Dzīve & stils / Virtuve
Vista viskijā un kvinoja - «Es mīlu ēdienu» recepte

Vista viskijā ar kvinoju - tā ir recepte, ko iesaka interjera jomā strādājošais Krišjānis Majevskis. Par sevi viņš saka: «Man ir slepens romāns ar ēdienu!». Romāns gan 2016. gadā piedzīvoja pagriezienu jo veselības dēļ Krišjānim nācās no uztura izslēgt glutēnu un laktozi. Bet šis stāsts pazīstams ir daudziem viņa "Es mīlu ēdienu" recepti. 

Kā pagatavot brokastu musli?

Brokastu muslis - tā ir recepte, ko iesaka interjera jomā strādājošais Krišjānis Majevskis. Par sevi viņš saka: «Man ir slepens romāns ar ēdienu!». Romāns gan 2016. gadā piedzīvoja pagriezienu jo veselības dēļ Krišjānim nācās no uztura izslēgt glutēnu un laktozi. Bet šis stāsts pazīstams ir daudziem viņa "Es mīlu ēdienu" recepti. 

Bez glutēna melnās šokolādes un piparmētru tarte - recepte

Interjera jomā strādājošais Krišjānis Majevskis iesaka gatavot melnās šokolādes un piparmētru tarti. To iespējams pagatavot bez cepšanas, un tā ir bez glutēna. Par sevi viņš saka: «Man ir slepens romāns ar ēdienu!». Romāns gan 2016. gadā piedzīvoja pagriezienu jo veselības dēļ Krišjānim nācās no uztura izslēgt glutēnu un laktozi. Bet šis stāsts pazīstams ir daudziem viņa "Es mīlu ēdienu" recepti. 

Créme Brûlée ar karamelizētām plūmēm recepte

Gastrobāra "Jūlijs Pumpurs" saimniekam Dāvim Auškāpam Jūlijs Pumpurs ir iedomu un iedvesmas tēls, no kā mācāmies. "Viņš ir asprātīgs, viesmīlīgs; viņam garšo labi ēdieni un kvalitatīvi dzērieni. Jūlijs Pumpurs daudz ceļo un atved mums svaigas idejas," tā par savu lolojumu saka Auškāps. Viņš mums iesaka izmēģināt Créme Brûlée ar karamelizētām plūmēm. Tā ir arī raidījuma "Es mīlu ēdienu" recepte. 

Recepte: Dārzeņu kuskuss ar garnelēm venecuēliešu gaumē un garneļu čaulu mērci

Gastrobāra "Jūlijs Pumpurs" saimniekam Dāvim Auškāpam Jūlijs Pumpurs ir iedomu un iedvesmas tēls, no kā mācāmies. "Viņš ir asprātīgs, viesmīlīgs; viņam garšo labi ēdieni un kvalitatīvi dzērieni. Jūlijs Pumpurs daudz ceļo un atved mums svaigas idejas," tā par savu lolojumu saka Auškāps. Viņš mums iesaka izmēģināt dārzeņu kuskusu ar garnelēm venecuēliešu gaumē un garneļu čaulu mērci. Tā ir arī raidījuma "Es mīlu ēdienu" recepte. 

Persiku deserts itāļu gaumē

Restorāna “Casa Nostra” īpašnieki Sandra un Adriano uzaicinājuši "Es mīlu ēdienu" vadītāju Ilzi Jurkāni uz savām mājām Valmierā, lai īsti itāliskā garā un ar ģimenes sajūtu gatavotu persiku desertu. Te recepte. 

Pīlādži – veselīgas un nepelnīti aizmirstas ogas

Kā rudens, tā arī pīlādžu raža klāt, tiesa gan - cilvēki ne visai čakli tās lasa, jo pīlādžiem ir diezgan sīva garša, tomēr tie ir ļoti veselīgi un var kalpot par garšvielu dažādiem ēdieniem, vēsta LTV raidījums “4. studija”.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti