Krimā aizliedz masu pasākumus - Krimas tatāri nevarēs pieminēt deportāciju upurus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Krievijas anektētās Krimas pussalas vadītājs Sergejs Aksenovs aizliedzis līdz 6.jūnijam rīkot Krimas teritorijā jebkādus masu pasākumus, aizbildinoties ar nestabilo situāciju Austrumukrainā, vēsta raidsabiedrība BBC.   

Līdz ar to Krimas tatāriem ir liegta iespēja rīkot svētdien, 18.maijā, plānoto pasākumu, pieminot Staļina laiku Krimas tatāru deportācijas 70.gadadienu.  

Aksenova rīkojumā par pasākumu aizliegumu norādīts uz „notikumiem Ukrainas dienvidaustrumos, kuri prasījuši civiliedzīvotāju upurus”, uz nepieciešamību novērst ekstrēmistu provokācijas, kuras var sarīkot personas, kas cenšas iekļūt Krimas teritorijā, kā arī uz izvairīšanos no Krimas kūrorta sezonas apdraudējuma.  

Rīkojumā ieteikts arī Krimas pašvaldībām un kultūras iestādēm atcelt līdz 6.jūnijam ieplānotos pasākumus.  

BBC norāda, ka svētdien Sevastopolē bija ieplānots mītiņš, lai godinātu Krimas tatāru deportāciju upurus. Staļina režīms apsūdzēja Krimas tatārus masveida sadarbībā ar nacistiskās Vācijas spēkiem un 1944.gada maijā masveidā deportēja viņus no Krimas. 

Šogad aprīlī, jau pēc Krimas aneksijas, Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis rīkojumu par Krimas tatāru un citu deportēto tautu reabilitāciju, kurā arī uzdod valdībai atbalstīt Krimas varas iestādes pasākumu rīkošanā, lai godinātu Krimas tatāru deportāciju upurus. 

Aksenova preses dienestā raidsabiedrībai BBC norādīja, ka nekādi „privāta rakstura pasākumi nav aizliegti”, deportāciju gadadienu var pieminēt ģimenes lokā, daži pasākumi notiek piektdien, bet svētdien, 18.maijā, Krimas varas iestādes masu pasākumus neplāno.

Savukārt „masu pasākumi” aizliegti, tiesa, Aksenova preses dienestā nespēja pateikt, cik daudz dalībnieku jābūt „masu pasākumā”.  

Jau ziņots, ka pēc martā notikušā Krimas neatzītā referenduma par pievienošanos Krievijai un pussalas aneksijas Krievija turpina destabilizēt situāciju Ukrainā.  Aprīļa vidū prokrieviski noskaņotie kaujinieki Austrumukrainā sagrābuši vairākas administratīvas ēkas, pieprasot rīkot referendumu par reģionu statusu. Tā dēvētais referendums notika 11.maijā, un, pēc separātistu teiktā,   89% Doņeckas iedzīvotāju un 96% Luganskas iedzīvotāju esot nobalsojuši par šo republiku neatkarību no Ukrainas.   

Ukraina un Rietumvalstis pauž, ka Krievija ar provokāciju palīdzību cenšas traucēt 25.maijā gaidamajām prezidenta vēlēšanām.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti