Iekšlietu ministrija pavēstījusi, ka stihijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 1300 cilvēki, bet ievainoti vēl vairāk nekā 1800 cilvēki, no kuriem liela daļa ir smagā stāvoklī.
Lielākais upuru skaits reģistrēts kalnainajos apvidos, kur apgrūtināta arī cietušo glābšana. Glābšanas dienestiem esot grūti sasniegt zemestrīces visvairāk skartos apgabalus, jo daudzi ceļi ir bojāti un bloķēti.
Latvijas Ārlietu ministrija vēstīja, – tās rīcībā nav informācijas, ka zemestrīcē cietuši Latvijas valstspiederīgie. "Ja esat minētajā reģionā, aicinām ziņot tuviniekiem, ka esat drošībā," mudināja ministrijā.
Zemestrīcē smagi cietusi arī tūristu iecienītā Marrākešas pilsēta, kuras vēsturiskais centrs iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Zemestrīces epicentrs bijis Atlasa kalnos ap 70 km uz dienvidrietumiem no Marrākešas. Tā bijusi diezgan sekla, kas parasti rada lielākus postījumus, tādēļ šī dabas katastrofa jau tiek salīdzināta ar postošo zemestrīci, kas nesen notika Turcijā un Sīrijā.
ASV Ģeoloģiskais dienests ziņoja, ka zemestrīces stiprums bija 6,8 magnitūdas. Marokas Nacionālais seismiskās novērošanas un brīdināšanas tīkls novērtēja tās stiprumu ar septiņām magnitūdām.
Marokāņi sociālajos tīklos ievietoja video, kuros redzama dažu ēku sagrūšana. Tūristi un citi cilvēki ievietoja video par cilvēku evakuēšanos no restorāniem Marrākešā – ceturtajā lielākajā pilsētā Marokā ar 840 000 iedzīvotāju.
Marokas iedzīvotājs Faisals medijiem atzina: "Šīs zemestrīces bija jūtams trīs reizes. Cilvēki izbēga uz ielas, sākās pilnīga panika, ir ģimenes, kuras joprojām guļ ārā, jo esam tik nobijušies no šīs zemestrīces. Sajūta bija, ka gar māju brauc vilciens."
Sestdien nodot asinis devās liels skaits iedzīvotāju, lai palīdzētu zemestrīcē cietušajiem. "Pēc šīs traģēdijas tiklīdz spēju, devos nodot asinis. Tas ir mazākais, ko varam darīt," sacīja kāda iedzīvotāja.
Šī ir stiprākā zemestrīce Marokā daudzu gadu laikā. Lai gan zemestrīces Ziemeļāfrikā ir relatīvi reta parādība, 1960. gadā 5,8 magnitūdu zemestrīce pie Marokas pilsētas Agādīras prasīja tūkstošiem cilvēku dzīvību.
Pēc tam tika ieviestas izmaiņas būvniecības noteikumos, taču Marokā daudzas ēkas, īpaši laukos, nav uzbūvētas tā, lai izturētu šādus zemestrīces.
2004. gadā zemestrīcē Vidusjūras piekrastē Marokā gāja bojā vairāk nekā 600 cilvēku.
Jaunās zemestrīces epicentrs atradās augstu Atlasa kalnos uz dienvidiem no Marrākešas un uz rietumiem no slēpošanas kūrorta Ukaimedenas. Netālu no epicentra atrodas Ziemeļāfrikas augstākais kalns Tubkals.
BBC vēstīja, ka šo zemestrīci jutuši pat cilvēki Spānijai piederošajās Kanāriju salās un kaimiņvalstī Alžīrijā.
Zemestrīce Marokā notika laikā, kad Ņūdelī norisinās G20 valstu līderu tikšanās. Sanākušo vārdā Indijas premjers Narendra Modi izteicis līdzjūtību visiem zemestrīcē cietušajiem un solīja sniegt visu nepieciešamo atbalstu.
Līdzjūtību Marokai izteikuši arī citi ārvalstu līderi, tostarp Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Tāpat virkne valstu izteikušas palīdzības piedāvājumus cīņai ar stihijas sekām.