Dzīve & stils / Tautas sports
Peldskriešanas sacensībās Salacgrīvā divkārt pieaudzis dalībnieku skaits

Peldēšanas un skriešanas apvienojums gandrīz 30 kilometru garumā bija izaicinājums tiem sporta entuziastiem, kuri piedalījās peldskrējiena sacensībās "Amber Race". Skandināvijas valstīs šis sporta veids pēdējos gados guvis strauju popularitāti un ir viens no grūtākajiem. Nu jau otro gadu šāds sporta pasākuma formāts vietu radis Salacgrīvā, dubultojot pērnā gada dalībnieku skaitu.

Rēzeknes novadā popularizē orientēšanās sportu

Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu un popularizētu skriešanu un orientēšanos, Rēzeknes novadā maijā sākts orientēšanās seriāls “Ezerzeme”. Reizi nedēļā orientieristus aicina pēc darba vai mācību dienas doties uz sacensībām, lai pavadītu laiku brīvā dabā. Šonedēļ viens no seriāla posmiem notika Ančupānu mežā. 

Jūras jūdzi no Kuivižu krasta startē peldskrējiena sacīkstes «Amber Race»

Kamēr vairums iedzīvotāju vēl nav atklājuši peldsezonu, jo turpina gaidīt vasarīgākus laikapstākļus, šajā nedēļas nogalē Salacgrīvā ierodas peldskriešanas sacensību cienītāji, lai svētdien, 28.maijā, startētu otrajās “Amber Race” sacensībās. Reģistrēto dalībnieku skaits gada laikā ir dubultojies, norādot, ka vēsais ūdens Rīgas līcī un Salacas upē nav šķērslis teju 30 kilometru pārvarēšanai. Drosmīgākie peldskrējēji startēs vienu jūras jūdzi no krasta.

Pirmais latvietis apskrien Centrāleiropas lielāko ezeru Balatonu

Valcēnietis Pēteris Cābulis 21.maijā kļuva par pirmo Latvijas skrējēju, kurš pieveicis 218,2 kilometru garo “Ultrabalaton XI” Ungārijā. Sacensību distancē apkārt Balatona ezeram latvietis pavadīja 29 stundas 40 minūtes un 52 sekundes. Vēl viens Latvijas skrējējs Didzis Brauns sasniedza 148 kilometru atzīmi.

Distanču skrējējs Dins Vecāns mēģina 18 dienās apskriet apkārt Latvijai

Mēs varam daudz un vēl vairāk - tā saka arhitekts un garo distanču skrējējs Dins Vecāns. Viņš ir uzsācis realizēt vēl nebijušu projektu, kura laikā plāno apskriet apkārt Latvijai 18 dienās, kopā veicot vairāk nekā 1800 kilometru. Sestdien, 20. maijā, ir ekspedīcijas trešā diena, kad sportists mēro ceļu no Mazsalacas līdz Valkai.

Aizvadīta «Sporto visa klase» trešā sezona

Ar finālsacensībām Zemgales olimpiskajā centrā šodien, 19.maijā, beigusies projekta “Sporto visa klase” sezona, kurā piedalījās vairāk nekā 3000 skolēnu no 59 pašvaldībām. Līdz finālam tika ap 500 skolēnu.

Malvīne sasniegusi mērķi - pievārēts pirmais maratons

Dizainere Malvīne Mennika ir viena no skrējējām, kura svētdien Rīgā noskrēja mūžā pirmo maratonu. Nav viegli, bet nav arī tik grūti, kā iepriekš šķita, pēc veiktās garākās klasiskās distances intervijā Latvijas Televīzijā iespaidos dalījās skrējēja.

VIDEO: Rīgas maratonā svin skriešanas svētkus

Svētdiena, 14.maijs, ir īpaša diena visiem skrējējiem, kas pievienojušies daudzajiem tūkstošiem Rīgas maratona dalībnieku. Turklāt maratons ir svētki ne tikai tā dalībniekiem, bet arī visiem, kuri pilsētas ielās atbalsta skrējējus un svētku gaisotnē izbauda dažādus kultūras pasākumus. 

Rīgas maratonā gaidāma sīva cīņa par Latvijas čempiona lauriem

Ātrākie garo distanču skrējēji svētdien, 14.maijā, Rīgā sadalīs Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) medaļas klasiskajā 42,195 kilometru maratona distancē. Dalībnieku vidū būs abi pašreizējie čempioni Viviana Kirilova no Rīgas un Anatolijs Macuks no Jēkabpils, taču, visticamāk, starptautiskā “Lattelecom Rīgas maratons” ietvaros tiks kronēti jauni valsts čempioni.

Skrējējs Dins Vecāns gatavojas 18 dienās apskriet apkārt Latvijai

Gaidot Latvijas simtgadi, tautas klases maratonu skrējējs Dins Vecāns dosies izturības skrējienā apkārt Latvijai. Projektā “Apskrien Latviju” skrējējs aicina pievienoties arī iedzīvotājus pierobežas novados un kādus distances posmus mērot kopā. Ik dienu plānots noskriet 100 kilometru posmu un iepazīt Latvijas tālākās vietas, kā arī iedrošināt iedzīvotājus īstenot savus kvēlākos mērķus.

1.maija stafetes – nemainīga tradīcija Jelgavā

Par populārākajiem sporta veidiem Jelgavā tiek uzskatīts futbols un basketbols, tomēr nemainīga ir tradīcija vasaras sezonu atklāt ar stafetēm. Šogad tajās piedalījās ap 300 skolu audzēkņu un skriešanas entuziastu. Tiek lēsts, ka šī tradīcija pilsētā aizsākusies pirms 70 gadiem.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti