Dienas ziņas

Stradiņa slimnīcā paplašināti Sirds un asinsvadu centri

Dienas ziņas

Īslaicīgi atsāks lidojumus starp Rīgu un Liepāju

Aicina pievienoties kustībai "Drošā telpa"

Seksuālās vardarbības upurus aicina pievienoties kustībai «Drošā telpa»

Liela daļa bērnībā piedzīvotu seksuālas vardarbības gadījumu nekad nav izstāstīta. Taču notikušais nepazūd un turpina gruzdēt. Redzot, ka pieaugušie dažkārt vēlas runāt par notikušo un meklē palīdzību, centrs "Dardedze" veido kustību "Drošā telpa". Tai pieteikušies jau vairāk nekā desmit dalībnieki. Joprojām tiek aicināti pieteikties arī citi, lai kopīgi varētu veidot palīdzības iespējas.  

Nevēlami pieskārieni, seksuāla satura ziņas sociālajos tīklos, divdomīgas piezīmes ikdienā, kailfoto sūtīšana vai pieprasīšana, intīmās attiecības starp audzēkni un pasniedzēju. Latvijas Televīzija aicina runāt par šādiem gadījumiem!

Mēs saglabāsim jūsu anonimitāti, bet neklusēsim – rakstiet uz e-pastu [email protected], ziņojiet uz "WhatsApp" numuru 20553333.

Tas, ka seksuālas vardarbības upuri par notikušo sāk runāt pēc daudziem gadiem, drīzāk ir likumsakarība, ne izņēmums. Daudzu piedzīvotais ir palicis neizstāstīts, jo kauna un vainas sajūta par piedzīvoto, visbiežāk, nāk līdzi kā nevēlams papildu faktors. To apzinās un izmanto arī varmākas, zinot, ka cietušais kaunēsies un klusēs.

"Tāpat ir cilvēki, kas jau šobrīd, nedaudz lielākos gados, sapratuši, ka tā pieredze bija ļoti, ļoti sena, bet tās sekas joprojām nāk līdzi un nepieciešams atbalsts, un mēs mācāmies viens no otra. Varam šo atbalstu gūt," skaidroja nodibinājuma "Centrs Dardedze" pārstāve Anda Avena.

Redzot, ka daudzus gadus vēlāk pieaugušie sāk un pat grib runāt par savulaik piedzīvotu seksuālo vardarbību vai nevēlamu pedagogu interesi, "Centrs Dardedze" sācis veidot kustību "Drošā telpa."

Kustības mērķis ir palīdzēt dzīvot tālāk, ļaujot cilvēkiem dalīties pieredzes stāstos un arī uzzināt profesionāļu padomus.

"Mēs maijā tiešsaistē satiksimies, sāksim ar lekciju par to, kādus nospiedumus mūsos šādas pieredzes var atstāt, un tad mēģināsim arī iedzīvināt tādu kā kustību, lai patiešām paši var lemt par to, kas viņiem būtu nepieciešams, kas varbūt viņiem kādreiz bija nepieciešams, bet netika nodrošināts, kā mainīt sistēmu, kā šajā jomā varam ar bērniem preventīvi strādāt vai jau pēc notikuma strādāt," pastāstīja Anda Avena. 

Šai kustībai joprojām var pieteikties "Centrā Dardedze." Tā ir arī iespēja dot savu padomu, lai palīdzētu citiem pārdzīvot notikušo.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti