Piemin 1991.gada barikāžu laiku
Sestdien, 20.janvārī, Latvijā atkal dega ugunskuri un, pulcējoties ap tiem, cilvēki atcerējās 1991.gada barikāžu laiku. Tie bija Latvijas nākotnei izšķirīgi notikumi. Dienām un naktīm dežurējot pie Saeimas un valdības ēkām, sargājot radio un televīziju, neviens vēl nevarēja prognozēt, kā tas beigsies.
Brīvprātīgo interese par darbošanos valsts bērnunamos lēnām apsīkst
Par brīvprātīgo darbu valsts sociālās aprūpes centros saņemti 124 pieteikumi, bet kopš gada sākuma jaunu pieteikumu skaits ir krietni mazāks nekā pērnā gada nogalē. Pašlaik līgumus ar Labklājības ministriju noslēgušas jau 60 personas, no kurām aktīvi bērnu aprūpē piedalās vien seši cilvēki. Aizvien lielākā interese par brīvprātīgā darbu ir galvaspilsētā, bet mazākā – Latgalē.
Sociālā uzņēmējdarbība - valdības un filantropu uzdevums. Intervija ar Niru Tsuku
Vai, risinot kādu sociālu problēmu, var nopelnīt naudu? Vai tas var būt bizness? Jā, var! Taču ienākumi var nebūt tūlītēji, tāpēc investoriem par šādām idejām ir mazāka interese. Tomēr sociālajai uzņēmējdarbībai labvēlīga vide valstī ir svarīga. Latvijā atspērienu tai šobrīd dod viens akselerators ''New Door''. Tā apmācību programmas ietvaros Rīgā viesojās Nirs Tsuks (Nir Tsuk). Viņš ir profesors gan Osakas universitātē Japānā, gan Londonas Karaliskajā koledžā Lielbritānijā. Iesaistījies dažādos globālos projektos, lai veicinātu izpratni par sociālo uzņēmējdarbību.  
ASV valdība daļēji aptur darbu
ASV sestdienas rītā oficiāli sākta valdības darba daļēja apturēšana, jo līdz noteiktajam termiņam - pusnaktij - ASV Kongress nav spējis apstiprināt īstermiņa finansēšanas pagarinājumu federālajām aģentūrām.
ASV viceprezidents uzsāk vizīti Tuvajos Austrumos
ASV viceprezidents Maiks Penss sestdien, 20. janvārī, uzsāk vairāku dienu ārvalstu vizīti Tuvajos Austrumos, lai sekmētu miera procesu. Vizītes laikā viņš tiksies ar Ēģiptes prezidentu, Jordānijas karali un Izraēlas premjerministru. Penss vizītē dodas par spīti tam, ka tiek pārmests šīs vizītes lietderīgums. Īpaši pēc tam, kad Vašingtona paziņoja par ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi. Tas izsauca plašus protestus musulmaņu un arābu valstīs.
«Freedom House»: Demokrātija piedzīvo krīzi katrā pasaules reģionā
Demokrātija pagājušajā gadā piedzīvoja desmitgadēs smagāko krīzi. Turklāt apdraudējums demokrātijai novērots katrā pasaules reģionā. Tā secināts šonedēļ izdotajā demokrātijas reitingā, ko ik gadu veido Vašingtonā bāzētā domnīca “Freedom House”. Latvija tajā ierindojusies viszemāk starp Baltijas valstīm.
EK: Iepriekšējā pusgada laikā cīņa ar naida runu Eiropā kļuvusi ātrāka
Brīvību pasaulē apdraud arī naida runa, kas mudina citus uz vardarbību un vēršas pret imigrantiem, musulmaņiem, pret citu rasi vai nāciju, pret cilvēkiem ar atšķirīgu seksuālo orientāciju, un tā aizvien vairāk izplatās internetā. Taču iepriekšējā pusgada laikā cīņa ar naida runu Eiropā kļuvusi ātrāka – tā secināts Eiropas Komisijas (EK) veiktajā pētījumā. Vidēji 70% no ierakstiem, kas uzrādīti kā naida runa, tiek dzēsti 24 stundu laikā. Vietnēs “Facebook” un “Twitter” ar to vedas labāk, bet “YouTube” – mazliet lēnāk.
Ministrija prasa vietvarai skaidrojumu par «māju-kuģi» jūras krastā
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi Pāvilostas pašvaldībai paskaidrojumu par bezdarbību saistībā ar jūras krastā uzbūvēto objektu uz valsts zemes, kas izskatās kā māja, bet tiek traktēts kā būvniecības stadijā esošs kuģis. Tas pieder miljonāram Argodam Lūsiņam. Skaidrojums pieprasīts arī Valsts vides dienestam, kas pēc mediju ažiotāžas gan sāka rīkoties – apsekot objektu pēc ilgāka pārtraukuma bija devušies vides dienesta inspektori.
Būvniecības uzraugs sola pārbaudīt veikalu «Tobago» Ventspilī
Būvniecības valsts kontroles birojs sola tuvākajā laikā veikt ārpuskārtas pārbaudi tirdzniecības centrā "Tobago" Ventspilī. Veikala iekštelpu remonta laikā pacēlušās flīzes. Tas ventspilniekus darījis bažīgus, vai tur uzturēties ir droši. Veikala vadības un pašvaldības pārstāvji gan apgalvo, ka uztraukumam neesot pamata.
«Latvenergo» korupcijas lietas iztiesāšanas sākumā apsūdzētie nerunīgi
Pēc vairāku gadu sagatavošanas Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa sāka skatīt vērienīgo “Latvenergo” Rīgas 2.termoelektrostacijas pārbūves kukuļošanas un naudas legalizācijas lietu. Šajā procesā uz apsūdzēto sola sēdās kopumā 12 cilvēki, tostarp tā laika “Latvenergo” augstākā vadība. Taču lietā iesaistītie medijiem plašus komentārus nesniedz.
Līvānos rūgst neapmierinātība ar gaidāmo autobusu reisu skaita sarukumu
Viens no pirmajiem novadiem, kas iebilda autobusu reisu samazinājumam, ir Līvānu novads. Ne tikai Zemgalē, bet arī Latgalē starppilsētu autobusu kopējais maršrutu nobraukums gadā ir aptuveni 80 miljoni kilometru, no kuriem 5% Satiksmes ministrija piedāvā samazināt, jo pasažieru skaits tieši Latgalē kopš 2014. gada ir krities no 3,1 miljona līdz 2,4 miljoniem gadā.
Attīsta zīmolu un tūrisma maršrutu «Ražots Kurzemē»
Kurzemē liela interese par savu saražoto produktu labāku pārdošanu un daudzināšanu ir ne tikai nesen darbību sākušiem mājražotājiem un amatniekiem, bet arī tiem, kuriem jau lielāka pieredze. Biedrība "Darīsim paši!" šai mērķgrupai sākusi īstenot projektu, kurā tiks attīstīts vienots zīmols "Ražots Kurzemē" un izveidots šāds tūrisma maršruts.
Snēpeles pagasta pārvaldnieku pirmo reizi izvēlas iedzīvotāji
Pagasta pārvaldes vadītājam jābauda iedzīvotāju uzticība – tā uzskata Kuldīgas novada Snēpeles pagasta iedzīvotāji. Lai atkārtotā konkursā izvēlētos piemērotāko vadītāju, viņi izteikuši vēlmi paši piedalīties pretendentu izvērtēšanā. Šāda iedzīvotāju aktivitāte pagasta pārvaldnieka izvēlē novadā esot pirmo reizi.
Daugavpils uz dzelzceļa elektrifikāciju raugās ar lielām cerībām
Ministru kabinets decembra sākumā atbalstīja Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas finansējuma modeli. Paredzēts, ka tā īstenošanai tiks izmantoti Eiropas Kohēzijas fonda līdzekļi un valsts AS "Latvijas dzelzceļš" finansējums. Ievērojama summa – vairāk nekā 300 miljoni eiro – tiks investēta Latgales reģionā.
Foto