Distanču slēpotāja Eiduka iegūst 17. vietu Pasaules kausa sacensībās Kanādā

Latvijas slēpotāja Patrīcija Eiduka piektdien Kenmorā, Kanādā, izcīnīja 17. vietu Pasaules kausa posmā 15 kilometru brīvā stila distancē ar kopīgu startu.

Uzvarēja Pasaules kausa sezonas kopvērtējuma līdere amerikāniete Džesija Diginsa, finišējot pēc 40 minūtēm un 20,6 sekundēm. Francūziete Delfīna Klodela atpalika 2,6 sekundes, savukārt Norvēģijas slēpotāja Heidi Venga noslēdza laureātu trijnieku 3,3 sekundes aiz uzvarētājas.

Eiduku no uzvarētājas šķīra minūte un 23,6 sekundes. Līderes lielāku pārsvaru pār sekotājām, kuru vidū bija arī Eiduka, iekrāja pāris kilometru pirms finiša.

Posma turpinājumā sestdien paredzēts sprints brīvajā stilā, svētdien sportistes sacentīsies 20 kilometros klasiskajā stilā ar kopīgu startu, un otrdien būs sprints klasiskajā stilā.

Gada sākumā Eiduka Itālijā "Tour de Ski" seriāla pēdējā posmā izcīnīja 5. vietu, atkārtojot augstvērtīgāko rezultātu Latvijas slēpošanas vēsturē, bet kopvērtējumā latviete bija astotā, sasniedzot jaunu rekordu.

Nākamajā nedēļā notiks Pasaules kausa sacensības Mineapolisas trasē ASV. Pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā, martā aizvadot posmus Lahti (Somija), Oslo un Drammenē (Norvēģija), kā arī Fālunā (Zviedrija).