Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Ar Latvijā veidotu raķeti cer sasniegt kosmosu

1961. gada 12. aprīlī Jurijs Gagarins kļuva par pirmo cilvēku, kas veica lidojumu kosmosā. Entuziasti no Latvijas iecerējuši 2018. gadā izšaut gaisā raķeti, kas varēs sasniegt kosmosu. Tā gan būs bez cilvēkiem.

Eksperti: Ikviena internetam pieslēgta ierīce prasa rūpīgi ievērot drošību

Vai zinājāt, ka modernais ledusskapis, video kamera vai satelītuztvērējs var būt kiberkareivis kāda cita rokās? Cilvēku prasmes droši lietot datoru ar katru gadu aug, taču jaunākais izaicinājums ir apzināties citu viedo tehnoloģiju iespējas un riskus. Jebkas, kas pieslēgts internetam, prasa arī rūpīgu drošības uzraudzību. Šī ir viena no tēmām, kura tiks aktualizēta ikgadējā e-prasmju nedēļā

E-prasmju nedēļā – katrai dienai sava tematika

Tāpat kā Rīga nekad nebūs gatava, arī digitālās prasmes jāturpina apgūt ik dienu, jo tehnoloģiju attīstība ir nepārtraukta. Tā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa skaidro, kāpēc jau astoto gadu tiek rīkota e-prasmju nedēļa.

Kiberuzbrucēji aizvien biežāk izmanto viltību un šantāžu

Kiberuzbrucēji šantažē un izmanto viltību, lai iegūtu sev labumu. Uzbrucēja iemaņas un darbs ar tehniskajām niansēm aizvien biežāk paliek otrajā plānā, vērtē eksperti. Šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā kopā ar atbildīgajām iestādēm plāno pievērsties aktuālajiem jautājumiem kiberdrošības jomā un kiberdrošības politikas īstenošanā. Ekspertu vērtējumā ne vienmēr cilvēki ir gatavi ziņot par noziegumiem interneta vidē. Turklāt arī pašiem jārūpējas par savu un bērnu drošību internetā.

Igaunijā testē pašbraucošas automašīnas

Laikā, kad tuvojoties pavasarim, Latvijā ir atsākušās diskusijas par ceļu bēdīgo stāvokli, Igaunija ir spērusi ne tikai vienu, bet pat vairākus soļus uz priekšu. Šajā nedēļā uz Igaunijas koplietošanas ceļiem ir uzsākta pašbraucošo automašīnu testēšana. Igaunija cer kļūt par vienu no pirmajām valstīm pasaulē, kas šādas tehnoloģijas ieviestu ikdienas dzīvē. Tāpēc arī vairāki ietekmīgi politiķi ir vērsušies pie vadošajiem pašbraucošo automašīnu izstrādātājiem, aicinot investēt Igaunijā.

Neirozinātne biznesa vadībā – risinājums mūsdienu izaicinājumiem

Arī biznesa līderi un vadītāji, palielinoties informācijas apjomam un dzīves tempam, meklē jaunas pieejas komunikācijā ar darbiniekiem, tapat arī risinājumus, kā uzlabot produktīvitāti darba laikā. Gan starptautiski, gan lokāli populāri kļuvis meklēt risinājumus arī neirozinatnē.

Lauku viensētā ražo energomonitoringa iekārtu eksportam

Aiziet tie laiki, kad laukos varēja nodarboties tikai ar tradicionālo lauksaimniecību vai amatniecību. Šodien modernās tehnoloģijas sniedz iespēju, arī dzīvojot attālā lauku viensētā, ražot augstas klases produkciju, kas inovatīva un interesanta ir ne tikai pašmāju tirgū.

Organiskās sintēzes institūtā 60 gados paveiktais – desmitiem jaunu zāļu un to iegūšanas tehnoloģiju

“Mēs esam izpratuši, kādā veidā ir organizēta zinātne Rietumeiropā un kā mēs šajā organizācijā varam iekļauties – tāpēc mums vairs nav jādarbojas vieniem!” tā Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadītājs Osvalds Pugovičs skaidro pēdējo 20 gadu veiksmīgo attīstību. Šis institūtam ir 60. jubilejas gads, un to pētnieki svin, noslēdzot vērienīgu Eiropas projektu, kas devis iespēju jaunam attīstības lēcienam.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti