Londona grasās piešķirt papildu 50 miljonus eiro robežkontroles stiprināšanai Kalē
Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien, 18. janvārī, ieradies Lielbritānijā, lai kopā ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju vienotos terorisma un migrācijas jautājumos. Vēl pirms Makrona ierašanās Apvienotajā Karalistē tās premjere paziņoja, ka Londona apņemas piešķirt papildu 50 miljonus eiro robežkontroles stiprināšanai ostas pilsētā Kalē Francijas ziemeļos.
Ukrainā ar likuma spēku mēģinās atgūt zaudētās teritorijas Donbasā
Ukrainas parlaments balsojumā ceturtdien, 18. janvārī, apstiprināja Donbasa reintegrācijas likumu. Tajā prokremlisko separātistu teritorijas nosauktas par „pagaidu okupētām”, bet Krievija – par „agresorvalsti”. Separātistu līderi likumu kritizē kā Minskas vienošanos pārkāpjošu un brīdina par konflikta eskalāciju. Līdzīgi iebildumi ir Krievijai, kurai nepatīk arī tas, ka tā nosaukta par „agresorvalsti”.
Satversmes tiesā gatavi visvairāk risināt ekonomiskus strīdus
Atšķirībā no citām Eiropas valstīm, kur konstitucionālajās tiesās iedzīvotāji vēršas, lai aizstāvētu pamattiesības, Latvijā vairākums Satversmes tiesā izskatāmo lietu saistītas ar ekonomiskajām interesēm. Tā, iepazīstinot ar pērnā gada darbu, norādīja Satversmes tiesas vadība.
Par Katalonijas parlamenta spīkeru ieceļ reģiona neatkarības piekritēju
Pirmajā Katalonijas parlamenta sēdē par tā spīkeru ir iecelts Katalonijas neatkarības piekritējs Ružē Turrēns. Viņš pārstāv kreisi orientētu politisko partiju, kas atbalsta Katalonijas atdalīšanos no Spānijas. Kā norāda eksperti un mediji, tas ir pirmais signāls par to, kāds būs arī Katalonijas jaunās valdības politiskais kurss.
Bulgārija. Kas slēpjas aiz ES nabadzīgākās valsts zīmoga?
Eiropas Savienības (ES) gaiteņos Briselē pierasts dzirdēt, ka Bulgārija ir nabadzīgākā dalībvalsts, ļoti korumpēta, un ka lielās un vecās valstis – Vācija, Nīderlande – to negrib uzņemt Šengenas zonā, jo neuzticas bulgāru spējai nosargāt ārējās robežas. Latvijas Radio reportāža no Sofijas par šīs Balkānu zemes ceļu Eiropas Savienībā.
Sudrabu neatsauc no «oligarhu lietas» komisijas
Jau pēc tam, kad “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija apstiprinājusi gala ziņojumu, bet komisijas darbam atlikušas vien divas nedēļas, Saeima ceturtdien, 18.janvārī, balsoja par komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas atsaukšanu no komisijas, taču šo priekšlikumu noraidīja.
Latvijā puse no riska kapitāla investīcijām – IT nozarē
Latvijā riska kapitāla investīcijas pieaug, bet, lai tās sasniegtu attīstīto ekonomiku līmeni, vēl tāls ceļš ejams. Gandrīz puse no visām investīcijām nonāk informācijas tehnoloģiju (IT) un datortehnoloģiju uzņēmumos, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas priekšsēdētājs Edgars Pīgoznis.
Saeima vēl strādās pie likuma par «vietvarvēstīm»
Saeima ceturtdien, 18.janvārī, nolēma otrajā lasījumā vēl neizskatīt grozījumus likumā par pašvaldībām, kuru mērķis ir ierobežot pašvaldību informatīvos izdevumus jeb “vietvarvēstis”. Asu strīdu dēļ darbu pie likuma vēl turpinās komisija.
Foto