Saspēlē pārcentīgie zviedri atstāj zaudētājos arī Kazahstānas hokejistus. Galvenie notikumi

Bez zaudētiem punktiem pasaules čempionātu turpina Zviedrijas hokejisti, kas ceturtdien Ostravā ar 3:1 pārspēja Kazahstānas izlasi. Zviedri būs Latvijas valstsvienības nākamie pretinieki grupā.

Zviedrijas spēles pārsvars īpaši pirmajās divās trešdaļās bija milzīgs, bet skandināvu pārcenšanās ar pastāvīgu ripas kontroli izspēlēt līdz tīram metienam tukšos vārtos liedza strauji augt rezultātam.

Ar teicamu saspēli zviedri daudz uzbruka un pirmās trešdaļas vidū atklāja rezultātu, izceļoties Markusam Johansonam.

Zviedrijas izlase gūst pirmos vārtus

Milzu pārsvars ripas kontrolē un ilga uzturēšanās pretinieku zonā gan nebija pietiekams arguments, lai Zviedrijas izlase līdz pārtraukumam gūtu vēl kādus vārtus.

Zviedri divkāršo pārsvaru

Arī otrajā trešdaļā spēle lielākoties risinājās kazahu zonā vai tās tuvumā un darba netrūka vārtsargam Ņikitam Bojarkinam, kurš darbojās nevainojami līdz otro vārtu zaudējumam. Kas zviedriem neizdevās vienādos sastāvos, to viņi paveica skaitliskajā mazākumā, pretuzbrukumā precīzi metot Linusam Johansonam.

Par spēles raksturu liecināja metienu attiecība – pēc otrās trešdaļas 35:5 Zviedrijas labā.

Zviedrija panāk 3:0

Pārsvars trešo vārtu guvumā materializējās pēdējās trešdaļas sākumā, Fabianam Zeterlundam no tuvas distances atrodot spraugu tuvajā stūrī.

Kazahstāna samazina rezultāta starpību

Lielāku intrigu spēles turpinājumam drīz vien sagādāja Adils Beketajevs, ar spēcīgu šāvienu no iemetiena apļa pārspējot zviedru vārtu vīru Samuelu Ersonu. Spēku samērs pēdējā trešdaļā izvērtās līdzvērtīgāks, bet draudu Zviedrijas uzvarai nebija.

Zviedrijas izlase B apakšgrupā uzvarējusi arī trijās līdzšinējās spēlēs, savukārt Kazahstānas hokejisti vienīgo panākumu guvuši pret Franciju. Zviedrija būs Latvijas izlases nākamā pretiniece, komandām tiekoties sestdien, 18. maijā.

Ceturtās spēļu kārtas noslēgumā ceturtdien vēlajā vakara mačā Ostravā laukumā dosies ASV un Francijas valstsvienības.

Savukārt A apakšgrupā Prāgā par vēl vienu pārsteigumu ceturtdien parūpējās Austrijas izlase, kas pamatlaika priekšpēdējā sekundē nodrošināja uzvaru 3:2 pār Somiju. Uzvaras vārti bija Benjamina Baumgartnera rēķinā.

Somijas - Austrijas spēles epizodes

Dienas noslēgumā Prāgā kanādiešu pretinieki būs Norvēģijas hokejisti.

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.