Dienas ziņas

Reģionālie laikraksti cieš no "Latvijas Pasta" vēlajām piegādēm

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Reidos pierobežā cīnās ar nelegālās televīzijas izplatīšanu

Reidos pierobežā cīnās ar nelegālās televīzijas izplatīšanu

Ar kādu pakalpojumu sniedzēju noslēgts līgums par televīzijas pārraidīšanu? Cik daudz televīzijas kanālu pieejami? Vai ir zināmi šobrīd aktuālie likumi? Tie ir tikai daži no jautājumiem, ko Valsts policija speciālos reidos uzdod publisko iestāžu un kultūrvietu atbildīgajiem. Reidi notiek vismaz reizi mēnesī, un nupat viens no tiem bija Krāslavas novadā. Preventīvo pasākumu mērķis nav sodīt, bet gan informēt iedzīvotājus.

Reidos uz viesu mājām un citām publiskām vietām pierobežā Valsts policija dodas regulāri. Viņi pārbauda uzņēmēju līgumus ar televīzijas pakalpojumu sniedzējiem un vērtē pieejamo televīzijas kanālu klāstu.

Viesu mājas "Arkādija" saimniece Marija Petaško par aizliegto televīzijas kanālu sarakstu ir informēta, bet vairāk raizējas par signāla kvalitāti. Latvijas televīzijas kanālus viņa un viesi var skatīties tikai internetā. Nams atrodas pierobežas joslā Daugavas krastā netālu no Latvijas–Baltkrievijas robežas. "Mēs esam tādā ieplakā. Tur staigāja mums ar lielu tādu antenu un sacīja: "Nav tā signāla". Jo mums kaut kur tie kalniņi, tā upe, nu nav, nav [signāla]. Mēs tomēr esam pierobežā, mums arī gribas vairāk kaut ko dzirdēt par to, kas te mums notiek," sacīja Petaško.

Savukārt blakus policijas iecirknim Krāslavā ir kafejnīca. Arī šeit pārkāpumus Valsts policija nekonstatēja, taču saimniekiem aizrādīja par apšaubāmu aplikāciju. Tā gan nedarbojas un, iespējams, to televizorā instalējis ražotājs. Biežāk nelegālas televīzijas skatīšanos policisti konstatē, veicot citus dienesta pienākumus, pastāstīja Valsts policijas pulkvežleitnants Ivars Kravcevičs: "Ir gadījumi, kad arī paši iedzīvotāji sniedz ziņas. Tajā pašā laikā mēs arī privātas personas apsekojam dažreiz, kas ir tuvāk pierobežai."

Valsts policijas vecākais inspektors Ainārs Tračums norādīja, ka sabiedriskās vietās gan līdz šim pārkāpumi nav konstatēti.

Nupat Augšdaugavas novada Nīcgalē aizdomās par nelikumīgas televīzijas nodrošināšanu veiktas arī kratīšanas. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 208. panta par aizliegto uzņēmējdarbību. Iedzīvotājiem nelicencēti, par maksu sniegti televīzijas pakalpojumi. "Tur 1975. gadā dzimis vīrietis nodarbojās ar nelikumīgu televīzijas izplatīšanu, tādā veidā nodrošinājis 181 klientu ar nelikumīgo televīziju," skaidroja Kravcevičs.

Līdzīgs gadījums nesen bijis arī Daugavpilī.

Par šiem pārkāpumiem draud kriminālatbildība un brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem. Personām, kuras izmanto nelikumīgo televīziju, administratīvais sods var būt pat līdz 700 eiro.

Valsts policija reidos arī atgādina, ka šobrīd aizliegti visi Krievijas Federācijas propagandas kanāli.

"Mums jāpieņem valsts politika un jāatsakās no kaut kā. Varbūt citi saka, ka tur seriālus skatījās, tur vēl kaut ko, muzikālus raidījumus. Kā saka, var jau iztikt bez tā," pauda viesu nama saimniece Petaško.

Valsts policija informēja, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo atskaites periodu pagājušajā gadā līdz aprīļa vidum administratīvo pārkāpumu skaits šajā nozarē samazinājies, taču gada beigās situācija var arī mainīties.

KONTEKSTS:

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā vairāku desmitu Krievijas un Baltkrievijas TV kanālu rādīšana Latvijā pārtraukta. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzsvēra, ka tas darīts, lai novērstu draudus Latvijas drošībai.

Tikmēr par nelegālas sistēmas uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu personīgiem mērķiem, lai piekļūtu audiovizuāliem pakalpojumiem, var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 700 eiro

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti