Latvijā
RTU profesors nesaskata nolaidību e-veselības uzbrukuma lietā
E-veselības izstrādātāju un uzturētāju nolaidība saistībā ar uzbrukumu sistēmai nav saskatāma, intervijā Latvijas Radio sacīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Informācijas tehnoloģijas institūta direktors profesors Jānis Grabis.
Tiesnese: Māja nekad netika atzīta par kuģi; «pārvērtības» bija jāuzmana novadam
Tiesa nekad nav atzinusi Pāvilostas novada Sakas pagastā pie stāvkrastā uzbūvēto ēku par kuģi, bet gan secinājusi, ka stāvkrastā drīkst būvēt kuģi. Kā konstrukcija no solītā kuģa kļuvusi par māju, ir jautājums pašvaldībai un vides dienestam, intervijā Latvijas Radio sacīja Administratīvā rajona tiesas Liepājas tiesu nama tiesnese Kristīne Brokāne.
Apsveikumos «vietvarvēstīs» nedrīkst minēt gaviļnieka vārdu bez viņa piekrišanas
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šā gada sākumā, nosūtot pašvaldībām vēstuli, aicina tām ievērot Fizisko personas datu aizsardzības likumu un norāda turpmāk nesniegt informāciju par jaundzimušo, jaunlaulāto, jubilāru datiem, minot personu vārdu un uzvārdu. Šādu informāciju bez pašu cilvēku piekrišanas nedrīkst publicēt ne pašvaldību informatīvajos izdevumos, ne to nododot vietējiem laikrakstiem.
«Trasta komercbankas» likvidācijas lietā apsūdzētas sešas personas
Sešām personām ir celtas apsūdzības saistībā ar organizētā grupā veiktām nelikumībām "Trasta komercbankas" likvidācijā. To Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprinājusi prokuratūra. Par noziegumiem, kur figurē draudi un izspiešana, izmeklēšana esot apjomīga. Lai tiesas process virzītos ātrāk, lieta sadalīta pa epizodēm. Atsevišķi iztiesās tās trīs epizodes, par kurām materiāli jau gandrīz gatavi nosūtīšanai uz tiesu.
«Latvenergo» korupcijas lietu, iespējams, lūgs skatīt slēgtā procesā
Vienu no lielākajām kukuļošanas lietām Latvijas vēsturē, iespējams, lūgs izskatīt slēgtā procesā. Tā dēvētajā "Latvenergo" krimināllietā rīt gaidāma pirmā tiesas sēde, bet lietā par cietušo atzītais valsts uzņēmums "Latvenergo" vēl īsi pirms procesa sākuma vairās paust skaidru nostāju par to, vai tiesas procesam vajadzētu būt atklātam.
VARAM varētu vērtēt Salas novada vadītājas atbilstību amatam
Pēc Salas novada atteikuma atstādināt bāreņu nama „Līkumi”, kas tagad pazīstams kā „Saulstari”, direktoru Juri Boķi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pieprasījusi skaidrojumu domes priekšsēdētājai Irēnai Sproģei („Vienoti mūsu novadam”). Ministrijā norāda, ka slimības lapa nevar būt pamatots iemesls Boķa neatstādināšanai. Jaunnedēļ ministrija varētu lemt par Sproģes atbilstību amatam.
Satversmes tiesā gatavi visvairāk risināt ekonomiskus strīdus
Atšķirībā no citām Eiropas valstīm, kur konstitucionālajās tiesās iedzīvotāji vēršas, lai aizstāvētu pamattiesības, Latvijā vairākums Satversmes tiesā izskatāmo lietu saistītas ar ekonomiskajām interesēm. Tā, iepazīstinot ar pērnā gada darbu, norādīja Satversmes tiesas vadība.
Sudrabu neatsauc no «oligarhu lietas» komisijas
Jau pēc tam, kad “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija apstiprinājusi gala ziņojumu, bet komisijas darbam atlikušas vien divas nedēļas, Saeima ceturtdien, 18.janvārī, balsoja par komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas atsaukšanu no komisijas, taču šo priekšlikumu noraidīja.
Saeima vēl strādās pie likuma par «vietvarvēstīm»
Saeima ceturtdien, 18.janvārī, nolēma otrajā lasījumā vēl neizskatīt grozījumus likumā par pašvaldībām, kuru mērķis ir ierobežot pašvaldību informatīvos izdevumus jeb “vietvarvēstis”. Asu strīdu dēļ darbu pie likuma vēl turpinās komisija.
«CERT»: Uzbrukums e-veselībai, visticamāk, ir pasūtīts
Uzbrukums e-veselības sistēmai, kas to pārslogoja un apgrūtināja tās darbību, visticamāk, ir pasūtīts, jo šādi uzbrukumi ir “brīvi nopērkami melnajā tirgū”, LTV “Rīta panorāmai” atzina informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "CERT" speciālists Varis Teivāns.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti