Rīta Panorāma

Enerģijas drošība, pieejamība un ilgtspēja Baltijas jūras reģionā

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Ukrainā pieprasa Krievijas sagūstīto karavīru atbrīvošanu

Mariupoles rūpnīcas «Azovstaļ» aizstāvju tuvinieki pieprasa Krievijas sagūstīto karavīru atbrīvošanu

Visā Ukrainā svētdien, 10. decembrī, notika akcijas Krievijas sagūstīto karavīru atbalstam. Starp tās dalībniekiem bija arī varonīgo Mariupoles rūpnīcas "Azovstaļ" aizstāvju tuvinieki.

Simtiem cilvēku ar plakātiem pulcējās Ukrainas galvaspilsētā Kijivā un skaļi aicināja darīt visu iespējamo, lai atbrīvotu gūstekņus. Akciju rīkoja organizācija "Azovstal Families", un tās pārstāvji atzina, ka bijuši mēģinājumi vērsties pie valsts un starptautiskajām organizācijām, bet bez panākumiem.

Kāda māte atgādināja, ka pēc padošanās aizstāvjiem solīta atbrīvošana pēc trīs līdz četriem mēnešiem, bet pagājis jau pusotrs gads.

Apmēram 100 cilvēki izgāja Dnipro ielās un lūdza atsākt karagūstekņu apmaiņu. Krievijā ir arī citos frontes sektoros sagūstītie, un kāda karavīra sieva norādīja uz necilvēcīgajiem uzturēšanās apstākļiem Krievijā. Viņas vīrs zaudējis 30 kilogramus svara un nesaņem vajadzīgo medicīnisko palīdzību.

Situācija ir sarežģīta, un arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis atzina, ka ieslodzīto apmaiņa ir palēninājusies. Kopš kara sākuma vairāki tūkstoši cilvēku atgriezušies mājās, bet vēl vairāki tūkstoši atrodas gūstā, viņš norādīja ziņu aģentūrai "Associated Press".

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem un paredzams, ka tāpat kā pērn ziemā tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti