Zviedrijas futbolistes iekļūst Pasaules kausa pusfinālā; trofejai būs pirmreizējas īpašnieces. Spēles epizodes

Zviedrijas sieviešu futbola izlase piektdien Jaunzēlandē ar 2:1 uzvarēja japānietes Pasaules kausa ceturtdaļfinālā un turpinās cīņu par trofeju. Līdz ar Japānas valstsvienības izstāšanos ir skaidrs, ka trofeju turnīra noslēgumā saņems komanda, kam tas vēl ne reizi nav izdevies.

Katrā puslaikā gūstot pa vieniem vārtiem, zviedrietes Oklendā nostiprinājās vadībā un trešo reizi Pasaules kausa vēsturē spēlēs pusfinālā, kur mērosies spēkiem ar Spāniju.

Zviedrijas izlase aktīvāk darbojās uzbrukumā, tomēr pirmo labo iespēju vārtu gūšanai izveidoja tikai pirmā puslaika vidū, kad Stina Blaksteniusa pie vārtsarga laukuma robežas nonāca sitiena pozīcijā, bet īsti netrāpīja pa bumbu. Zviedriešu spiediens vainagojās panākumiem 32. minūtē, kad bumba pēc vairākiem soda laukumā bloķētiem sitieniem nonāca pie Amandas Ilestedas, kura sita tīklā no tuvas distances.

Rezultātu atklāj Zviedrijas izlase

Teicams uzbrukums Zviedrijas izlasei izdevās puslaika beigās – Kosovari Aslani ārpus soda laukuma spēcīgi sita, Japānas vārtsardze Ajaka Jamasita mazliet aizskāra bumbu un tā atlēca no vārtu staba gar pašu vārtu līniju, bet nešķērsoja to.

Otrais vārtu guvums Zviedrijai nodrošina 2:0 pārsvaru

Zviedrijai otrā puslaika sākumā par labu bija ieviestā tiesneša video palīdzības sistēma (VAR). Pēc spēles epizodes jau pretējā laukuma pusē beigām tiesnese caurskatīja video un konstatēja, ka japāniete Fuka Nagano pēc stūra sitiena soda laukumā bija nospēlējusi ar roku. Piespriesto 11 metru soda sitienu realizēja Filipa Angeldāla un panāca 2:0.

Japānas izlase nerealizē 11 metru soda sitienu

Otrā puslaika vidū aktivizējās Japānas izlase, bet zviedrietes disciplinēti darbojās aizsardzībā, nepieļaujot lielu apdraudējumu vārtiem. Japānas futbolistu centība gan nepalika neatalgota – pēc pārkāpuma soda laukumā Riko Ueki tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, taču viņa trāpīja pa pārliktni un bumba atsitās pret zemi pie vārtu līnijas laukuma pusē.

Japāna gūst savus pirmos vārtus

Veiksme nebija Japānas sabiedrotā arī 87. minūtē, kad pēc Aobas Fudzino tiešā brīvsitiena trāpīja pa pārliktni, zviedru vartsardzi Zečiru Mušoviču un vārtu stabu, bet atlēca laukumā. Taču japānietes neapstājās un epizodes turpinājumā Honoka Janasi tika pie ērta sitiena no soda laukuma vidus un samazināja rezultāta starpību.

Turnīrā atlikušo komandu vidū japānietes bija vienīgās, kam reiz ir izdevies izcīnīt Pasaules kausu, to paveicot 2011. gadā. Savukārt Zviedrija ieņem 3. vietu pasaules rangā un ir visaugstāk no turnīrā atlikušajām komandām. Japānas izlasei līdz šim pēdējais labākais panākums ir sudraba medaļas 2015. gadā, turpretim zviedrietes iepriekšējā finālturnīrā pirms četriem gadiem nopelnīja bronzu.

Pirmās pusfinālu Jaunzēlandes galvaspilsētā Velingtonā piektdien sasniedza Spānijas futbolistes, kas pagarinājumā ar 2:1 pārspēja Nīderlandes izlasi. Atlikušie divi ceturtdaļfināli notiks sestdien – mājinieces austrālietes Brisbenā uzņems Francijas izlasi, bet Eiropas čempiones anglietes Sidnejā spēlēs pret Kolumbiju.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā bija sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēja apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļuva astotdaļfinālā.

Izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.