Rīta Panorāma

Kijiva piedzīvo dronu uzbrukumus

Rīta Panorāma

Horvātijā atrod romiešu templi

Marokā turpinās glābšanas darbi pēc zemestrīces

Marokā turpinās glābšanas darbi pēc postošās zemestrīces

Marokā turpinās glābšanas darbi pēc piektdien notikušās zemestrīces. Bojā gājušo skaits šobrīd jau pārsniedz 2100 cilvēku, taču vietējie glābšanas dienesti vēsta, ka upuru skaits noteikti vēl pieaugs. Vēl vairāk nekā 2400 cilvēku ir guvuši ievainojumus.

Šī bija postošākā zemestrīce reģionā pēdējo 60 gadu laikā. Pēc Rihtera skalas tā bija 6,8 balles spēcīga.

Neskaitāmiem Marokas iedzīvotājiem jau trešo nakti pēc kārtas nav pajumtes un ir ļoti ierobežota dzeramā ūdens un pārtikas apgāde. Glābēju darbu apgrūtina sagrautie ceļi, kas liedz iespēju nokļūt valsts kalnainākajos apvidos. Tur daudzi ciemi ir pilnībā nošķirti no ārpasaules, tādēļ arī nav ziņu par stāvokli šajos reģionos.

Pienāk ziņas, ka daudzi ciemati ir pilnībā nopostīti, bet tur joprojām nav ieradušies glābēji, tāpēc vietējie iedzīvotāji ar kailām rokām mēģina atbrīvot ēku gruvešus cerībā atrast vēl kādu izdzīvojušo.

Simtiem tūkstošiem Marokas iedzīvotāju jau trešo nakti pavadījuši zem klajām debesīm, jo viņi baidās no zemestrīces pēcgrūdieniem un no tā, ka viņu mājas var sagrūt, jo to konstrukcijas ir bojātas.

Tikmēr vairākas valstis Marokai palīgā jau ir nosūtījušas gan humāno palīdzību, gan arī savas glābēju komandas. Tostarp no netālu esošās Spānijas uz zemestrīces izpostītajiem reģioniem devušies 56 glābēji un četri policijas suņi. Viņi darbosies Marakešas apkārtnē, kur palīdzēs meklēt zem drupām iesprostotos cilvēkus. Tāpat arī Francija paziņojusi, ka gatavo glābēju komandu, ko nosūtīt uz Maroku palīdzības sniegšanai.

Savu palīdzību ir piedāvājušas arī Lielbritānija, Katara, Apvienotie Arābu Emirāti un Turcija.

KONTEKSTS:

8. septembrī Maroku skāra 6,8 magnitūdu zemestrīce, kuras epicentrs bijis Atlasa kalnos – grūtāk sasniedzamā apvidū, kas sarežģī glābēju darbu.

Šī ir stiprākā zemestrīce Marokā daudzu gadu laikā. Lai gan zemestrīces Ziemeļāfrikā ir visai reta parādība, 1960. gadā 5,8 magnitūdu zemestrīce pie Marokas pilsētas Agādīras prasīja tūkstošiem cilvēku dzīvību.

Pēc tam tika ieviestas izmaiņas būvniecības noteikumos, taču Marokā daudzas ēkas, īpaši laukos, nav uzbūvētas tā, lai izturētu šādus zemestrīces.

2004. gadā zemestrīcē Vidusjūras piekrastē Marokā gāja bojā vairāk nekā 600 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti