Attīsta zīmolu un tūrisma maršrutu «Ražots Kurzemē»
Kurzemē liela interese par savu saražoto produktu labāku pārdošanu un daudzināšanu ir ne tikai nesen darbību sākušiem mājražotājiem un amatniekiem, bet arī tiem, kuriem jau lielāka pieredze. Biedrība "Darīsim paši!" šai mērķgrupai sākusi īstenot projektu, kurā tiks attīstīts vienots zīmols "Ražots Kurzemē" un izveidots šāds tūrisma maršruts.
Snēpeles pagasta pārvaldnieku pirmo reizi izvēlas iedzīvotāji
Pagasta pārvaldes vadītājam jābauda iedzīvotāju uzticība – tā uzskata Kuldīgas novada Snēpeles pagasta iedzīvotāji. Lai atkārtotā konkursā izvēlētos piemērotāko vadītāju, viņi izteikuši vēlmi paši piedalīties pretendentu izvērtēšanā. Šāda iedzīvotāju aktivitāte pagasta pārvaldnieka izvēlē novadā esot pirmo reizi.
Daugavpils uz dzelzceļa elektrifikāciju raugās ar lielām cerībām
Ministru kabinets decembra sākumā atbalstīja Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas finansējuma modeli. Paredzēts, ka tā īstenošanai tiks izmantoti Eiropas Kohēzijas fonda līdzekļi un valsts AS "Latvijas dzelzceļš" finansējums. Ievērojama summa – vairāk nekā 300 miljoni eiro – tiks investēta Latgales reģionā.
Pie valdības ēkas atklāj barikādēm veltītu instalāciju
Brīvības un Elizabetes ielas stūris pie Ministru kabineta ēkas piektdien, 19. janvārī, atgriezies 26 gadu senā vēsturē. Tur izveidota vides instalācija, kas iespējami precīzi cenšas atainot, kā 1991. gada barikāžu laikā izskatījās tagadējās valdības ēka.
Pedofilijas skandāls aizēno pāvesta vizīti Čīlē
Pāvesta Franciska izteikumi Čīles vizītē izraisījuši pamatīgas dusmas un neizpratni. Vispirms viņš lūdza piedošanu visiem priesteru pedofilijas upuriem, bet tagad paziņojis, ka viņi piedalās apmelošanā. Pāvesta iecelto bīskapu Huanu Barrosu seksuālās vardarbības upuri apsūdz priestera Fernando Karadimas seksuālo noziegumu slēpšanā un līdzdalībā, taču pāvests viņu aizstāv.
Pļavniekos trīsgadīgs bērns izkrīt pa trešā stāva logu; vecāki aizturēti
Ceturtdien, 18. janvārī, Valsts policijā saņemts izsaukums no iedzīvotājiem uz kādu daudzdzīvokļu namu pagalmu, kur sniegā atrasts raudošs trīsgadīgs puisēns. Pašreizējā informācija liecina, ka bērns izkritis pa trešā stāva logu brīdī, kad viņš atstāts mājās viens. Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess un aizturēti cietušā bērna vecāki.
Skanstes tramvaja iecere ieilgst jau projektēšanas stadijā
Lai gan jau vasarā būtu jābūt gatavam Rīgas Skanstes tramvaja būvprojektam, pagaidām nemaz nav zināms, kas būs jauno sliežu ceļu zīmētājs. Izdarīto grozījumu un pretendentu iebilžu dēļ ieildzis pērn jūlijā uzņēmuma “Rīgas satiksme” izsludinātais konkurss, kurā tiek meklēts esošas un jaunas tramvaja līnijas projektētājs.
Pret Čehijas premjeru izvirza apsūdzības krāpšanā; var zaudēt amatu
Čehijas parlaments piektdien, 19. janvārī, varētu izdot kriminālvajāšanai valsts premjeru Andreju Babišu. Viņš tiek vainots Eiropas fondu izkrāpšanā caur savulaik viņam pastarpināti piederošu uzņēmumu. Vairums deputātu sliecas atbalstīt Babiša izdošanu un uzsver, ka cilvēks, pret kuru tiek izvirzītas šādas apsūdzības, nevar vadīt valdību.
Atbalsta pasākumam pieteikušies vairāk nekā 13 000 nodokļu parādnieku
Līdzdalībai nodokļu atbalsta pasākumā, kura ietvaros nodokļu parādniekiem, kas atbilstoši noteiktam grafikam samaksās parādu, tiks dzēstas soda un nokavējuma naudas, pieteikušies aptuveni 13 000 parādnieku. Vairāk nekā puse no tiem ir fiziskās personas, tostarp cilvēki, kuru nodokļu parādi mērāmi vien dažos desmitos eiro. Savukārt lielākais atbalsta pasākumā pieteiktais nodokļu parāds sasniedz pat 14 miljonus eiro.
Foto