ASV plāns balstīt kurdu spēkus sastopas ar asu kritiku
ASV ar ieročiem un apmācību atbalstīs 30 000 karavīru lielus kurdu spēkus Turcijas pierobežā. Šādi Savienotās Valstis ļaus kurdiem noturēties teritorijās Sīrijas ziemeļos, no kurām patriekta teroristiskā “Islāma valsts” jeb “Daīš”. Tomēr pret ASV plānu asi iebildusi Turcija, Sīrija, Irāna un Krievija.     
Tiesībsargs lūdz vērtēt Salas novada domes vilcināšanos atstādināt bērnunama vadītāju
Tiesībsargs Juris Jansons vērsies pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) un labklājības ministra Jāņa Reira ("Vienotība") ar lūgumu izvērtēt Salas novada domes priekšsēdētājas Irēnas Sproģes rīcību, kura nepilda policijas rīkojumu par bijušā bērnunama “Līkumi” vadītāja Jura Boķa atstādināšanu no amata, aizbildinoties ar viņa vadītās iestādes nosaukuma maiņu.
Vai pirms seksa būs jāparaksta līgums? Aicina robežas starp dzimumiem nospraust gudri
Visa pasaules vēsture patiesībā ir cīņa par to, kurš valdīs pār sievietes ķermeni - tā LTV raidījumam “Pasaules panorāma” šonedēļ atzina viena no Latvijā dzīvojošām feministēm. Tas izskanēja uz lūgumu komentēt divu paaudžu feministu sadursmi, kas rezultējusies jautājumā – vai vīriešiem vēl ir jāsaglabā tiesības pavedināt sievietes? Līdz tam debates nonākušas pēdējo mēnešu laikā, kopš ASV aizsākās akcija “MeToo” – jeb "Es arī tiku seksuāli izmantota!". Par to sociālajos tīklos sāka stāstīt miljoniem sieviešu.
ES budžetu grib papildināt un cirpt; naudu var zaudēt lauki un struktūrfondi
Viens no šī gada lielākajiem strīdiem Eiropā būs par to, kāds izskatīsies Eiropas Savienības (ES) septiņgadu budžets 2021.-2027.gadam. Eiropas Komisija (EK) grib, lai tas būtu lielāks nekā šobrīd, bet dalībvalstis nav īpaša entuziasma pilnas to palielināt. Un to var saprast. Galvenā rūpe ir par to, kā vispār aizpildīt – pat ne palielināt - to budžeta robu, ko radīs Lielbritānijas aiziešana no Eiropas Savienības.  
Aizputes novadā atjauno tiltu pār Alokstes upi
Pagājušā gada pavasarī Aizputes novadā Lažas pagasta Apriķos kritiskā stāvokļa dēļ satiksmei daļēji tika slēgts tilts pār Alokstes upi, liedzot pārvietoties smagajai tehnikai. Neapmierināti ar situāciju bija lauksaimnieki, kuriem nācās mērot apkārtceļus, līdz ar to pieauga izmaksas. Lai pēc iespējas ātrāk veiktu nozīmīgā tilta pārbūvi, meklēts finansējums gan pašvaldības budžetā, gan valsts atbalsta programmās. Beidzot pērn nogalē sākās tilta atjaunošana.
Īrijas premjers noliedz ieinteresētību sekmēt otru «Brexit» referendumu
Īrijas premjerministrs Leo Varadkars Strasbūrā aizsāka Eiropas nākotnes debašu ciklu, ko organizē Eiropas Parlaments. Viņš pauda gan pateicību par bloka dalībvalstu atbalstu „Brexit” jautājumos, gan veltīja kritiku tām par apvainojumiem, ka Īrija tiek uzskatīta par „nodokļu paradīzes” valsti. Varadkars arī noliedza, ka būtu ieinteresēts jebkādā veidā sekmēt otru referendumu Lielbritānijā par tās iespējamo palikšanu vai dalību Eiropas Savienībā (ES).
Sīrijas opozīcija cenšas mazināt Krievijas lomu miera sarunās
Sīrijas politiskās opozīcijas līderis Nasers al Hariri trešdien, 17. janvārī, Parīzē tiekas ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, bet ceturtdien, 18. janvārī, turpinās vizīti Itālijā un Vācijā. Sīrijas opozīcija izvērš aktīvu kampaņu Rietumeiropas valstīs, lai mazinātu Krievijas lomu miera sarunās. Janvāra nogalē Krievija un Irāna ir plānojušas Sīrijas sarunas Sočos un aicina tur piedalīties arī ANO. Taču, tā kā abas aizstāv Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, tad opozīcija saredz savas ietekmes mazināšanos.
Plāno uzlabot gājēju drošību uz autoceļiem
Gan grants ceļus, gan asfaltētos daudz remontēs arī šogad, un īpašu uzmanību plānots pievērst mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku – gājēju – drošībai. To trešdien, 17. janvārī, atzina “Latvijas Valsts ceļu“ (LVC) speciālisti.
Grāmatveži aktīvi interesējas par nodokļu reformas nestajām izmaiņām
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pēdējos mēnešos pievērsis pastiprinātu uzmanību informēšanai par nodokļu reformas ietvaros pieņemto izmaiņu piemērošanu, par ko interesējas gan grāmatveži, gan uzņēmēji, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta vadība.
Foto