Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Arī bankas steidz savus pakalpojumus piedāvāt jaunākajās tehnoloģijās

Pēdējo gadu laikā tehnoloģijas attīstās tik strauji, ka arvien vairāk par neatpalikšanu no tām ir jādomā arī bankām. Jaunāku un modernāku pakalpojumu ieviešana kalpo arī kā ierocis cīņā par klientu piesaisti. Latvijā vakar vēl jaunums bija bezkontakta norēķinu karšu ieviešana, bet jau šodien tiek piedāvāta iespēja veikalā pirkumus veikt, vien novicinot pie kases savu viedtālruni.

Demonstrē tehnoloģijas, kuras ļaus precīzāk prognozēt vētras

Šogad Karību jūras reģionā un ASV pieredzētas ļoti spēcīgas un postošas vētras, kas radījušas vairākos miljardos dolāru mērāmus zaudējumus. Pagājušajā nedēļā Nīderlandē norisinājās meteoroloģisko tehnoloģiju izstāde, kurā tika demonstrētas jaunākās tehnoloģijas, kas ļaus precīzāk prognozēt ekstremālus laikapstākļus.

Indijas jaunie inženieri gatavi «iekarot kosmosu»

Mēness izpēte jau gadu desmitiem ir daudzu kosmosa pētnieku mērķis. Indijā jauno inženieru un kosmosa zinātnieku komanda ir gatava sacensties par iespēju kļūt par pirmo privāto misiju uz Mēness. Interneta giganta “Google” rīkotā konkursa uzvarētājs jau nākamā gada pavasarī varēs nosūtīt uz Mēness virsmu savu robotu.

Austrālijā notiek saules bateriju autosacīkstes

Austrālijā sākušās tikai ar saules enerģiju darbināmu automobiļu sacīkstes. Kopumā to laikā dažāda dizaina un tehnoloģisko risinājumu automobiļiem nāksies pievarēt trīstūkstoš kilometrus, neizmantojot ne grama degvielas.

Top pētījums par latviešu zinātniekiem ārzemēs

Latvijas Universitāte (LU) veido pētījumu par latviešu zinātniekiem ārzemēs. Kopīgi ar Ārlietu ministriju projektā tiek vākti dati par pētniekiem, kas mīt dažādās valstīs un strādā zinātnē universitātēs, institūtos vai uzņēmumos. Anketās latviešu zinātniekus ārzemēs aptaujā par vēlmēm un iespējām veidot sadarbības ar zinātniekiem Latvijā, lai nozari attīstītu.

285 Rīgas izglītības iestādēs ierīkots bezmaksas WiFi

Ir noslēdzies vērienīgais projekts, 285 Rīgas izglītības iestādēs ierīkojot bezmaksas WiFi tīklu. Tas nodrošinās mācību iestādēm mūsdienīgu interneta infrastruktūru vecāku, bērnu un mācībspēku vajadzībām, informē Lattelecom.

Radīta iespēja dažu minūšu laikā diagnosticēt Zikas vīrusu

Pērn pasaulē satraukumu izraisīja Zikas vīrusa uzliesmojums, kas plosījās Brazīlijā. Tas bija bīstams grūtniecēm, un pasaulē nākuši daudzi bērni, kurus skāris šis vīruss. Īpaši sievietēm, kuras dzīvo nabadzīgākajos rajonos, zinātnieki radījuši testa plāksnītes, kas dažu minūšu laikā noteiks, vai organisms nav inficēts.     

Jaunākie
Populārākie
Interesanti