Polija: NATO izskata iespēju notriekt Krievijas raķetes pie savām robežām

NATO izskata iespēju notriekt Krievijas raķetes pie savām robežām, ja tam piekrīt Ukraina un tiek ievērotas visas starptautiskās sekas, paziņojusi Polijas Ārlietu ministrija. Tikmēr Ukraina uzskata, ka Krievija pārbauda pieļaujamās robežas un notriekt raķetes, kas ielido citu valstu gaisa telpā, būtu tikai normāla vietas ierādīšana agresorvalstij. 

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks, atbildot telekanālam "Freedom" par iespējamu NATO drošības joslas izveidošanu Ukrainas teritorijā, norādīja, ka "Krievija pilnīgi apzināti raida raķetes, kuras tā vai citādi nonāks citu valstu teritorijās, turklāt paralēli jau veicot neizprovocētu karadarbību Ukrainā.

"Tātad, tā [Krievija] jau divkārt pārkāpj starptautiskās tiesības," uzsvēra Podoļaks.

"Kādām vēl starptautiskām konsekvencēm būtu jābūt? Vienkārši runājot, jūs baidāties pateikt, ka Krievija pārkāpj starptautiskās tiesības un ka jūs savā gaisa telpā notrieksiet visas viņu raķetes?

Par kādām sekām ir runa – juridiskām, faktiskām? Nē! Tas ir gribas un gatavības jautājums!" pauda Podoļaks.

Viņaprāt, pagaidām bez Ukrainas neviens nav gatavs līdz galam izprast vienu lietu – Krievija visu laiku testē pieļaujamā robežas.

"Paziņojumi, darbības, provokācijas – tādi vienmēr bijuši Krievijas ārpolitikas elementi. Ja lido raķete, tā ir jūsu telpa – jums ir tiesības darīt jebko un Krievija nereaģēs. Tā drīzāk izliksies, ka neko nezina un nesaprot, kas tas bija. Patiesībā Krievija ir ļoti bailīga valsts, ja tai sāc izrādīt nopietnu skarbu pretestību," uzsvēra Podoļaks.

Pēc tam, kad Polijas gaisa telpā 24. martā uz nepilnu minūti ielidoja Krievijas raķete, Polijas ārlietu ministra vietnieks Andžejs Šejna šonedēļ paziņoja, ka NATO apsver iespēju notriekt Krievijas raķetes, ja tās lido pārāk tuvu dalībvalstu robežām.

Reaģējot uz notikušo, Polijas Ārlietu ministrija izsauca Krievijas vēstnieku Polijā Sergeju Andrejevu, taču viņš lūgumu noraidīja.

"NATO ietvaros tiek analizētas dažādas koncepcijas, tostarp par šādu raķešu notriekšanu, kad tās atrodas ļoti tuvu NATO robežai," paziņoja ārlietu ministra vietnieks un piebilda – šāds priekšlikums būtu jāapstiprina Ukrainas pusei.

Arī iepriekš bijuši gadījumi, kad Krievijas raķetes, ko tā izmantoja karam Ukrainā, ielidojušas vai pat nokritušas Polijas gaisa telpā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti