Panorāma

110 532 eiro vēža pacientiem, ziedošana turpinās

Panorāma

Par dārzeņiem maksājam vairāk nekā kaimiņi

Igauņu koris ar latviešu diriģentu uzstājas Londonā

Igauņu koris ar latviešu diriģentu Londonā ievada Baltijas valstu simtgadei veltītus pasākumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 3 mēnešiem.

Par godu Igaunijas simtgades svinībām Londonā uzstājās viens no labākajiem koriem Eiropā - Igaunijas Filharmonijas kamerkoris latviešu diriģenta Kaspara Putniņa vadībā. Šis koncerts ievadīja Baltijas valstu pārstāvju vairāku dienu vizīti Apvienotajā Karalistē, lai atzīmētu gan trīs Baltijas valstu simtgadi, gan labās savstarpējās attiecības ar Apvienoto Karalisti – līdz šim un pēc “Brexit”.  

Koncerts Bārbikāna centrā, kur kuplā pulkā bija sanākuši gan Baltijas valstu, gan britu puses pārstāvji, bija viens no vairāk nekā 150 kultūras pasākumiem visā pasaulē, lai atzīmētu Igaunijas simtgadi.

 “Visi igauņu draugi, diriģenti un komponisti ir iesaistīti. Šis ir lielākais Igaunijas kultūras eksporta projekts mūsu vēsturē, un esmu par to ļoti priecīgs!” atzina Igaunijas simtgades svinību organizācijas komitejas vadītājs Jānuss Rohuma.

Pēc tikšanās ar britu premjerministri Terēzu Meju uz koncertu ieradās arī  Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass, kurš īpaši uzsvēra Baltijas valstu vienotību.

“Mēs esam vienoti visur. Piemēram, mēs kopā darām visu iespējamo, lai noorganizētu veiksmīgu Baltijas valstu prezidentu un Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Trampa tikšanos, ļoti ceru, ka tā notiks šogad. Tāpat gribētu atzīmēt, ka turamies kopā Eiropas Komisijā. Ir daudzi nopietni projekti, pie kā strādājam kopā, piemēram, “Rail Baltica”, elektrotīkla sinhronizēšana - tie ir projekti, kur trīs Baltijas valstis ir kopā,” sacīja Ratass.

Vairākkārt tika uzsvērts, ka Baltijas valstu un Apvienotās Karalistes attiecības ir labas, taču pēc “Brexit” tās būs vēl ciešākas.

Britu parlamenta apakšpalātas Latvijas parlamentārās grupas vadītājs Marks Pritčards pauda prieku par tik tuvām attiecībām ar Baltijas valstīm “gan vēsturiski, gan šodien, gan arī nākotnē pēc “Brexit””.

“Protams, ir daudz mūsu lidmašīnu Baltijas reģionā, nodrošinot gaisa telpas drošību, Baltijā ir arī britu armija, un tas turpināsies, kamēr vien reģionā pastāvēs draudi. Mēs visi gribam dzīvot mierā, ne tikai Baltijas valstis, taču, kamēr vien pastāvēs draudi reģionā, tikmēr Apvienotā Karaliste stāvēs plecu pie pleca kā sabiedrotais Eiropai, kā sabiedrotais NATO un kā sabiedrotais visus 100 gadus, lai aizstāvētu Baltiju pret draudiem, vienalga no kurienes tie nāk un kādā valodā runā,” sacīja Pritčards. 

Biļetes uz igauņu koncertu bija izpārdotas jau labu laiku iepriekš, bija ieradušies daudzi britu klasiskās mūzikas cienītāji.

Koncertu tiešajā ēterā translēja klasiskās mūzikas radio BBC 3, to šobrīd var noklausīties BBC mājaslapā.

“Kādu laiku biju students Gildholdas mūzikas un drāmas skolā. Es nekad neesmu bijis šinī zālē, jo šī zāle tika uzbūvēta vēlāk. Bet pie visām jaunajām lietām, kas mums te ir, arī šis ir tāds īpašs gadījums, un, protams, ir liels prieks uz šejieni atvest savu kori, jo īpaši tāpēc, ka man igauņu koris vienmēr ir bijis ļoti tuvs. Un ne jau velti es šeit studēju - faktiski angļu koru un ansambļu kultūra ir bijusi tā, kas lielā mērā ir izveidojusi manu priekšstatu par to, kas ir laba skaņa, kas ir laba komunikācija grupā. Esmu ļoti daudz mācījies no angļu meistariem, tāpēc visas šīs lietas kopā šo vakaru padara ļoti īpašu,” uzsvēra diriģents Kaspars Putniņš. 

Atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, Apvienotajā Karalistē notiks vēl vairāki pasākumi, piedaloties parlamentāriešu delegācijām no Baltijas valstīm.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti