Dzīve & stils / Tautas māksla
Izdota grāmata «Kurzemes spraunās atštaukas»

Pirmsākumi Liepājas dziedošo aktrišu kopai „Atštaukas” meklējami pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū. Tolaik Liepājas teātrī notika paaudžu maiņa un 11 aktrisēm bija jādomā, ko darīt tālāk. Apņēmīgi un enerģiski viņas lika lietā savu profesionālo sniegumu dažādās koncertprogrammās, iemantojot atzinību visā Latvijā. Nu par viņām tapusi Andreja Miglas grāmata „Kurzemes spraunās atštaukas”.  

Balvos teātri spēlē cilvēki, kuri redz nevis ar acīm, bet ar sirdi

Balvos teātri spēlē tie cilvēki, kuri neredz ar acīm, bet redz ar sirdi. Uz skatuves kāpj cilvēki ar redzes problēmām, arī tie, kuri neredz nemaz. Dramatiskā kopa darboties uzsāka pirms sešiem gadiem Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros, lai gan projekts noslēdzās, cilvēki teātri turpina spēlēt joprojām. Pirms pāris nedēļām teātra kopa piedalījās reģionu Latvijas amatierteātru skatē “Gada izrāde 2016” Alūksnē.

Rīgas amatierteātru skatē piedalās deviņi galvaspilsētas amatierteātri

No 9. līdz 17. martam ikviens interesents aicināts apmeklēt Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2016” izrādes Rīgā. Šogad skatē piedalās deviņi galvaspilsētas amatierteātri, kas izvirzīti uz reģionālo skati no amatierteātru festivāla “Rīga spēlē teātri 2016”, tajā skaitā seši pašvaldības kultūras iestāžu teātri.

Ar krustdūrienu ieliek glezniņās enerģiju

Starptautiskajā  sieviešu dienā Valkas Mākslas skolas izstāžu zālē atklāta izšuvumu izstāde  “Sieviete un pavasaris", lsm.lv informēja Valkas Mākslas skolas direktore Maruta Stabulniece.

 

Jauktajam korim «Mežotne» - 40

Ar vērienīgu koncertu šīs nedēļas nogalē savu četrdesmito gadskārtu atzīmēja  Bauskas kultūras centra jauktais koris “Mežotne”. Koris var lepoties ne vien ar augstiem sasniegumiem un  Valsts prezidenta balvu Dziesmu svētku koru skatē, bet arī ar Zelta diplomu pasaules koru olimpiādē. 

Liepājas muzejā skatāmas uzņēmēja Ulda Pīlēna krāsu meditācijas

Liepājas muzejā šobrīd skatāma Latvijā labi zināmā uzņēmēja un mākslas darbu kolekcionāra Ulda Pīlēna gleznu izstāde „Cikls. 30/70”. Pats autors uzsver, ka nepretendē uz mākslinieka statusa, skaidrojot, ka gleznošana ir meditācijas process. Uldis Pīlēns uzskata, ka uzņēmēji un menedžeri, kuriem ir emocionāla sasaiste ar mākslu, mūziku vai literatūru, daudz mazāk saskaras ar izdegšanas sindromu.

Jaunieši Liepājā radījuši izrādi «Baiļu labirints»

Jaunieši Liepājā radījuši izrādi “Baiļu labirints”. Tās temats ir par jaunieti un viņas pārdzīvojumiem 17 gadu vecumā. Iestudējuma režisore uzskata, ka svarīgi, lai cilvēki aizdomātos par izvēlēm savā ikdienā un saprastu, kas notiek, ja cilvēks kļūst bezjūtīgs.

«Kaudzēm smieklu» – Latgalē gaidīta amatierteātru parāde jau 13 gadus

“Kaudzēm smieklu” – tas ir viens no gaidītākajiem amatierteātru pasākumiem Rēzeknes novadā jau kopš 2004. gada. Novada teritorija ir plaša ar 25 pagastiem un gadu no gada amatierteātru parāde notiek dažādās novada vietās. Mērķis ir pulcēt kuplo kolektīvu skaitu kopā un veicināt radošo izaugsmi. Pirmo reizi novada iedzīvotāji un viesi radošo trupu parādi vēroja Silmalas pagastā.

Masku tradīciju festivālā būs sastopami mistiskie miežvilki, ķekatas un budēļi

Jau šīs nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. februārim, Rīgā, Katlakalnā, Mālpilī un Vecumniekos varēs vērot pulku dažādu maskoto ļaužu. XVIII Starptautiskā masku tradīciju festivāla laikā būs iespēja satikt dažādus maskotos tēlus – viedos vecīšus, līksmos un asprātīgos čigānus, mistiskos miežvilkus, nevaldāmos pavasara dabas garus ķekatas un budēļus. Festivālā piedalīsies arī masku grupas no Lietuvas, Čehijas un Sjerraleones.

Ziemeļlatgaļi pirmie gatavi folkloras festivālam «Baltica 2018»

Viļakas novada Žīguros aizvadīta etnogrāfisko ansambļu un folkloras kopu skate, kurā noskaidroti pirmie nākamā gada starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” dalībnieki. Galvenā tematika 11. festivāla risināšanās reizē būs saistīta ar Līgo svētkiem, tāpēc Žīguros Ziemeļlatgales kolektīvi izdziedāja sava novada krāšņākās Līgo un Jāņu  dziesmas.

Tārgalē sadziedāsies, Liepājā sadancos

4. februārī Tārgales pamatskolas zālē notiks vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki "Dziesmu putenis." Pasākumā uzstāsies 11 kolektīvi. Tikmēr Liepājā notiks tautas deju labdarības koncerts “Sadancojam Liepājā 2017”.

Daugavpilī izstādē aplūkojami Latvijas novadu tautas tērpi

Visgreznākie ir kurzemnieki, visčaklākie – latgalieši. Par to liecina mūsu Latviešu tautas senie tautas tērpi. Tā saka tērpu pētnieki un autentisko tērpu atdarināšanas meistari. Šīs nedēļas nogalē Tautas tērpu centrs "Senā klēts" uz Daugavpils Vienības namu atveda 21 pašu darinātu tautas tērpu.

Lazdonā top neparastas lelles

Lazdonas pagasts šobrīd kļūst atpazīstams ar rokdarbniecēm, kuru darbi rotu tirgū pazīstami gan Latvijā, gan aiz robežām. Un vietējā bērnudārza audzinātāja plašajā rokdarbu klāstā atklājusi pavisam jaunu tehniku neparastu rotaļlietu un interjera priekšmetu darināšanai.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti