Pasaules hokeja čempionāta spēle Vācija - Kazahstāna 8:2

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Vācija-Kazahstāna

Pasaules hokeja čempionāta spēles Vācija - Kazahstāna epizodes

Vācijas hokejisti iemet 8 vārtus arī drošā uzvarā pār Kazahstānu. Galvenie notikumi

Vācijas hokejisti piektdien Ostravā ar 8:2 pārspēja Kazahstānas valstsvienību pasaules čempionāta spēlē un apsteidza Latvijas izlasi grupas turnīra tabulā. Latvieši gan ir aizvadījuši vienu spēli mazāk un sestdien cīnīsies pret zviedriem.

Divus vārtus uzvarētājiem guva Lūkass Reihels. Vismaz līdz vēlajai vakara spēlei vācieši pakāpās uz otro vietu B apakšgrupā aiz līderes Zviedrijas.

Vācija gūst spēlē pirmos vārtus

Rezultātu Vācijas izlase atklāja jau otrajā minūtē, taču lielā mērā to paveica paši kazahi. Maksimiliana Šūbera raidītā ripa slīdēja gar vārtiem, kur Leonīds Metaļņikovs ar slidu pagriezienā ievirzīja to vārtos.

Ripa otro reizi ielido Kazahstānas vārtos

Pagāja tikai nepilna pusotra minūte, līdz Pārkers Tuomi vienā pieskārienā no zonas vidus brīvi meta, un Kazahstānas vārtos Andrejs Šutovs nespēja ko glābt.

Kazahstānas izlase samazina rezultāta starpību

Turpinājums Vācijas izlasei gan nebija tik vienkāršs, vēl līdz pirmās trešdaļas vidum Kazahstānas izlasei realizējot skaitlisko pārsvaru. Rezultatīvs bija pie vārtiem bez uzraudzības palikušais Romans Starčenko.

Vācijas izlase panāk 3:1

Drošāku divu vārtu pārsvaru Vācijas izlase atguva otrās trešdaļas sākumā – Džons Peterka no malas vienatnē izlauzās līdz vārtu priekšai un pārspēja Šutovu. Pēc trešo vārtu zaudējuma Šutovu vārtos aizstāja Ņikita Bojarkins.

Vācijas izlase iemet ceturtos vārtus

Kazahi uzbrukumos divreiz trāpīja pa vārtu konstrukciju, bet trešdaļas vidū pēc pašu kļūdas ielaida vārtus. Pie ripas pretinieku zonā brīvi tika Lūkass Reihels un panāca 4:1. Arī nākamais metiens pa Kazahstānas vārtiem bija precīzs, bet Kajs Vizmans rezultātu uz tablo neizmainīja, jo tiesneši vēlāk pēc video noskatīšanās konstatēja aizmugures situāciju.

Vācieši piekto reizi raida ripu vārtos

Tomēr pie piekto vārtu guvuma vācieši līdz pēdējam pārtraukumam tika. Aizsargs Lukass Kelble pieslēdzās uzbrukumam un pēc piespēles no pretējās malas vienā skārienā raidīja ripu vārtos.

Vācijas izlase panāk 6:1

Rāmākā pēdējā trešdaļā Vācijas izlase nostiprināja pārsvaru ar sestajiem vārtiem, izspēlējot ripu līdz Reihelam tukša vārtu stūra priekšā.

Kazahstānas izlase panāk savu otro vārtu ieskaitīšanu

Tiesneši sākotnēji neieskaitīja Kazahstānas otro vārtu guvumu, uzskatot, ka vārtsarga laukumā tika traucēts Filips Grubauers. Tomēr Kazahstānas treneri arbitru lēmumu apstrīdēja, un tiesneši pēc video skatīšanās savu viedokli mainīja. Precīzs bija Artjoma Koroļova tāls metiens.

Vācijas izlase iemet septītos vārtus

Turpretim Vācijas hokejisti parādīja augstu meistarību pretuzbrukumā, spēlējot mazākumā. Prettriecienu rezultatīvi noslēdza Frederiks Tifelss.

Punktu rezultāta izmaiņām pieliek Vācijas astotie vārti

Spēles priekšpēdējā minūtē ripu nesavaldīja Bojarkins, un tā pārslīdēja pāri vārtu līnijai pēc Maksimiliana Kastnera metiena.

Astoņus vārtus Vācijas izlase guva arī iepriekšējā spēlē, ar 8:1 pārspējot Latvijas valstsvienību.

Vēlajā vakara spēlē piektdien Ostravā tiksies Polijas un ASV izlases.

Vienlaicīgi otrā grupā Prāgā piektdien pirmajā mačā Dānijas valstsvienība ar 4:3 pārspēja britus.

Lielbritānijas - Dānijas spēles epizodes

Vēlajā vakara spēlē Prāgā mājinieki čehi mērosies spēkiem ar vairākus pārsteigumus turnīrā sagādājušo Austrijas izlasi.

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.