Ar «Magņitska sarakstu» Latvija aicinās Krieviju ievērot cilvēktiesības
Ar tā saucamā Magņitska saraksta ieviešanu Latvija vēlas aicināt Krieviju ievērot cilvēktiesības, norāda Nacionālās apvienības deputāts Rihards Kols. Valdošās partijas jau pirmdien, 15. janvārī, konceptuāli atbalstīja Latvijā aizliegt iebraukšanu 49 personām, kas bijušas saistītas ar Magņitska lietu.
Valsts kontrole kritiski novērtē valsts budžeta plānošanas tradīcijas
Latvija valsts budžeta izstrādes procesā tikai daļēji ievērotas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) izstrādātās vadlīnijas, revīzijā secinājusi Valsts kontrole. Klibo fiskālās disciplīnas ievērošana, pietrūkst ilgtermiņa domāšanas, ir liels politiskais spiediens palielināt budžeta izdevumus. Tie ir tikai daži Valsts kontroles no pārmetumiem.
Liepājā mājokļus tirgo aktīvāk, taču «burbuli» neprognozē
Latvijā dāsnāk izsniedz kredītus mājokļu iegādei un nekustamā īpašuma cenas lēnām turpina pieaugt. Tāpēc rodas jautājums, vai iedzīvotāji atkal nekāpj uz tiem pašiem grābekļiem, kas tika piedzīvoti pirms krīzes, un vai veidojas kāds jauns nekustamo īpašumu burbulis?
Ukrainā sācies masalu uzliesmojums
Vairākos Ukrainas reģionos sācies bīstamās infekcija slimības – masalu – uzliesmojums. Eksperti norāda, ka tā iemesls ir mazais vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars.
Šķīdonis uz grants ceļiem ziemā – jauna realitāte
 Šoziem neraksturīgi siltu laika apstākļu un mitruma dēļ bija jāslēdz rekordliels vietējo ceļu posmu skaits, un acīmredzot ir nopietni jādomā par meliorācijas sistēmām visā valstī, jo mitras ziemas ir jauna realitāte, kurai jāpielāgojas, intervijā LTV “Rīta panorāma” atzina “Latvijas Valsts ceļu” (LVC) vadītājs Jānis Lange.
Rīga būtiski kavējas ar valsts dotāciju izlietojumu ielu sakārtošanai; šogad jāstrādā dubultā tempā
Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja šodien spriedīs, kā sadalīt gandrīz 11 miljonus eiro, ko valsts kā mērķdotāciju atvēlējusi galvaspilsētas ielām un ceļiem. Satiksmes departaments gan jau sagatavojis plānu, kuras ielas pārbūvēs, kur no jauna veidos veloceliņus vai uzliks luksoforus. Tomēr izrādās, ka Rīgai ar valsts naudas tērēšanu nemaz nevedas tik raiti, jo vairāk nekā septiņarpus miljoni eiro palikuši neizlietoti no iepriekšējā gada.
Sola neslēgt vienīgos autobusu maršrutus un «skolēnu reisus»
Pieejamais finansējums neļauj uzturēt pašreizējo autobusu maršrutu un reisu tīklu, un vairāki reisi būs jāslēdz, taču Autotransporta direkcija sola neslēgt reisus, kas kalpo bērnu nokļūšanai uz skolu, un vienīgos reisus, kas ļauj nokļūt uz darbu vai novadu centru.
Daugavpilī plāno būvēt 2,6 miljonus eiro vērtu aizsargdambi
Daugavpils Ruģeļu mikrorajons, kas atrodas Daugavas upes krastā, teju ik pavasari palu laikā nonāk ūdens ielenkumā - applūst mājas, pagrabi un piemāju dārzi. Lai šo problēmu risinātu, Daugavpils pašvaldība plāno izbūvēt vairāk nekā trīs kilometrus garu dambi. Drīzumā notiks dambja projekta publiskā apspriešana. Labajā krastā dzīvojošie projektu atbalsta, taču ar bažām uz to raugās Daugavas kreisā krasta iemītnieki.
Krievijā un ASV turpinās aukstuma vilnis
Vairākos Krievijas un Amerikas Savienoto Valstu reģionos turpinās neraksturīgi auksts laiks. Sahas Republikā jeb Jakutijā (Krievija) gaisa temperatūra nokritusies līdz mīnus 65 grādiem pēc Celsija skalas.  
ASV samazinās palīdzību palestīniešiem
Amerikas Savienotās Valstis samazinās finanšu palīdzību palestīniešu bēgļiem. Tā pārvietotajām personām tiek sniegta ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Palīdzības un darbu aģentūras starpniecību.  
Policija atklājusi organizētu grupu, kas uzbruka arī bijušajam SAB vadītājam
Valsts policija šajās dienās prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret astoņām personām, kas tiek turētas aizdomās par dažādām laupīšanām un uzbrukumiem, arī par uzbrukumu bijušajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājam Jānim Kažociņam. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis.
Foto