26 bēgļi atraduši darbu; plāno ieviest latviešu valodas mentorus
Pēdējos divos gados ar Nodarbinātības valsts aģentūras palīdzību darbā iekārtoti 26 cilvēki ar bēgļa vai alternatīvo statusu, no tiem 18 šobrīd strādā. Turklāt jāņem vērā, ka vēl 2016.gadā darba attiecības sāka vien daži bēgļi, taču pērnajā gadā bija straujš kāpums. Tomēr joprojām bēgļiem kavēklis atrast darbu ir ne tikai atšķirīgas darba prasmes, bet arī nepietiekošas latviešu valodas zināšanas. Labklājības ministrijai padomā ir risinājums – latviešu valodas mentori.
Autobusu reisus vēlas slēgt jau šī gada pirmajā pusē
Sabiedriskā transporta autobusu reisus vai maršrutus slēgs pakāpeniski, taču vilkt garumā nevajadzētu un pirmajiem rezultātiem jābūt jau šī gada pirmajā ceturksnī un pirmajā pusgadā, LTV “Rīta panorāmai” sacīja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.
Mediju eksperte: Cīņa pret viltus ziņām nav cīņa ar vējdzirnavām
Cīņa pret viltus ziņām un dezinformāciju nav cīņa ar vējdzirnavām, jo diezgan daudz ko var atrisināt. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauž Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, mediju eksperte Anda Rožukalne, kura pārstāv Latviju Eiropas Komisijas (EK) sasauktajā augsta līmeņa ekspertu darba grupā cīņai pret viltus ziņām.
RTU profesors nesaskata nolaidību e-veselības uzbrukuma lietā
E-veselības izstrādātāju un uzturētāju nolaidība saistībā ar uzbrukumu sistēmai nav saskatāma, intervijā Latvijas Radio sacīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Informācijas tehnoloģijas institūta direktors profesors Jānis Grabis.
Tiesnese: Māja nekad netika atzīta par kuģi; «pārvērtības» bija jāuzmana novadam
Tiesa nekad nav atzinusi Pāvilostas novada Sakas pagastā pie stāvkrastā uzbūvēto ēku par kuģi, bet gan secinājusi, ka stāvkrastā drīkst būvēt kuģi. Kā konstrukcija no solītā kuģa kļuvusi par māju, ir jautājums pašvaldībai un vides dienestam, intervijā Latvijas Radio sacīja Administratīvā rajona tiesas Liepājas tiesu nama tiesnese Kristīne Brokāne.
Apsveikumos «vietvarvēstīs» nedrīkst minēt gaviļnieka vārdu bez viņa piekrišanas
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šā gada sākumā, nosūtot pašvaldībām vēstuli, aicina tām ievērot Fizisko personas datu aizsardzības likumu un norāda turpmāk nesniegt informāciju par jaundzimušo, jaunlaulāto, jubilāru datiem, minot personu vārdu un uzvārdu. Šādu informāciju bez pašu cilvēku piekrišanas nedrīkst publicēt ne pašvaldību informatīvajos izdevumos, ne to nododot vietējiem laikrakstiem.
Abu Koreju lēmums Phjonhčanā startēt zem viena karoga izraisa pretreakciju
Simboliskais abu Koreju lēmums startēt zem viena karoga Phjonhčanas olimpiskajās spēlēs izraisījis pretreakciju. Daļa dienvidkorejiešu izrāda neapmierinātību par piekāpšanos komunistiskajiem kaimiņiem. Eksperti bažījas, ka Ziemeļkoreja varētu izmantot šo diplomātisko atkusni, lai klusībā aktīvi turpinātu darbu pie savas kodolprogrammas.
«Trasta komercbankas» likvidācijas lietā apsūdzētas sešas personas
Sešām personām ir celtas apsūdzības saistībā ar organizētā grupā veiktām nelikumībām "Trasta komercbankas" likvidācijā. To Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprinājusi prokuratūra. Par noziegumiem, kur figurē draudi un izspiešana, izmeklēšana esot apjomīga. Lai tiesas process virzītos ātrāk, lieta sadalīta pa epizodēm. Atsevišķi iztiesās tās trīs epizodes, par kurām materiāli jau gandrīz gatavi nosūtīšanai uz tiesu.
«Latvenergo» korupcijas lietu, iespējams, lūgs skatīt slēgtā procesā
Vienu no lielākajām kukuļošanas lietām Latvijas vēsturē, iespējams, lūgs izskatīt slēgtā procesā. Tā dēvētajā "Latvenergo" krimināllietā rīt gaidāma pirmā tiesas sēde, bet lietā par cietušo atzītais valsts uzņēmums "Latvenergo" vēl īsi pirms procesa sākuma vairās paust skaidru nostāju par to, vai tiesas procesam vajadzētu būt atklātam.
Foto