Kuldīgā barikāžu atcere pie pilsētā savulaik sargātās pasta ēkas
Kuldīgā Barikāžu atceres laiks ik gadu ir īpašs. 1991.gadā pilsētā divās vietās cēla barikādes, no padomju okupācijas spēkiem aizsargājot pastu un raidstaciju. Ja par notiekošo Latvijā vairs nevarētu ziņot no Rīgas, tad to darītu no Kuldīgas. Šoreiz pirmo reizi atceres pasākums notika vienā no barikāžu vietām – pie pasta ēkas.
Glābēji aicina nekāpt uz ledus; Jēkabpilī rīko bļitkošanas čempionātu
Gaisa temperatūra pēdējo nedēļu bijusi mainīga – te mazliet virs nulles atzīmes, te drusku mīnusos. Tāpēc ledus segums uz ūdenstilpēm veidojas ļoti nevienmērīgs. Šī iemesla dēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina nekāpt uz aizsalušām upēm, ezeriem vai dīķiem. Tikmēr sociālajos tīklos daudz bilžu un video, kuros ļaudis steidz baudīt ilgi gaidīto ziemu uz ledus, piemēram, Jēkabpilī notiek zemledus makšķerēšanas čempionāts.
Kabulā teroristu uzbrukumā viesnīcai 18 bojāgājušie
Vienā no Afganistānas galvaspilsētas lepnākajām viesnīcām ir noticis teroristu uzbrukums, kurā nogalināti 14 ārzemnieki un četriem afgāņi. Bruņotie vīrieši ieņēma ēku un nogalināja vairākus viesus un darbiniekus. Vēlāk viesnīcā sākās ugunsgrēks. Tādēļ daži mēģināja glābties pa logu, sasienot kopā palagus.
Sabrukušais tilts starp Austrumiem un Rietumiem - Moldova
Daļa politiķu Eiropas austrumu pievārtes valstīs mēdz uzstāt, ka ārpolitikā nepieciešams ieņemt iespējami neitrālāku pozīciju starp Krieviju un rietumvalstīm. Nereti tas tiek dēvēts par “tiltu starp Austrumiem un Rietumiem”, solot neizmērojamas iespējas, ekonomisko izaugsmi un uzplaukumu no starpniecības vien. Arī Latvijā šī ideja nav bijusi sveša – jau kopš neatkarības atgūšanas līdz pat mūsdienām šādas politiskās vēsmas atklātāk vai slēptāk pavada ikkatru parlamenta pirmsvēlēšanu kampaņu. Tomēr šajā kontekstā vērtīgi palūkoties uz Moldovu, kas ir tipisks šāds “tilts”. Moldova, to veidojot, atrodas ilgstošā politiskā krīzē, un pēdējie notikumi apliecina – katrai mazai valstij nepieciešama skaidra ārpolitiskā orientācija.
Desmitiem tūkstoši cilvēku Rumānijā protestē pret korupciju
Sestdien, 21.janvārī, Rumānijā notikuši masveida iedzīvotāju protesti pret pastāvošo valdību. Kopumā valstī ielās ir izgājuši aptuveni 100 tūkstoši protestētāju. Viņi iebilda pret varas galvgalī esošo politiķu mēģinājumiem mainīt likumus, lai padarītu sarežģītāku korupcijas gadījumu izmeklēšanu.
Dāvanā Latvijas simtgadē top virtuāla Nacionālā enciklopēdija
Viena no Latvijas simtgades svētkos gatavotajām dāvanām ir virtuāla Nacionālā enciklopēdija, kas tiks atvērta gada beigās. Viens sējums, kas apkopos tieši Latvijas attīstībai svarīgas tēmas, iznāks arī 800 lappušu biezā grāmatas formātā. LTV bijusi iespēja jau tagad ielūkoties topošā sējuma lappusēs un salīdzināt to ar pagājušā gadsimta sākumā izdotajām.
Partijas meklē partnerus startam Saeimas vēlēšanās
Arvien aktīvāk noris sarunas dažādu politisko spēku starpā par iespējamu kopīgu startu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Lai arī kā arguments partneru meklēšanai visbiežāk tiek piesaukta vēlme konsolidēt politisko vidi, socioloģiskās aptaujas rāda – daudzām partijām starts vienatnē varētu beigties ar palikšanu zem piecu procentu barjeras. 
Foto