U-18 izlases basketbolistes neizmanto pēdējo iespēju un EČ paliek B divīzijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas U-18 izlases basketbolistes svēdien Ungārijā ar 56:59 zaudēja lietuvietēm Eiropas čempionāta (EČ) B divīzijas finālspēlē par 3.vietu un neizmantoja pēdējo iespēju atgriezties augstākajā līmenī, liecina rīkotāju informācija. Lai pakāptos uz A divīziju, Latvijas juniorēm ar ceturto vietu nepietika, jo augstāk tika trīs spēcīgākās komandas.

Spēlē par bronzu Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Kitija Laksa, bet Vineta Bīriņa iekrāja 10 punktu un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas. Latvijas basketbolistes veiksmīgi sāka spēli, taču otrajā ceturtdaļā atrāviens izdevās Lietuvas juniorēm, kuras otrajā puslaikā vairs neļāva pretiniecēm pārņemt vadību.

Pirmā iespēja garantēt pakāpšanos uz A divīziju Latvijas izlasei bija pusfinālā, kurā tika piedzīvots zaudējums Polijai (55:70). Turnīra otrajā grupu kārtā Latvijas izlase iepriekš uzvarēja Beļģiju (57:56) un Bosniju/Hercegovinu (64:46).

Čempionāts Miškolcā beigsies vēlāk svētdien ar finālu, kurā tiksies Beļģijas un Polijas basketbolistes.