Kultūra / Dizains un athitektūra
«Izmantota, nevis apsaimniekota». Kā pēdējos gadus saimniekots Mežotnes pilī?
«Izmantota, nevis apsaimniekota». Kā pēdējos gadus saimniekots Mežotnes pilī?
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” atbildību par neveiksmīgu Mežotnes pils nomnieka izvēli un neprofesionālu Mežotnes pils apsaimniekošanu neuzņemas. Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes eksperti secinājuši, ka Mežotnes pils nepilnu četru gadu laikā ir “izmantota, nevis apsaimniekota”. Latvijas piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns atzīst, ka nomnieku SIA “CV-R” darbu pat nevar nosaukt par neveiksmīgu, jo “biznesa nebija vispār”.
Latvijas ekspozīcija uzsāks ceļu uz Venēcijas Arhitektūras biennāli
Latvijas ekspozīcija uzsāks ceļu uz Venēcijas Arhitektūras biennāli
Pēc mēneša sāksies Starptautiskā Venēcijas Arhitektūras biennāle. Par Latvijas ekspozīcijas devīzi 2019. gadā izvirzīja vaicājumu - "How will we live together with a machine?/ Kā sadzīvot ar mašīnu?". Nu šo jautājumu nācies attiecināt arī uz mūsu jauno – pandēmijas laika – ikdienu, un tādējādi ekspozīcijai klāt nākušas vēl citas nozīmes.
Atjaunots Mežotnes baznīcas tornis
Atjaunots Mežotnes baznīcas tornis
Atjaunots Mežotnes baznīcas tornis, un tajā atkal slejas smaile. Turpmāk tornis gan nebūs sakrāla celtne, bet tūrisma objekts ar ekspozīcijām un skatu platformu. Pēdējoreiz barokālā stila tornis atjaunots Latvijas brīvvalsts laikā, bet ticis sagrauts 1944. gadā.
Mode, kas nenoveco. Saruna ar modes māksliniecēm Laimu Jurču un Natāliju Jansoni
Mode, kas nenoveco. Saruna ar modes māksliniecēm Laimu Jurču un Natāliju Jansoni
Mode nav tikai par drēbēm, tā var runāt par svarīgām tēmām, pārliecināta ir modes dizainere Laima Jurča, kura LTV raidījumā “Kultūrdeva” atzina, ka, viņasprāt, "ilgtspējība ir tajā, ka mode ir tāda, kura ilgstoši var būt modē". Viņa ar savām kolekcijām guvusi panākumus starptautiskos konkursos. Jau pieredzējusī modes māksliniece Natālija Jansone ir pārliecināta, ka šādas atzinības var pavērt durvis plašākai publikai.
Burtu mēnesis Jūlija Madernieka zīmē. Lekciju ciklā pievērsīsies burtveidolu dizainam
Burtu mēnesis Jūlija Madernieka zīmē. Lekciju ciklā pievērsīsies burtveidolu dizainam
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aprīlī piedāvā trīs lekciju ciklu. Pirmā lekcija veltīta Jūlija Madernieka devumam burtveidolu dizainā. Viņš, kā vērtē grafikas dizainers Gatis Vanags, burtu dizainam pievērsies ļoti mērķtiecīgi un viņa radošais devums ietekmē arī jaunākās mākslinieku paaudzes. Cikla otrā un trešā lekcija veltīta mūslaiku dizaina, tipografikas piemēriem Latvijā un kaligrāfijai, uzsverot iespējas to iekļaut izglītības procesā. 
Latvijas gada monēta – «Liepas lapa»
Latvijas gada monēta – «Liepas lapa»
Tradicionālajā sabiedrības aptaujā par "Latvijas gada monētu 2020" atzīta ekoloģijas tēmai veltītā kolekcijas monēta "Liepas lapa", to par mākslinieciski augstvērtīgāko atzinusi arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ekspertu komisija, informēja Latvijas Bankas pārstāvji. 14. aprīlī portālā LSM.lv varēs vērot žurnālistes Ilzes Dobeles sarunu ar aizvadītajā gadā izlaisto monētu māksliniekiem.
Starp dizainu, modi un mākslu. Saruna ar dizaineru Kristoferu Reidzānu
Starp dizainu, modi un mākslu. Saruna ar dizaineru Kristoferu Reidzānu
Pēc Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) absolvēšanas Kristofers Reidzāns devās studēt uz Eindhovenas Dizaina akadēmiju, paņemot “praktisko pusi no RDMV zināšanām un vairāk fokusējoties uz stāstu un konceptu veidošanu Eindhovenas Dizaina akadēmijā.” Pēc studijām viņam pavērās iespēja piecarpus gadus strādāt uzņēmumā “United Nude” un apceļot dažādas pasaules valstis, strādājot pie apavu dizaina, bet šobrīd Kristofers Reidzāns jau vairāk nekā gadu ir atgriezies Latvijā. Dizainers uzsver, ka nevēlas sevi nodefinēt pārāk šaurā nišā, un projektus veido starp produktu dizaina, modes un mākslas kategorijām. Latvijas Radio 3 “Klasika” raidījumā “Kāpēc dizains?” ar dizaineru Kristoferu Reidzānu sarunājās Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja Ilze Martinsone.
Ko arhitektam nozīmē drosme? Stāsta Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa
Ko arhitektam nozīmē drosme? Stāsta Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa
“Es izjūtu Lipkes muzeja ēku kā pagātni, kā situāciju, no kuras mums jāmācās, ilustrējošu. Un varbūt mūsu piedāvātais Drosmes mājas apjoms ir pārejas posms uz šo nākotnes apzinātību,” stāsta arhitekts Miķelis Putrāms. Arhitektūras birojs “MADE arhitekti” uzvarēja konkursā par iespēju Ķīpsalā pie Žaņa Lipkes muzeja būvēt Drosmes māju – izglītības platformu, kurā Latvijas jaunajai paaudzei mācīties nepakļauties aizspriedumiem un stereotipiem un uzturēt atklātu sarunu.
Arhitekti aicina simboliski nolikt ziedus Elizabetes ielā 2
(papildināts)
Arhitekti aicina simboliski nolikt ziedus Elizabetes ielā 2 (papildināts)
30. martā "Arhitektūras telpa MAD" savā “Facebook” vietnē publicēja iniciatīvu 31. martā no pulksten 14.00 līdz 16.30 nolikt ziedus pie ēkas Elizabetes ielā 2 (E2) kā aicinājumu glābt ēku un Latvijas Arhitektu savienību nemainīt savu nostāju pret E2 nojaukšanu, mudinot “atrast šai nozīmīgajai ēkai cieņpilnu pielietojumu”. Kā vēstīts kultūrtelpas paziņojumā, 1. aprīlī “Valsts nekustamie īpašumi” pārtrauks īres līgumus ar ēkas iemītniekiem, kā iemeslu minot novecojušu ugunsdzēsības sistēmu.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd