Ģimenes studija

Viegli pagatavojama maltīte: siera pīrādziņi, zaļie salāti un biešu zupa

Ģimenes studija

Projekts "Tava klase" top operatīvi, pateicoties drosmīgiem skolotājiem

Bērns mācās nepārtraukti, ne jau tikai lasītprasme liecinās par gatavību skolai

«Skola 2030» eksperte: Lasīšanas un rakstīšanas prasmes neliecina par bērna gatavību skolai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ārkārtas situācijā, kad sešgadnieku sagatavošana skolai bērnudārzos nevar notikt klātienē, vecāki satraukti par bērnu zināšanām, uzsākot pirmo klasi. Speciālisti raidījumā ''Ģimenes studija” uzsver, ka mazi bērni mācās ne tikai bērnudārzā, sēžot pie grāmatas, bet arī ikdienā; ir maldīgi domāt, ka burtu un ciparu zināšanas mazajiem ir vērtīgākas par patstāvīgās mācīšanās prasmēm un bērna sociāli emocionālo stāvokli, uzsākot skolas gaitas.

Pirmsskolas izglītības iestādes “Ābecītis” vadītājas vietniece Līvija Baļčune atzīst, ka mācību process šobrīd norit neparasti, bet notikusi ātra pārorientēšanās. Nekas slikts nenotiks, ja bērns kādas mācības izlaidīs, jo visi bērni līdz martam ir skolai gatavojušies. Pat tad, ja mācības bērnudārzā līdz skolai neturpināsies, nekas slikts nenotiks, jo bērns mācās nepārtraukti ikdienā, tāpat bērni saņem uzdevumus, kurus veikt mājās, pauž Līvija Baļčune.

Gatavība skolai nenozīmē tikai spēju uzrakstīt burtus, gatavība skolai ir prasmju un zināšanu kopums. Audzinātājas sazinās arī ar vecākiem par bērnu individuālo darbu, vecāki saņem uzdevumus bērniem. Ir plānots, ka pirms skolas bērnudārzs palīdzēs bērniem atsvaidzināt zināšanas, ar nākotnes iecerēm dalās Siguldas bērnudārza “Tornīši” vadītāja Indra Podziņa.

Dažreiz vecākiem rodas jautājumi, kā organizēt attālināto darbu. Vecākiem ir jāsaprot, ka bērns mācās no dažādām dzīves situācijām, ka rotaļas un netiešas mācības ir ļoti nozīmīgas. Jāatceras, ka lieka trauksme ģimenei nav nepieciešama, iesaka vecākiem ļoti strukturēt bērna dienu, tas palīdz bērnam mācīties.

“Skola 2030” eksperte Liene Rolanda uzsver, ka gatavība skolai ir pāreja no vienas izglītības pakāpes uz otru. Vecākus satrauc topošo pirmklasnieku lasīt un rakstītprasme, bet patstāvīgās mācīšanās prasmes, novērtēt savu mācīšanos, sociāli emocionālais stāvoklis ir tikpat būtiskas prasmes.

Ropažu vidusskolas direktora vietniece mācību jautājumos Elīna Damme uzsver svarīgo: "Ja uzticēsimies bērnam un sadarbosimies, būsim atklāti par bērna sasniegumiem, tad kopīgi var virzīties uz vēl lielākiem mērķiem." Satraukumam par jauno mācību gadu nav pamata. Vasarā tāpat bērns vairāk nodarbojas ar pētniecību, mazāk lasa.

Vecāki no bērnudārziem saņem dažādas darba lapas un idejas, daudzi to neizmanto, dara ģimenē ko citu, tas arī ļoti labi, jo bērns mācās ikdienā, darot un izzinot.

KONTEKSTS:

Skolēni spiesti mācīties attālināti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. Jauno izglītojošo TV kanālu “Tava klase” pirmajā darbības dienā līdz plkst.14 bija skatījušies cilvēki no kopumā 50 pasaules valstīm.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti