Anglijas futbolistes rezultatīvā Pasaules kausa pusfinālā sarūgtina Austrāliju. Spilgtākie mirkļi

Eiropas čempiones anglietes trešdien Sidnejā ar 3:1 pārspēja Austrālijas izlasi Pasaules kausa pusfinālā un pirmo reizi titula mačā pretendēs izcīnīt sieviešu futbolā prestižāko balvu.

Austrālijas izlase pēc nonākšanas iedzinējās spēja rezultātu līdzsvarot, tomēr anglietes otrajā puslaikā vairāk un bīstamāk uzbruka, ko spēja pārvērst vēl divos vārtu guvumos.

Pēc rāmākām pirmajām minūtēm bīstamāk uzbrukumā darbojās anglietes, un tikai mājinieču vārtsardzes Makenzijas Arnoldas meistarība glāba laukuma saimnieces pēc Džordžijas Stenvejas sitiena vārtu tuvajā stūrī. Toties mājinieces iedvesmojās no skatītāju milzu atbalsta - spēle risinājās par "Stadium Australia" pārdēvētajā Sidnejas olimpiskajā stadionā, kas var uzņemt vairāk nekā 82 000 skatītāju, bet brīvu vietu tribīnēs nebija.

Anglijas izlase atklāj rezultātu

Austrālijas izlase izveidoja vairākus asus pretuzbrukumus, kuriem pietrūka rezultatīva noslēguma. Toties anglietes 36. minūtē atrada plaisu pretinieču aizsardzībā un Ella Tūna precīzi sita vārtu tālajā augšējā stūrī.

Labu iespēju divkāršot pārsvaru anglietes otrajā puslaikā neizmantoja pēc stūra sitiena, Millijai Braitai ar galvu no tuvas distances sitot mazliet garām mērķim.

Austrālietes atjauno neizšķirtu

Tribīnes sajūsmā eksplodēja 63. minūtē - Austrālijas kapteine Sema Kera no laukuma centra individuālā reidā pietuvojās vārtiem pārdesmit metru attālumā un neapstājoties spēcīgi raidīja bumbu zem vārtu pārliktņa, panākot izlīdzinājumu 1:1.

Anglijas izlase atgūst vadību

Līdzjutēju sajūsmu ātri atdzesēja Lorīna Hempa, 71. minūtē izmantojot austrālietes Elijas Kārpenteres kļūdu soda laukumā un atgūstot vadību Anglijai.

Trešais vārtu guvums nostiprina Anglijas uzvaru

Centienos atspēlēties Austrālijas futbolistes spēja izveidot vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr tās nerealizēja. Turpretim Anglijas izlase prata izmantot pretinieču aizraušanos uzbrukumā un prettriecienā Alesija Ruso nostiprināja pārsvaru ar trešo vārtu guvumu.

Austrālietes izslēgšanas turnīrā ceļā līdz pusfinālam guva uzvaras pār Dāniju un Franciju, savukārt Anglijas futbolistes bija pārākas pār Nigērijas izlasi un Kolumbijas valstsvienību. Abas pusfinālistes nobalansēja arī uz veiksmes asmeņa robežas – anglietes uzvaru astotdaļfinālā pār Nigēriju nodrošināja tikai pēcspēles 11 metru sitienu sērijā, un tāds pats scenārijs bija austrāliešu panākumam ceturtdaļfināla mačā pret Franciju

Anglijas izlase ir vienīgā atlikusī komanda, kas šajā finālturnīrā ne reizi nav zaudējusi, tomēr sieviešu futbolā tā nekad vēl nav spēlējusi Pasaules kausa finālā.

Finālspēlē anglietes svētdien Sidnejā tiksies ar spānietēm, kuras otrdien pusfinālā pārspēja Zviedrijas izlasi. Pusfinālu zaudētājas sestdien Brisbenā noskaidros 3. vietas ieguvējas.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā bija sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēja apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļuva astotdaļfinālā.

Izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.