U-18 izlases basketbolistēm paliek pēdējā iespēja tikt EČ augstākajā divīzijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas U-18 izlases basketbolistes sestdien Ungārijā ar 55:70 zaudēja Polijas vienaudzēm Eiropas čempionāta (EČ) B divīzijas pusfinālā, taču saglabāja vēl pēdējo iespēju atgriezties augstākajā līmenī, liecina rīkotāju informācija. Lai pakāptos uz A divīziju, Latvijas juniorēm svētdien spēlē par 3.vietu jāuzvar Lietuva.

Pusfinālā Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Kitija Laksa, bet Kate Krēsliņa iekrāja 11 punktus. Pēc pirmā puslaika Latvijas basketbolistes bija iedzinējos tikai ar divu punktu deficītu (33:35), tomēr pēdējās ceturtdaļas sākumā polietes panāca divciparu pārsvaru (54:43) un turpinājumā nosargāja uzvaru.

Uz A divīziju pārcelsies arī bronzas godalgu īpašnieces, jo augstāk pakāpsies trīs labākās komandas. Otrā pusfinālā Lietuva ar 42:69 zaudēja Beļģijas izlasei. Čempionāts Miškolcā beigsies ar finālspēlēm svētdien.

Turnīra otrajā grupu kārtā Latvijas izlase iepriekš uzvarēja Beļģiju (57:56) un Bosniju/Hercegovinu (64:46).