Rīta intervija

FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš par "ABLV" pašlikvidāciju, Latvijas banku tirgu

Rīta intervija

Maksātnespējas kontroles dienesta vadītāja vietniece Baiba Banga par aktualitātēm dienestā

Intervija ar PLECS vadītāju Līvu Fomrāti

Audžuģimeņu atbalstītāji «Plecs» cer veidot mentoru ģimenes un rīkot īpašas satikšanās ar bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ar labdarības maratona “Dod pieci” palīdzību izveidotā audžuģimeņu atbalsta kustība “Plecs” jau apmācījusi vairākas audžuģimenes un palīdzējusi vairākiem bērniem no bērnunamiem nonākt ģimeniskā vidē, bet nākotnē tā plāno apmācīt mentoru ģimenes un arī vairāk rīkot īpašus satikšanās pasākumus potenciālajām ģimenēm un bērniem, Latvijas Radio pastāstīja kustības “Plecs”  vadītāja Līva Fomrāte.

Centrus potenciālo audžuģimeņu atbalstam no 1.jūlija izveidoja arī valsts, un pašlaik “Plecs” sadarbībā ar Labklājības ministriju un nevalstiskajām organizācijām un Bāriņtiesu asociāciju izstrādā vadlīnijas, lai centri kļūtu par īstu atbalstu ģimenēm, nevis kontrolējošām institūcijām.  

Centri līdzīgi kā kustība “Plecs” būs atbalsts ģimenēm no brīža, kad tās iedomājas, ka varētu uzņemt bērnu no institūcijas un arī turpmāk “visu šo ceļu”; centri nodrošinās apmācības, centra speciālisti būs iepazinuši ģimenes un varēs sniegt rekomendācijas, kādam bērnam vislabāk būs piemērota šī ģimene, un atbalstīs ģimenes arī tad, kad  bērns jau nokļūs ģimenē, norādīja Fomrāte.

Viņa atzina, ka pašlaik, veidojot vadlīnijas centriem, kustība strādā pie tā, lai centros ģimenēm neteiktu “Ejiet pie “Pleca””. Tiesa, kamēr centri vēl tikai sāk darboties, viņa aicina ģimenes vērsties pie kustības, kura darbojas jau pusgadu.  

Viņa cer, ka nākotnē tieši otrādi - “Plecs” varēs ieteikt ģimenēm vērsties pie centriem, kur varēs saņemt palīdzību un atbalstu reģionos, tuvāk dzīvesvietai.

Nākotnē “Plecs” plāno apmācīt mentoru ģimenes – pieredzējušas audžuģimenes, kas varēs sniegt padomu un atbalstu jaunām audžuģimenēm.  

Otra iecere ir biežāk veidot satikšanās pasākumus ģimenēm un bērniem. Šādi pasākumi jau notikuši, tie bija pārgājieni brīvā dabā, un par tiem ir dzirdētas labas atsauksmes, jo ģimenes atzina, ka šādā veidā var vislabāk iepazīt bērnu, kad viņš jūtas brīvs, nevis četrās sienās.  

Fomrāte uzsvēra, ka satikšanās process ir būtisks, ir svarīgi ieraudzīt bērnu aiz diagnozēm un aprakstiem.  

KONTEKSTS:

Kopā ar citiem saskaņotiem likumiem un bez iespējas izteikties valdība atbalstīja Labklājības ministrijas izstrādātos noteikumus audžuģimeņu statusa dažādošanai un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru izveidi. Šajos centros palīdzību sniegs ikvienai ģimenei, kas gatava uzņemt bērnus no bērnunamiem. Tie darbu sāk jau  1.jūlijā.

Noteikumi par audžuģimenēm jau iepriekš bija plaši diskutēti un pretrunīgi vērtēti, jo iebildumi bija pašvaldībām un citiem partneriem. Specializētajām audžuģimenēm darbs jāsāk 1.jūlijā.

2017.gada nogalē labdarības maratonā "Dod pieci" tika vākti līdzekļi jaunizveidotajai atbalsta programmai “Plecs”, kas darbosies “Ziedot.lv” paspārnē. Programma sniegs palīdzību tiem, kuri vēl apsver iespēju kļūt par audžuvecākiem, adoptētājiem vai aizbildņiem, kā arī tiem, kuri jau šobrīd uzņēmušies rūpes par bērniem no bērnunama. Par saziedotajiem vairāk nekā 372 000 eiro domāts nodrošināt konsultācijas, jo katri pieci eiro pielīdzināmi vismaz pusstundai atbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti