
Daugavpils Ruģeļu mikrorajons, kas atrodas Daugavas upes krastā, teju ik pavasari palu laikā nonāk ūdens ielenkumā - applūst mājas, pagrabi un piemāju dārzi. Lai šo problēmu risinātu, Daugavpils pašvaldība plāno izbūvēt vairāk nekā trīs kilometrus garu dambi. Drīzumā notiks dambja projekta publiskā apspriešana. Labajā krastā dzīvojošie projektu atbalsta, taču ar bažām uz to raugās Daugavas kreisā krasta iemītnieki.
Policija atklājusi organizētu grupu, kas uzbruka arī bijušajam SAB vadītājam
Valsts policija šajās dienās prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret astoņām personām, kas tiek turētas aizdomās par dažādām laupīšanām un uzbrukumiem, arī par uzbrukumu bijušajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājam Jānim Kažociņam. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis.
Dānijas premjerministrs Rasmusens: Krievija ir drauds
"Teikšu ļoti tieši – Krievija ir drauds," atzīst Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens, kurš šajās dienās ieradies vizītē Latvijā. Dānijas premjers izcēla kopējo ārpolitisko redzējumu un Dānijas īpašo lomu Baltijas militārajā drošībā. Viņš Latvijai uzdāvināja senāko Dānijas hroniku atšifrējumu, kas papildinās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) īpašo simtgades grāmatplauktu.
Valmieras tehnikumā Jauniešu garantijas programmā pieprasītākie arodi – pavārs un konditors
Pēdējo trīs gadu laikā vairāk nekā seši tūkstoši jaunu cilvēku vecumā no 17 līdz 29 gadiem apguvuši profesiju Jauniešu garantijas programmā. Lielākā daļa no viņiem veiksmīgi iekārtojušies darbā. Pašlaik norit pēdējā uzņemšana šajā programmā. Valmieras tehnikumā visvairāk pieprasītie arodi programmā ir pavārs un konditors. Studenti atzīst – tās ir profesijas, kas vienmēr noderēs.
Daugavpils Medicīnas koledžu no marta pievienos Daugavpils Universitātei
Daugavpils Medicīnas koledža līdz šim bijusi tiešā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pakļautībā. Gandrīz četrus gadus ministrija plānoja koledžas reorganizācijas iespējas, lai samazinātu kopējo augstākās izglītības iestāžu skaitu valstī, koncentrējot resursus ap augstskolām un universitātēm, kā tas paredzēts Eiropas Savienības stratēģijā. Pagājušā gada pavasarī izskanēja viedoklis par Medicīnas koledžas pievienošanu Daugavpils Universitātei, un tagad plāns jau ir izpildes procesā.
Saeimā asas diskusijas par e-veselību
E-veselības sistēmā joprojām ir trūkumi, kas apgrūtina gan ārstu darbu, gan pacientu iespējas tikt pie zālēm vai slimības lapām. Asas diskusijas par to notika atbildīgajā Saeimas komisijā.
Zolitūdes traģēdijas tiesā eksperts liecina pretēji kolēģu paustajam
Lielveikala „Maxima” Priedaines ielā jumta iegruvumu sekmēja metāla kopņu pārslodze, taču projekta tehniskā dokumentācija bijusi tā laika regulējumam atbilstoša un darbi būvniecības laikā nebija jāpārtrauc. Tā otrdien, 16.janvārī, Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesā liecināja būvinženieris Artis Dzirkalis. Viņa liecības nesakrīt ar citu ekspertu pausto, un neizpratni par to pauž prokurori un atsevišķi apsūdzēto aizstāvji.
Otrdien noticis uzbrukums e-veselībai
Otrdien, 16.janvārī, plkst.13.14 Nacionālā veselības dienesta informācijas sistēmai un e-veselībai ir noticis uzbrukums. Vēlāk sistēmas darbība atjaunota, informēja Veselības ministrijā.
Madonietei Ilvai pēc atgriešanās no Anglijas problēmas iegūt autovadītāja apliecību
Latvijā bijis gan reemigrācijas plāns, gan tiek spriests par jauniem atbalsta pasākumiem, kā atpakaļ uz dzimteni vilināt tos Latvijas iedzīvotājus, kuri aizbraukuši peļņā uz ārzemēm. Pēc sešiem Lielbritānijā pavadītiem gadiem Latvijā nolēma atgriezties Ilva, cerot, ka dzimtenē palīdzēs. Taču pēc atgriešanās sieviete saskārās ar grūtībām, tostarp autovadītāja apliecības iegūšanai.
Premjers: No e-veselības neatkāpšos – nepieciešama precīza uzskaite
Lai sakārtotu veselības aprūpes nozari, nepieciešama precīza uzskaite par cilvēkiem, kas saņem valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, un tāpēc nepieciešama e-veselības sistēma, no kuras ieviešanas neatkāpsies, LTV “Rīta panorāmā” sacīja premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).
Jaunākie
Populārākie
Interesanti