Dienas notikumu apskats

Ar valsts atbalstu mediāciju sākušas teju 200 ģimenes

Dienas notikumu apskats

Aptauja: Pirms vēlēšanām Vācijā vadībā Merkeles partija, 3.vietā "Alternatīva Vācijai"

Britu valdību aicina atrisināt pensiju izmaksas tiesisko regulējumu pēc izstāšanās no ES

Britu apdrošinātāji aicina atrisināt pensiju izmaksu ES valstīs pēc «Brexit»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pirmdien, 18.septembrī, vajadzēja notikt ceturtajam “Brexit” sarunu raundam starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību (ES), taču tas atlikts, un tiek prognozēts, ka varētu notikt ne ātrāk kā 25.septembrī. Pirms tām britu politiķi cenšas atrisināt vairākus jautājumus, un viens no tiem skar Eiropas Savienības pilsoņus, kuri saņem pensijas no Lielbritānijas, to skaitā britu pensionāri, kuri dzīvo kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Lielbritānijas Valsts kases komitejas priekšsēdētāja un Britu apdrošināšanas asociācija  vēstulē pauda satraukumu par pensiju izmaksām pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES.  

Britu valdībai jāsāk izskatīt pārrobežas pensijas izmaksas pēc izstāšanās no Eiropas Savienības, jo laika, lai izstrādātu tiesisko regulējumu, nav daudz. Lielbritānija plāno pamest ES 2019.gada martā, bet Lielbritānijas apdrošinātāji paziņoja, ka pensiju jautājumu sakārtošana prasa laiku, tāpēc viņiem vēlākais līdz novembrim ir jābūt skaidrībai par to, vai apdrošinātājiem pensiju izmaksas ES klientiem uz apdrošināšanas līguma pamata ir jāpārvieto uz kādu no ES dalībvalstīm.

Britu konservatīvā politiķe un Valsts kases komitejas vadītāja Nikija Morgana šos jautājumus vēstulē adresējusi finanšu ministram Filipam Hamondam. Viņa uzsvēra, ka tas ir pavisam reāli, ka pēc izstāšanās varētu netikt izmaksātas pensijas Eiropas Savienībā dzīvojošajiem pilsoņiem, to skaitā britu pensionāriem, kuri emigrējuši uz kādu no dalībvalstīm. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs, jo nebūs likumiska pamata veikt šādus maksājumus. Tas skartu arī Eiropas Ekonomiskajā zonā dzīvojošos pensiju saņēmējus, piebilda Morgana.

Tāpat apdrošinātāji vēlas, lai jau tagad tiktu sākts darbs pie tiesiskā regulējuma un mehānisma izstrādes, kas atļautu arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības apdrošinātājiem saglabāt tiesības izmaksāt pensijas klientiem ārpus Lielbritānijas. Ja šo jautājumu neizdosies atrisināt, tad apdrošinātājiem nāksies izveidot jaunu filiāli kādā no bloka valstīm, taču tas varētu aizkavēt pensiju un apdrošināšanas izmaksas, jo filiāles atvēršanai ir nepieciešami vismaz 24 mēneši, uzsvērusi Britu apdrošināšanas asociācija.

Morgana arī aicinājusi Hamondu šos jautājumus izrunāt ar Eiropas Savienības pārstāvjiem, kad notiks ceturtais “Brexit” sarunu raunds.

Sagaidāms, ka tas varētu notikt ne ātrāk kā 25. septembrī, jo Brisele ir devusi Londonai vairāk laikā, lai abām pusēm būtu iespējas sagatavoties un sarunas būtu arī saturīgākas.

Eiropas Parlamenta deputāts Gijs Verhofštads pauda viedokli, ka tas daļēji noticis arī britu premjerministres Terēzes Mejas dēļ, jo viņa solījusi teikt publisko runu par Lielbritānijas izstāšanas stratēģiju, kas varētu ietekmēt “Brexit” sarunas.

Šonedēļ Meja uzturas ārvalstu vizītē Kanādā, kur viņa tiksies ar prezidentu Džastinu Trudo, bet pēc tam piedalīsies Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās Asamblejas līderu sanāksmē Ņujorkā, Amerikas Savienotajās Valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti