Pavļuts: Covid-19 pīķis, iespējams, ir garām jauniem cilvēkiem; vecākiem cilvēkiem – grūtākais vēl priekšā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 saslimšanas pīķis, iespējams, ir garām jauniem cilvēkiem, taču vecāka gadagājuma cilvēkiem grūtākais vēl ir priekšā, valdības sēdē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”), piebilstot, ka pandēmija vēl nav beigusies.

Covid-19 inficēšanās gadījumu skaita pieaugums pagājušajā nedēļā ir apstājies – reģistrēts niecīgs jaunatklāto gadījumu skaita samazinājums. Taču tas neļaujot uzskatīt, ka grūtākais jau ir aiz muguras, sacīja Pavļuts.

Viņš skaidroja, ka pagājušajā nedēļā testēšanas apjoms ir samazinājies vairāk nekā jaunatklāto inficēšanās skaits. Tāpat ir pieaudzis pozitīvo testu skaits. “Tātad nav vēl īsta samazinājuma,” piebilda ministrs, atzīstot – šobrīd var runāt par situācijas stabilizāciju.

Pavļuts, norādot uz datiem, secināja – jaunāka gadagājuma cilvēkiem Covid-19 pīķis, iespējams, daļēji ir garām, bet vecākiem cilvēkiem – grūtākais vēl ir priekšā. Atšķirībā no jaunākiem cilvēkiem, kuriem Covid-19 saslimstība sarūk, cilvēkiem vecumā virs 50 gadiem – inficēšanās aug.

Tiesa, salīdzinot ar situāciju pirms gada, kad skaitliski gan bija daudz mazāka saslimstība ar Covid-19, infekcijas skarto vecāka gadagājuma cilvēku īpatsvars bija lielāks.

Arī slimnīcās pieaug vecāka gadagājuma pacientu ar Covid-19 skaits. Līdz ar to arī slimnīcās grūtākais vēl priekšā, norādīja ministrs. Tāpat slimnīcās noslodze aizvien esot liela, un tā turpina pieaugt.

Nedēļas laikā slimnīcās par 2% palielinājies pārprofilēto Covid-19 gultu skaits no 1203 uz 1230. Covid-19 pacienti papildus tiek ārstēti citu profilu nodaļās, kā arī specializētajās slimnīcās.

Ar Covid-19 inficētie pacienti ar šo infekciju kā pamatsaslimšanu un blakus saslimšanu slimnīcās ir gandrīz līdzīgā apmērā.

Janvāra un februāra laikā proporcionāli pieaudzis Covid-19 pacientu skaits no 7% līdz 18% no kopējā aizņemto gultu skaita.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus. Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim. Kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai.

Valdība 8. februārī lēma atvieglot ierobežojumus skolās, kur nodarbinātie un audzēkņi pēc saskarsmes ar Covid-19 inficēto drīkst nedoties karantīnā. 15. februārī sekoja lēmums, ka bērniem vairs neprasīs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pasākumos, bet viņiem jāturpina testēšanās skolā un jāvalkā maskas.

Savukārt no 1. marta paredzēta plašāka ierobežojumu mīkstināšana arī pārējai sabiedrībai –  veikalos neprasīs Covid-19 sertifikātu, atvērs slēgtās nozares un atcels darba laika ierobežojumus. Tāpat līdz 1. aprīlim atlikta iecere par Covid-19 sertifikāta derīguma termiņa ieviešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti