Ukrainas bērnu neformālai izglītībai un latviešu valodas mācībām piešķir 780 000 eiro

Lai nodrošinātu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotāju bērnu un jauniešu neformālās izglītības pasākumiem, latviešu valodas apguvei, mazinātu kara izraisīto psihoemocionālo spriedzi un palīdzētu veiksmīgāk integrēties un iekļauties Latvijas izglītības sistēmā un kultūrvidē, valdība nodrošinājusi finansējumu 780 tūkstošus eiro līdz šā gada 31. decembrim.

To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais rīkojums par apropriācijas pārdali, kas šodien, 2024. gada 12. martā, apstiprināts valdībā, informēja IZM.

Ministrijā skaidroja, ka plānotais atbalsts īpaši nepieciešams tiem ukraiņu bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, kuri mācās attālināti Ukrainas izglītības iestādēs un kuru komunikācija ar vienaudžiem Latvijā ir ierobežota, kā arī tiem skolēniem, kuri vienlaikus mācās gan Latvijas, gan Ukrainas izglītības iestādēs un izjūt pārslodzi.

Latvijā šā gada sākumā reģistrēti 7886 Ukrainas bēgļu bērni vecumā no 5 līdz 18 gadiem, no tiem Latvijas izglītības sistēmā reģistrēts 3861 izglītojamais, no tiem 1352 pirmsskolas izglītības iestādēs, bet 2375 vispārējās izglītības iestādēs. Profesionālās izglītības iestādēs mācās 134 audzēkņi.

Valsts atbalsts veicinās ukraiņu kopienas integrāciju, saliedēšanu un labbūtību. Atbalsts ir svarīgs, lai aptvertu pēc iespējas vairāk Ukrainas bērnu un jauniešu un spētu arī pilnvērtīgi iesaistīt pašvaldības, un veidotu plašāku sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, skaidroja IZM.

Atbalsta programmas saturu veido dažādi neformālās izglītības pasākumi, kas ietver daudzveidīgas aktivitātes latviešu valodas prasmju apgūšanai un nostiprināšanai, latviešu valodas apguves iespējas nodrošinot nodarbībās, radošās un integrētās valodas apguves nodarbībās, kā arī iepazīstot Latvijas dabas un kultūrtelpu.

Neformālās izglītības pasākumi palīdz veiksmīgāk iekļauties vietējā kopienā un integrēties Latvijas sabiedrībā. Lai mazinātu Ukrainas bērnu un jauniešu psihoemocionālo spriedzi un uzturētu kopības saites ar ukraiņu kopienu Latvijā, atbalsts paredzēts arī ukraiņu valodas, tradīciju un kultūras vērtību saglabāšanai un praktizēšanai, norādīja IZM.

Ar plānoto atbalstu varēs īstenot dažādas aktivitātes, piemēram, valodas mācīšanos, interešu izglītības nodarbības, radošās darbnīcas, saliedēšanās pasākumu organizēšanu, ekskursijas, āra aktivitātes, muzeju un kultūras pasākumu apmeklējumus un citas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti