Austrālijas sieviešu futbola izlase uzvar pēcspēles sitienu sērijā un pirmo reizi vēsturē iekļūst Pasaules kausa pusfinālā. Spilgtākās epizodes

Ar uzvaru vēsturē garākajā pēcspēles sitienu sērijā (7:6) sestdien Austrālijas sieviešu futbola izlase uzvarēja Franciju, pirmo reizi vēsturē iekļūstot Pasaules kausa futbolā sievietēm pusfinālā.

52 tūkstošu skatītāju ietilpinošajā Brisbenas stadionā, šķiet, brīvu vietu bija maz. Protams, lielākoties tribīnes pildīja mājinieces Austrālijas līdzjutēji, radot burvīgu atmosfēru.

Līdzīgas iespējas pirmajā puslaikā bija abām izlasēm, taču rezultātu atklāt vēl neizdevās. Otro puslaiku apņēmīgāk iesāka Austrālijas izlase un dominance turpinājās līdz pat pamatlaika beigām, bet rezultātu atklāt tā arī neizdevās.

99. minūtē bumba šķērsoja Francijas vārtu līniju, bet tiesnese šo vārtu guvumu neieskaitīja.

Neieskaita vārtu guvumu

Papildlaikā uzvarētāju tā arī noskaidrot neizdevās – skatītājiem saldais ēdiens, spēlētājiem nervu pārbaude – pēcspēles soda sitienu sērija.

Desmit pēcspēles sistienu sērijā, kas oficiāli ir vēsturē garākā Pasaules kausa sievietēm, par uzvarētāju kļuva Austrālija (7:6), pirmo reizi vēsturē tiekot pusfinālā!

Vēsturiskā pēcspēles sitienu sērija

Austrālija grupu turnīru noslēdza kā B grupas uzvarētāja, bet astotdaļfinālā ar 2:0 uzvarēja Dāniju.

Francija savukārt bija F grupas uzvarētāja, bet astotdaļfinālā ar 4:0 bez lielām raizēm uzvarēja Maroku.

Par otru pusfinālisti sestdien kļuva Anglijas izlase, kas ar 2:1 pārspēja Kolumbiju. Bet piektdien ceturtdaļfinālos Zviedrija ar 2:1 uzvarēja Japānu, bet Spānija ar 2:1 – Nīderlandi.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā bija sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēja apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļuva astotdaļfinālā.

Izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.