EČ basketbolā U-18 junioriem. Intervija ar Artūru Žagaru
EČ basketbolā U-18 junioriem. 1/4 fināls. Latvija - Lielbritānija

EČ basketbolā U-18 junioriem. 1/4 fināls. Latvija - Lielbritānija. Spēles momenti

Ar uzvaru pār britiem Latvijas U-18 basketbolisti sasniedz Eiropas čempionāta pusfinālu

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase piektdien "Arēnā Rīga" teicami aizvadīja otro puslaiku un ar 76:51 uzvarēja Lielbritānijas vienaudžus Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā. Latvieši pusfinālā turpinās cīņu par medaļām, kā arī jau nodrošināja dalību nākamā gada U-19 Pasaules kausa izcīņā.

(papildināts ar Latvijas nākamajiem pretiniekiem)
Pusfinālā Latvijas izlase sestdien tiksies ar Krievijas basketbolistiem, kas ar 79:77 uzvarēja lietuviešus. Otrā pusfinālā spēkiem mērosies Francijas un Serbijas jaunieši. Ceturtdaļfinālu zaudētāji turpinās cīņu par 5.vietu.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 19 punktiem bija Artūrs Kurucs, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, savukārt Valters Vēveris un Artūrs Žagars nodrošināja pa 12 punktiem. Britiem ar 16 punktiem izcēlās Nātans Robinsons.

Intervija ar Artūru Žagaru

Žagars pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka spēka komandai nepietrūks un ir jāiet līdz galam. "Spiedīsim apelsīnu sulu līdz galam," izlases galveno treneri Artūru Visocki-Rubeni citēja Žagars. Viņš pauda apņēmību, ka komanda padarīs savu darbu, gatavojoties pusfinālam. Basketbolists atzina, ka vienmēr var nospēlēt labāk, bet britus izdevies nolauzt ar spēli aizsardzībā.

Pirmajā puslaikā spēle ritēja punkts punktā, toties trešo ceturtdaļu mājinieki sāka daudz veiksmīgāk un nostiprinājās vadībā, ko Lielbritānijas izlase vairs nespēja būtiski samazināt.

Neprecīziem uzbrukumiem pārbagātajā pirmajā ceturtdaļā pirmie atguvās laukuma saimnieki, tomēr Lielbritānijas basketbolisti spēja rezultātu līdzsvarot. Otro ceturksni Latvijas izlase sāka ar minimālu 14:13 vadību un spēku samērs nemainījās. Latvijas izlases pārākums uzbrukumā izpaudās ātrās izspēlēs, tomēr briti lielākoties spēja noturēt aizsardzību un puslaika beigās mājinieku pārsvars nepārsniedza trīs punktus (33:30).

Intervija ar Artūru Kurucu

Pirmajā puslaikā mājiniekiem 14 punktus guvušais Artūrs Kurucs pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai uzbrukumā iet labi, bet ir daudz kļūdu. Par komandai galvenajiem uzdevumiem spēles turpinājumā viņš nosauca laicīgu atgriešanos aizsardzībā un kļūdu skaita samazināšanu.

Intervija ar Ainaru Bagatski

Savukārt Latvijas izlases konsultants Ainars Bagatskis pārtraukumā atzina, ka spēlētājiem vajag nomierināties un izmantot pašu izveidotās iespējas. Jauniešiem neiztikt bez sasteigtiem metieniem, taču pacietīgi jāspēlē savu basketbolu, sacīja pieredzējušais speciālists. Viņš uzskata, ka komanda ir labi sagatavojies, taču pret britiem ir svarīgi nezaudēt koncentrēšanos. Bagatskis piebilda, ka nejaucas izlases treneru darbā, jo spēles taktika ir viņu ziņā.

Dāvids Vīksne efektīgi triec bumbu grozā

Teicams otrā puslaika sākums ļāva Latvijas izlasei palielināt vadību līdz 42:30 un ātras skriešanās basketbolā mājinieki bija pārāki. Briti centās spēlēt disciplinētāk, taču nespēja liegt Latvijas izlasei līdz pēdējam pārtraukumam panākt jau 16 punktu pārsvaru (59:43). Mača pēdējā ceturksnī latviešu uzvara netika apdraudēta.

Intervija ar Latvijas izlases treneri Robertu Zeili

Latvijas izlases treneris Roberts Zeile pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā britus raksturoja kā komandu, kas agresīvi un ātri darbojas uzbrukumā, kā arī daudz spēlē viens pret vienu.

Jau vēstīts, ka astotdaļfinālā Latvijas jaunieši spraigā galotnē ar viena punkta pārsvaru pieveica turkus. Grupas kārtā Latvijas izlase piekāpās Horvātijas vienaudžiem, bet turpināja ar uzvarām pār Grieķiju un Itāliju

U-18 Eiropas čempioni kļūs zināmi svētdien, 5.augustā.